Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Chmielowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Fredd00
    Member
    • 07-2009
    • 88

    Z pewnością smakuje mocno schłodzona w upalne popołudnie, z pewnością lepsza od różnych Żubrów, Tyskich i Tatr i Harnasiów, ale... jak ma to być polski pilsner to po jakiego grzyba ma 6% W smaku jest dosyć wodniste, czuć goryczkę i tyle. Ciekawe skąd tyle alkoholu przy braku "słodowatości" - chłopaki dokonali cudu na miarę tego w Kanie Galilejskiej i z 12 Blg wyciągają 6%


    Moim zdaniem przegrywa zdecydowanie z "Perlenbacherem" z Lidla.

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      Tona syropu glukozowego na dwie tony słodu robi cuda z ballingiem...
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • danhaj
        Senior
        • 04-2010
        • 619

        Ja tam nie wiem skąd te informację o zwyżce formy tego piwa. Piłem wczoraj w knajpce w Kazimierzu Dolnym i przypomniało mi sie jak smakuje Tyskie... Słaba piana, całość bez treści. Dobrze, że jadłem pizzę i zabiłem nią smak tego piwa
        Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

        www.czechforum.pl

        Comment

        • bigos4x4
          Junior
          • 03-2009
          • 16

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złoty, właściwy do tego typu piw [5]
          Piana: przeważnie piję z butelki, w kuflu piana długo się nie utrzymuje, nie jest gęsta [3]
          Zapach: wyrazisty, wyróżniający się od innych piw [5]
          Smak: charakterystyczny (dla mnie i moich znajomych) chmielowy, czuć jakby zioła(?) [5]
          Wysycenie: średnie, dające wypić piwo bez nadmiernego odbijania, ale też nie czuć, że jest rozgazowane [5]
          Opakowanie: puszka ma atrakcyjny wygląd, butelka przeciętna- trafiają się z etykietą butelka zwrotna i bezwrotna [4.5]
          Uwagi: ostatnio moje ulubione piwo (od roku próbuję różnych piw), sporo znajomych też przerzuciło się na to piwo twierdząc, że jest bardzo dobre

          Moja ocena: [4.775]

          Comment

          • Candlekeep
            Senior
            • 11-2007
            • 367

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bigos4x4 Wyświetlenie odpowiedzi
            [butelka przeciętna- trafiają się z etykietą butelka zwrotna i bezwrotna [4.5]
            A przypadkiem nie jest tak, że na zielonych butelkach (przyznaję - znacznie atrakcyjniejszych wizualnie) widnieje hasło "bezzwrotna", a na brązowych - "zwrotnna"?
            Last edited by Candlekeep; 07-08-2010, 20:56.

            Comment

            • uranium
              Member
              • 05-2003
              • 77

              Brązowe są rzeczywiście zwrotne a różnice w smaku Perły "normalnej" i tej "Export" są kolosalne.
              Jak ta "normalna jeszcze czasami daję rade to ta "export" już jest zwyczajnym siczkiem (tak nie boję się ująć tego w ten sposób). Na serio przepaść jeśli chodzi o smak tych dwóch piw.
              Ta w zielonej jest słabsza, bardziej nachmielona, mniej słodowa, mniej chlebowa i pozbawiano wszelkich akcentów roślinnych, kwiatowych czy owocowych. Zwykły gorzki płyn.
              Z ubolewaniem to piszę, bowiem dla mnie Perła się skończyła w roku 1999 - nie wiem dlaczego po prostu przestała smakować.

              Comment

              • bigos4x4
                Junior
                • 03-2009
                • 16

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
                A przypadkiem nie jest tak, że na zielonych butelkach (przyznaję - znacznie atrakcyjniejszych wizualnie) widnieje hasło "bezzwrotna", a na brązowych - "zwrotnna"?
                obie butelki były tego samego koloru

                Comment

                • CyboRKg
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 593

                  Rok temu kumpel przywiozl mi z Lublina Perle Chmielowa w brazowej butelce zwrotnej. Pozniej pojawily sie na Slasku, ale w zielonych butelkach bezzwrotnych. Smakowalo zupelnie inaczej.
                  Kumpel znowu spedzil urlop w rodzinnych stronach na Lubelszczyznie. Dzis podarowal mi dwie przywiezione stamtad Perly w brazowych butelkach. Specjalnie kupilem tez wersje w zielonej butelce dla porownania. Teraz mam juz pewnosc - to zupelnie rozne piwa!

                  Ogolniedostepna w kraju Perla Chmielowa w zielonej butelce smakuje jak koncerniak z silnie zaznaczona goryczka. Dlatego bywa nazywany tez "polskim Pilznerem".
                  Wersja w brazowej butelce zwrotnej, dostepna tylko w okolicach Lublina to piwo zupelnie inne. Smakuje jak prawdziwe piwo z malego regionalnego browaru. To ta sama liga co Ciechan Wyborny i Lwowek Ksiazecy - czyli najwyzsza!

                  Jak mozna wypuszczac 2 rozne piwa pod ta sama marka? Rozroznic je mozna tylko po kolorze butelki. Szkoda, ze wersja w brazowym szkle nie jest dostepna na Slasku...
                  "Jedno pivo ne vadi!"
                  "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                  Comment

                  • Candlekeep
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 367

                    Ostatnio przestałem się rozglądać za Perłą, ale jeszcze pół roku temu kupowałem Perłę w brązowych butelkach zwrotnych choćby w warszawskich Auchan. Zatem z tą niedostępnością brązowych butelek nieco dalej od Lublina to chyba przesada...

                    Comment

                    • karin861
                      Senior
                      • 02-2006
                      • 597

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złocisty, typowy jak na pils. [4.5]
                      Piana: Piana na początku dość gęsta, jednak bardzo szybko opada do zera. [3.5]
                      Zapach: Średnio intensywny, przebija się oczywiście chmiel. Bez rewelacji. [3.5]
                      Smak: Bez szału, wyczuwalna goryczka, chmielowy posmak jak na pilsa przystało, ale czegoś mi w tym piwie brakuje. [3.5]
                      Wysycenie: Dobre, w normie. [4]
                      Opakowanie: Na czwórkę, mało odróżniające się od innych stojących na półkach. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.6]
                      Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

                      Comment

                      • knt
                        Junior
                        • 08-2010
                        • 16

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Niezbyt wyszukany, bladozłoty. [3]
                        Piana: Zdumiewające - nigdy nie widziałem tak szybko znikającej piany. Po opadnięciu całkowity brak, ani milimetra kwadratowego... [1]
                        Zapach: Ledwie wyczuwalny, neutralny. [2.5]
                        Smak: Przeciętny, bez rewelacji. [3]
                        Wysycenie: Minimalne, od samego początku, do końca. [1.5]
                        Opakowanie: Zielona butelka, również etykiety przednia tylna i na szyjce w kolorze ciemnej zieleni. Lakoniczna informacja o składzie (np. brak info o zawartości ekstraktu). Data ważności dość trudna do ujrzenia (druk na szyjce). [2]
                        Uwagi: Zakup w ZOFMAR Łódź, Pomorska 116. Partia 12.02.11 16:15.

                        Moja ocena: [2.5]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                        Art, Admin

                        ---------------
                        Last edited by ART; 21-08-2010, 21:16.

                        Comment

                        • Candlekeep
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 367

                          knt - o odczuciach smakowo-zapachowych nie będę dyskutował, bo to Ty wiesz najlepiej, jak Ci smakuje . Ale jeśli chodzi o opakowanie, to chyba trochę przesadziłeś. Bo mówiąc uczciwie - Perła Chmielowa wizualnie - zwłaszcza w zielonej butelce - prezentuje się bardzo atrakcyjnie. OK, można urwać trochę "z oceny" za brak ekstraktu i trudno widoczną datę przydatności, ale 2 to chyba troszku mało?

                          Comment

                          • fuliano
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1825

                            [QUOTE=knt;917339]Kolor: Piana: Zdumiewające - nigdy nie widziałem tak szybko znikającej piany. Po opadnięciu całkowity brak, ani milimetra kwadratowego... [1]
                            Smak: Przeciętny, bez rewelacji. [3]



                            co do piany to preferowałbym ocenę w mm3
                            aha i jeszcze jak smakuje przeciętność lub brak rewelacji?
                            Last edited by fuliano; 22-08-2010, 21:46.

                            Comment

                            • fuliano
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1825

                              co do piany to preferowałbym ocenę w mm3
                              aha i jeszcze jak smakuje przeciętność lub brak rewelacji?
                              Last edited by fuliano; 22-08-2010, 21:48.

                              Comment

                              • knt
                                Junior
                                • 08-2010
                                • 16

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
                                knt - o odczuciach smakowo-zapachowych nie będę dyskutował, bo to Ty wiesz najlepiej, jak Ci smakuje . Ale jeśli chodzi o opakowanie, to chyba trochę przesadziłeś. Bo mówiąc uczciwie - Perła Chmielowa wizualnie - zwłaszcza w zielonej butelce - prezentuje się bardzo atrakcyjnie. OK, można urwać trochę "z oceny" za brak ekstraktu i trudno widoczną datę przydatności, ale 2 to chyba troszku mało?
                                Może coś w tym jest. 3 byłaby lepsza. Na moją ocenę wpłynęło to, że bardzo się zawiodłem. Oczekiwałem mocnej 4ki, a z moich oczekiwań nic nie wyszło. Choć generalnie wydaje mi się, że ocena opakowania jest dość zbędna, bo powiedzmy sobie szczerze - kto z ludzi tu obecnych, eksperymentujących z odmiennymi smakami, zwraca uwagę na etykietę?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎