Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Chmielowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pama
    Gość
    • 08-2002
    • 205

    #31
    Zachęcony tymi postami kupiłem "perlistą" butelkę i puszkę (butelkowe znacznie lepsze, choć w wypadku innych producentów niestety czasem bywa odwrotnie). No i Perła baardzo mi się spodobała. Ma wszystko co trzeba, przy czym nic nie przeważa. Jest delikatna, ale nie wodnista. Daję ocenę 4+ na 6. I żałuję, że nie kupiłem więcej.

    Comment

    • Jamajka
      Gość
      • 11-2002
      • 1

      #32
      szostak napisał(a)
      Aż przyjemnie poczytać, jak chwalą naszych
      No właśnie a ty tylko krytykujesz naszych. A swoją drogą jak będziesz orał Lublin to zostaw Ponikwodę.
      A perełka jest ok i też ją lubię.

      Comment

      • B44
        Gość
        • 10-2002
        • 2

        #33
        ja ze swojej strony moge tylko dodac "Perla Chmielowa Nasza Krolowa" chociaz ze slaska jestem

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #34
          Perła zmieniła sie na lepsze gdzieś w okolicach 1995-97. Zaczęło się od kuflowej (jej smak zawsze będzie mi się kojarzył z Logą Mistrzów). Wieść gminna w Lublinie głosiła, że z okazji 150 lecia browaru 1 996 roku zafundowano sobie nową linie produkcyjną i... od tej pory Perłe po prostu da się pić.
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #35
            pianka dość gęsta, długo sie utrzymuje, mocny zapach chmielowy, dobre nasycenie CO2, mocny posmak goryczki, ogólnie smaczne piwo do wypicia w większej ilosci ale bez rewelacji

            Moja ocena: [3.725]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • sklep-piwowar
              Senior
              • 10-2002
              • 559

              #36
              Czapayew napisał(a)
              Perła zmieniła sie na lepsze gdzieś w okolicach 1995-97. Zaczęło się od kuflowej (jej smak zawsze będzie mi się kojarzył z Logą Mistrzów). Wieść gminna w Lublinie głosiła, że z okazji 150 lecia browaru 1 996 roku zafundowano sobie nową linie produkcyjną i... od tej pory Perłe po prostu da się pić.
              Masz rację Perła po zmianie linii produkcyjnej zupełnie zmieniła jakość i smak (na lepsze) ,ale około 10 lat temu była jeszcze Perła niepasteryzowana .Moi znajomi przywozili wtedy beczki prosto z browaru -Perełka jeszcze chłodna i oczywiście niepasteryzowana
              Trudno jest dziś określić jej smak ,ale pamiętam jaka kwaśna była jej następczyni pasteryzowana.Jestem ciekaw jak smakował niepasteryzowany np:Żywiec ,Okocim ,Tyskie itp.Czy tak wiele tracimy na smaku piwa poprzez pasteryzację.

              Comment

              • piwowar2
                Senior
                • 11-2001
                • 588

                #37
                Perla byla rozpowrzechniona kilka lat wstecz w opolskim, potem nagle zniknela bez sladu. Wtedy mi bardzo smakowala, poniewaz smakowo odrozniala sie od reszty piw dobrym chmielem i wzbogacala krajobraz piwny.

                Comment

                • Regent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 512

                  #38
                  Piwo niczego sobie. Przyzwoity smak, lekko urozmaicony. Ma charakterystyczną nutę trudną do określenia. Jedno z lepszych polskich piw. Szkoda, że tak mało doceniane.

                  Moja ocena: [4.1]
                  Mniej alkoholu w piwach !!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    #39
                    Zakupione we wrocławskim Piwoszu. Byłem miło zaskoczony, bo nie pamiętam, kiedy ostatnio mieli lubelskie wyroby. Po wypiciu stwierdzam, że będzie to moje ulubione piwko.
                    Szkoda, że nie mieli wersji mocniejszej.

                    Comment

                    • szostak
                      Gość
                      • 02-2002
                      • 1176

                      #40
                      Nie tęsknij za nią. Perła mocna jest kiepska w porównaniu z innymi. Jeśli wolisz ciekawe mocne piwa, to tylko Lwówek.

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        #41
                        Po kilku latach rozbratu udało mi się dostać na miejscu w hipermarkecie - szkoda że w puszce Miła lekka goryczka,zapach delikatnej goryczki,trochę mało gazu-ogólnie dobre.sięgnę ponie chętnie


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • grzech
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 4592

                          #42
                          Kolor jesno złocisty, piana ładna, nawet trwała, nasycenie CO2 w normie. Zapach chmielowy, przyjemny. W smaku dominuje chmielowa, umiarkowana goryczka, lekkie słodsze akcenty w tle. Dobre piwo.

                          Moja ocena: [3.975]

                          Comment

                          • uranium
                            Member
                            • 05-2003
                            • 77

                            #43
                            złociste, raczej słabo nasycone o smaku gorzkawym pozostawiającym jednak potem słodki posmak na języku, piana nie utrzymuje się zbyt długo, zapach uderzający chmielem, piwo które nie może się znudzić.

                            Moja ocena: [4.2]

                            Comment

                            • wriggle
                              Senior
                              • 12-2002
                              • 322

                              #44
                              Kolor ciemnozłocisty, nasycenie przeciętne, smak mocno chmielowy, bogaty, piana utrzymuje się dość długo (jeśli fachowo nalane). Zapach wyraźny, nie śmierdzi alkoholem, jak niekiedy wersja mocna.

                              Moja ocena: [4.35]
                              ONE LOVE

                              Comment

                              • wriggle
                                Senior
                                • 12-2002
                                • 322

                                #45
                                Kolor ciemnozłocisty, nasycenie przeciętne, smak mocno chmielowy, bogaty, piana utrzymuje się dość długo (jeśli fachowo nalane). Zapach wyraźny, nie śmierdzi alkoholem, jak niekiedy wersja mocna.

                                Moja ocena: [4.35]
                                ONE LOVE

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎