Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Chmielowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gumball
    Senior
    • 06-2002
    • 119

    #46
    drogo?

    takowa perla u mnie w hali wola w wwa kosztuje 2,80. moim zdaniem to rozboj w "bialy" dzien , jak jest u Was??
    piwo - to lubię!

    Comment

    • Mszyca
      Junior
      • 08-2003
      • 21

      #47
      W Lublinie 1.90 + kaucja.

      Bardzo smaczne piwo z dobra goryczką nie słodkie, ale takie więcej chmielowe i jedno z moich ulubionych. Jak byłam mała to były to najgorsze popłuczyny, które niektórzy dorośli kupowali ze względu na niską cenę. Ale teraz jest super. Perła wśród piw.

      Comment

      • perłyfan
        Senior
        • 02-2003
        • 1244

        #48
        Od kilku lat Perełka mi towarzyszy...konkrety - kolor to prawdziwe złoto,pianka moze nie mistrzostwo ale OK, tak samo jak nasycenie.etykieta przyjemna dka oka, zapaszek rewelacja.jak na moj gust goryczka idealnie...naprawde moj numer jeden.niestety musze przyznac racje jednemu z moich przedmowcow - piwo bardzo niedoceniane

        Moja ocena: [4.575]
        JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

        Comment

        • perłyfan
          Senior
          • 02-2003
          • 1244

          #49
          B44 napisał(a)
          ja ze swojej strony moge tylko dodac "Perla Chmielowa Nasza Krolowa" chociaz ze slaska jestem
          No wlasnie jak to jest?Czy to prawda ze na Slasku nie ma problemu z nabyciem Perly i ze dobrze sie sprzedaje???
          JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

          Comment

          • perłyfan
            Senior
            • 02-2003
            • 1244

            #50
            Odp: Na stole: Perła Chmielowa

            ART napisał(a)
            piłem w sobotę w Częstochowie.

            puszka 0,5l.
            moje tamtejsze spostrzeżenia: łagodnie chmielone, całkiem porzyzwoite w smaku - żadnych niepokojących nutek. słaby gaz. powiem jeszcze, że poprawiła mi humor tego dnia (a byłem już na skraju białej gorączki)...

            moja ocena; 3,9
            MI poprawia humor dosyc czesto
            JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

            Comment

            • Gollum
              Gość
              • 09-2002
              • 307

              #51
              Ale jaja! Perła Chmielowa dostała wyróżnienie na konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo, gdzie są prezentowane lokalne potrawy. Lepsze od niej były wino z mleczu, kwas chlebowy oraz grzaniec Marcina.
              Może w edycji śląskiej tegoż konkursu wystartują Tyskie, Żywiec, a może nawet Heineken

              Comment

              • wriggle
                Senior
                • 12-2002
                • 322

                #52
                Widzę, że dziś same miłe informacje od razu po przebudzeniu. No i bardzo dobrze się stało - Perle się należy, w końcu jest na Lubelszczyźnie od bardzo dawna. To właśnie 'Nasze Kulinarne Dziedzictwo'. Ale dlaczego jedynie wyróżnienie? Powinno być, moim zdaniem I albo II miejsce.
                ONE LOVE

                Comment

                • wriggle
                  Senior
                  • 12-2002
                  • 322

                  #53
                  A ostatnio Perła zmieniła smak. Nadal jest dobra, tyle, że ma o wiele, wiele, wieeeeeeeele więcej goryczki. Inny chmiel pewnie.
                  ONE LOVE

                  Comment

                  • Pepek
                    Senior
                    • 04-2003
                    • 1499

                    #54
                    Kolejny prezent piwny od koleżanki rodem z obecnych kresów wschodnich. Tym razem piwo ponadregionalne dostepne prawie w całym kraju, ale prezentu przecież się nie odmawia

                    W szkle kolor tegoż piwa jest jasnozłoty, a piana biała, średniopęcherzykowa, szybko opadająca. Nasycenie poprawne, choć jak dla mnie nieco za silne. Smak dobry, chmielowy, wyraźna goryczka wraz z lekkimi słodkimi tonami w miarę picia. Zapach trochę niezbyt wyrazisty słodowo-chmielowy. Piwo to rozlano do zwrotnej półlitrowej butelki "lubelskiej" z ładnym wzorem etykiety i firmowym kapslem.
                    Jak dla mnie to pijalne piwo bez wielkich rewelacji, ale też i bez wad.

                    Moja ocena: [3.65]

                    Comment

                    • iommi
                      Senior
                      • 07-2003
                      • 1522

                      #55
                      Po Perłę jeżdżę specjalnie do sąsiedniego miasta, bo w Rybniku jej nie uświadczysz . Pierwsze wrażenie - rewelacyjne. Piwo pięknie pracuje w kufelku, czysta jasnobursztynowa barwa i całkiem okazała pianka. Ta zresztą trzyma się w postaci kożuszka do samego końca.
                      Piwko delikatne, goryczka dozowana idealnie pozostaje na języku długo po zakończeniu konsumpcji. Może ma trochę za dużo CO2, ale to akurat mi nie przeszkadza. I jeszcze jedno - Perła trzyma poziom. Pijam regularnie od pół roku i nie trafiłem na "słabszy egzemplarz".
                      *****************************

                      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                      *****************************

                      Comment

                      • perłyfan
                        Senior
                        • 02-2003
                        • 1244

                        #56
                        Dzisiaj w Radzyniu kupiłem 5 Perełek, dostałem do tego śliczny kufelek 0,3. Piwo było chyba super świeżutkie, albo z bardzo udanej partii. Spożyte przy strasznie nerwowym konkursie skoków w Kuusamo - ale smakowało wyjatkowo dobrze. Nic lepszego...
                        JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                        Comment

                        • Ja2ger
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 177

                          #57
                          Kolor dość ładny, nie za jasny. Piana średniej jakości, ale wytzrmała całkiem dużo w porównaniu z konkurencją, choć jeszcze za krótko. Bąbelki prawie świetne, ale troszeczke za mało. Zapach nie za ładny, wręcz nieświerzy i taki... tani? Smak za to całkiem niezły, powiedziałbym wręcz, żę smaczne. Czuć chmiel i to mi się bardzo podoba, lecz jednak jeszcze mi za mało... Opakowanie za to bardzo mi się podoba. Proste i czytelne, a do tego ładne.

                          Moja ocena: [3.625]

                          Comment

                          • yendras
                            Senior
                            • 12-2001
                            • 2052

                            #58
                            Może nie jest to Rozczarowanie Roku 2003, ale na pewno duże rozczarowanie. Smak (jeżeli w ogóle można mówić o smaku) banalny, wodnisty, z dziwną, jakby syntetyczną goryczką. Wg mnie zbyt nagazowane. Koloru i piany nie oceniam - piłem z buteli.
                            Dla mnie jest to kolejny przykład wypranego ze smaku, przemysłowego pilsa, który można postawić na jednej półce z lechem i heinekenem.
                            Nigdy więcej.
                            Last edited by yendras; 05-01-2004, 10:59.

                            Comment

                            • xxx9
                              Gość
                              • 09-2003
                              • 33

                              #59
                              Piłem 1.01.2004 Perłę Chmielową w Lublinie na Starówce w Piwnicy Trybunalskiej z kija. Dobre piwko, pierwszy łyk przeciętny ale każdny następny wzmagał apetyt na kolejny kufel.

                              Comment

                              • xxx9
                                Gość
                                • 09-2003
                                • 33

                                #60
                                Dodam jeszcze, że to piwo jest polecane przez Makłowicza i Bikonta w ich piwnej książce "Prosto z pipy"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎