Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chociwel, Alt Stettiner Stark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Chociwel, Alt Stettiner Stark

    Nowy (?)wyrób browaru.Parametry jak w Mocnym
    Ekstrakt do 14.1%
    Alk do 7%
    Ale na kontrze piwo jasne pełne niepasteryzowane i pieczątka przydatności do 08.03.
    Napisy na kontrze mimo mojego orlego wzroku wymagają podsuwania butelki o przepraszam PETA pod sam nos.Plastik brudny,klejący się,zanim miła Pani znalazła mi plastik na którym są jakoś w miarę naklejone i nadające sie do kolekcji etykiety,minęło kilka uwag skacowanego człeka stojącego za mną.Etykieta główna w stylu Okocimia w kolorze niebieskim przedstawia Szczecin(Most Długi i panoramę miasta).Zdjęła się bez problemu.
    Teraz konkretnie:
    Kolor -piękny bursztynowy
    Zapach-jakby delikatnie miodowy...
    Smak-o dziwo całkiem dobre piwo,nie czuć alkoholu,troszkę cierpkawy posmak po paru łykach
    nasycenie-bardzo przeciętne
    Piana-ładna bialutka,ale chwilowa,zostawia obwódkę na szkle do końca.
    W sumie można spróbować(tylko ten PET).Podany jest e-mail
    sonag@sonag.com.pl
    Uff-to tyle.
    Last edited by Pogoniarz; 31-05-2003, 10:03.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    Ocena,wyżej

    Moja ocena: [3.425]


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • Petrax
      Senior
      • 12-2001
      • 662

      #3
      Kupione w Społemie na ul. Swoboda w Poznaniu, butelka PET 1l

      Kolor: słomkowy, zbyt jasny jak na taką moc
      Piana: mizerna, szybko znika
      CO2: trochę mało, szybko się ulatnia
      Zapach: bardzo przyjemny słodowo-miodowy jak wspomniał Pogoniarz, dość intensywny
      Smak: dobre mocne piwo, wyraźny aromat słodowy, lekko słodkawe i solidna goryczka, wszystko dobrze zrównoważone
      Opakowanie: Hmm, niby wielkiego wpływu na smak nie ma, ale uczucie plastiku w ręce przy nalewaniu jakoś mi nie odpowiada.

      W sumie ciekawe piwo, do powtórki, ale raczej nie z PETa

      Moja ocena: [3.975]
      In cervisia veritas
      http://www.ptxc.de.vu
      Пиво - вот мое экотопливо

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Faktycznie jak na mocne w plastiku całkiem przyjemne,może bez specjalnych wzruszeń ale do wypicia.W smaku wyczułem jakby dymne nuty.Co do etykiety to przypomina puszki "Alt Stettinera" z Łodzi sprzed kilku lat/nazwa jest identyczna/.

        Comment

        • zythum
          Kot Makawity
          • 08-2001
          • 8305

          #5
          Hmm z ocen wyjdzie trochę zaniżona ocena tego piwa. Niestety to piwo jest huśtawką nastrojów. Pierwszy dół to PET, ale za to podobała mi się etykieta (stąd 3,5 w ocenie opakowania a nie 1). Po nalaniu do szklanki absolutnie brak piany, zbyt małe też nasycenie gazu ale za to smak bardzo ciekawy z wieloma nutami które były dla mnie zbyt trudne do wykrycia (delikatnie bananowy?). Naprawdę ciekawe, do tego po każdym łyku miałem ochotę na następne. No i piwo jest NIEPASTERYZOWANE co już dla mnie wystarcza abym je kupował gdy tylko je znajdę. Smak na 4 spokojnie ale ocenę zaniża brak piany.

          Moja ocena: [3.675]
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • slavoy
            Senior
            • 10-2001
            • 5052

            #6
            Moja sztuka, choć w smaku nie tego nie ma, to wyraźnie pachnie alkoholowo-miodowo.
            Na początku wydało mi się po prostu niesmaczne, jecz w miarę "wpijania" się w głąb, smakowało coraz bardziej. Bardzo miły miodowy posmak, wyraźna, podkreślona goryczka (co mi na początku odbiło - nie wiem). Nagazowanie odpowiednie, w barwie również odpowiednie na swój ekstrakt, ciemno-miodowe. Piana średno obfita, dziurawa, znika po chwili pozostawiając dywanik.
            Wszystko w porządalu, poza zapachem, który niestety zostawiał sporo do życzenia.
            Ogólnie 4=, coż, zapach ważna rzecz.

            Pierwsze zakupione przeze mnie piwo w PET. Zdobyte w centrum Warszawy, w sklepie nocnym na ul. Hożej (tym bliżej Marszałkowskiej)

            PS.
            Ale się tu miodu do opisu wkradło
            Attached Files
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • slavoy
              Senior
              • 10-2001
              • 5052

              #7
              Chociwel strasznie się rozprzestrzenił ze swoim Starkiem. Dziś, eee... tzn. wczoraj, widziałem go we własnym sklepie osiedlowym w Pruszkowie
              Last edited by slavoy; 01-08-2003, 01:59.
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • jurasz
                Gość
                • 08-2003
                • 2

                #8
                witam wszystkich.
                ciesze sie, ze tutaj trafilem. przeczytalem wszystkie opinie na temat piw produkowanych w browarze Chociwel. pracuje tam i jestem gotowy odpowiedziec na dreczace pytania.

                Comment

                • Petrax
                  Senior
                  • 12-2001
                  • 662

                  #9
                  Witamy!

                  Przede wszystkim mam pytanie odnośnie Alt Stettinera - czy jest/będzie to piwo dostępne w butelce szklanej. Bo jakość produktu zasługuje na ciekawsze opakowanie
                  In cervisia veritas
                  http://www.ptxc.de.vu
                  Пиво - вот мое экотопливо

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    #10
                    Petrax napisał(a)
                    Witamy!

                    Przede wszystkim mam pytanie odnośnie Alt Stettinera - czy jest/będzie to piwo dostępne w butelce szklanej. Bo jakość produktu zasługuje na ciekawsze opakowanie
                    Słusznie prawisz!Dać Ci beczkowego i butelkowego!
                    Kolega mieszka bliska Chociwla i mówił,że pił jeszcze przed filtracją-(na lewo załatwione)i było smaczne jak ...dobre piwko.
                    Kolego jurasz zrób coś by takie dobre piwko wlewać w coś odpowiedniego!


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • STRONG1977
                      Junior
                      • 10-2003
                      • 23

                      #11
                      Powiem krótko : bardzo dobre PIWO Kupuje je od pewnego czasu w NETTO w Koszalinie po 1.65 za puszkę bo butelkowanego u nas nie ma . W smaku przypomina mi Dębowe Mocne , ma wyczuwalna goryczke i lekką słodową nutę . Kolor : ciemna słomka ,szkoda , że piana tak szybko opada . W każdym razie polecam ten browarek każdemu , ale uwaga przy wiekszych ilościach potrafi nieźle uderzać do glowy Zdrówko

                      Comment

                      • STRONG1977
                        Junior
                        • 10-2003
                        • 23

                        #12
                        Acha zapomniałem o ocenie Jak dla mnie mocna czwórka . 4.25

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          kolor - bursztynowy, klarowność minimalnie zmącona
                          gaz - idealnie, w sam raz
                          zapach - mały dylemat, czuje coś dziwnego cospotykam po raz pierwszy, lekko cytrynową woń wymieszaną z chmielowym aromatem i czymś jeszcze niezidentyfikoanym
                          piana, na poczatku obfita, drobna, w połowie szklanki zostaje tylko marniutki kożuszek
                          smak - znów ta dziwna cytrynka, ale jak na mocne piwko nie wyczuwa sie alkoholu, leka goryczka, wyczuwa się chmielowy aromat, ogólnie jak na PET-a dośc dobre i naprawdę wypijalne bez zbędnych słów



                          Moja ocena: [3.325]
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • bury_wilk
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 2655

                            #14
                            Na początek dzięki dla Pogoniarza i Zythuma (za współudział). Bez Was tej oceny by nie było
                            Piwo całkiem mi smakowało. Może nie jest to super wyrób, ale jak dla mnie jest powyżej przeciętnej.
                            Kolor bursztynowy, ładnie nasycony. Piana na początku ładna, szybko ograniczyła się nniestety do kilku plam na powierzchni piwa. Podobało mi się nasycenie. Pęcherzyki drobne, nie za gęse, ale ładnie przcujące przez cały czas picia. Zapach mocny, słodowy, z akcentem kwaskowatym (ale przyjemnym), chmielowym i jeszcze jakimś (przychodzi mi do głowy brandy). Smak konkretny, również z dominującym słodem. Nachmielenie średnie. Także w smaku wyczuwam posmak jakby jakiegoś "perfumowanego" trunku. Smakuje to całkiem fajnie, choć ciężko dokładniej określić poszczególne składowe. Opakowaniem jest puszka i to moim zdaniem, puszka bardzo ładna. Są wszystkie potrzebna informacje, jest widoczek starego Szczecin (jak mniemam) i ładne wykonanie.

                            Moja ocena: [3.725]
                            Lubię kiedy się zieleni
                            Lubię jak się piwo pieni...

                            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                            Comment

                            • Czes
                              PremiumUżytkownik
                              • 06-2001
                              • 752

                              #15
                              Ostatnio wprowadzono wersję niepasteryzowaną tego piwa.
                              Kupione w końcu grudnia, już wtedy było ubogacone jakimś ciemnym osadem na dnie - mimo, że sklep wsadził i trzymał je w lodówce z Królewskim, a więc żywieckiej.
                              Na kontretykiecie stało: "Najlepiej spożyć przed 08.02.05", ale moim zdaniem jeszcze lepiej nie spożywać w ogóle!
                              Pakowanie do ordynarnego PET-a na kilka miesięcy tak delikatnego pokarmu jakim jest niepasteryzowane, a filtrowane piwo to pomysł z góry skazany na klęskę.
                              O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎