Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spiż, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Spiż, Mocne

    aż dziw bierze że jeszcze nie opisywany. choćby przeze mnie. muszę się poprawić. tymczasem przekazuję pałeczkę pierwszeństwa innym osobom, chętnym do wykonania dogłębnej analizy organoleptycznej.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    #2
    Ponownie - jeśli chodzi o piwa ze Spiża - jako opakowanie oceniam cały wystrój tego minibrowaru, czyli klimat spożywania produkowanego tam piwa.
    Samo piwo Mocne charakteryzuje się bardzo pięknym, bursztynowym kolorem oraz przyjemnym słodowym zapachem. Dla mnie największą niespodzianką jest jego smak: taki jakby lekko wędzony, palony. Piana trzyma się raczej krótko, ale nie znika całkowicie. Piwo nie jest zbyt mocno nasycone CO2,; jak dla mnie jest to zaletą. Jest to - obok Granatowego - drugi gatunek piwa ze Spiża, który niezmiennie trzyma jakość (nie zdarza się nieudana partia - przynjamniej ja nie miałem takiego przypadku).

    Moja ocena: [4.975]

    Comment

    • breslauer
      Senior
      • 05-2002
      • 2690

      #3
      Dziwne jest to, że na oficjalnej stronie internetowej Spiża wśród rodzajów produkowanych piw nie wymienia się Mocnego
      Jest tylko Ciemne, Jasne, Pszeniczne ...

      Comment

      • babalumek
        Senior
        • 02-2004
        • 1207

        #4
        No kurcze ja nie wiem dlaczego tak jest ale znowu mam zdanie nieco odrębne... .Ale od razu zaznaczam: najlepsze mimo wszystko mocne jakie piłem.Choć dla mnie niestety najsłabsza pozycja w asortymencie... Jakoś tak za mało czułem że pije piwo inne niż te na codzień.Za bardzo mi zwykłe mocne przypominało... Ale to moja subiektywna ocena...
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • Andrewbrw
          Senior
          • 03-2004
          • 932

          #5
          No popieram,też wydaje mi się że akurat mocne jest najsłabsze z propozycji Spiż, zdecydowanie preferuje pszeniczne,ciemne i pilskia!!!
          pozdrawiam!

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Nie będę oryginalny i jako opakowanie potraktuję cały wystrój Spiżu: lokal jako taki, widok kadzi, widoczne za szybą fermentujące piwo... Coś niesamowitego.
            Oczywiście mętne, w kolorze miodowym.
            Piana nie jest za wysoka, ale się trzyma.
            Gaz w porządku, co nie jest niestety oczywiste w wyrobach ze Spiża.
            Zapach bujny, wyraźnie chmielowy.
            Smak mocno słodowy, leciutko drożdżowy, czuć w tym piwie moc, ale nie nachalny alkohol. Do tego przyjemna, lekka goryczka.
            Chyba najlepsze z pitych przeze mnie mocnych piw.

            Moja ocena: [4.875]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎