Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wrocław - browar na Maślicach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #16
    ok. tylko wyłącz caps locka. Trochę kultury, nikt tu nie jest głuchy, nie trzeba krzyczeć.

    Może i ważono piwo na Maślicach, tylko czy mieli dokładną wagę do ważenia?
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maślak Wyświetlenie odpowiedzi
      WIELE STWIERDZEŃ DYSKUTANTÓW NA TEMAT BROWARU NA MAŚLICACH NIESTETY NIE POKRYWA SIĘ Z PRAWDA HISTORYCZNĄ...

      CIEKAWYCH ZAPRASZAM DO WSPÓŁNEJ DYSKUSJI I WYMIANY ZDAŃ

      (...)

      proszę o ew. pytania i podjęcie dyskusji poprzez PW, a najlepiej (ni ezawsze jestem na browar.biz) na: (...)
      po to jest wątek na forum, żebyś naprostował pewne rzeczy tutaj i wyprowadził z błędu błądzących jeśli uważasz że coś się nie zgadza. dyskusja na PW jest oczywiście OK, ale przydatna tylko dla dyskutujących na PW i nie niesie żadnego zysku w postaci wiedzy dla innych zainteresowanych osób.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Juby_piwosz
        Senior
        • 02-2006
        • 254

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        ok. tylko wyłącz caps locka. Trochę kultury, nikt tu nie jest głuchy, nie trzeba krzyczeć.

        Może i ważono piwo na Maślicach, tylko czy mieli dokładną wagę do ważenia?
        Co komu przeszkadza duża litera, czyżbyś nie umiał takich czytać?
        O ile mnie pamięć nie myli to do wyrażania krzyku (co sugerujesz) służył i nadal służy wy-krzyk-nik!!!!!! - teraz powinny zaboleć Cię uszy... - a nie majuskuły.
        Zarzucasz brak kultury, wyśmiewasz się z błędów ortograficznych, a sam zdanie zaczynasz od jakiegoś anglikanizmu i jeszcze z małej litery (fuj!), shift nie zadziałał?

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #19
          No i po co Juby jeszcze dorzucasz do kotła?
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • maślak
            Junior
            • 02-2006
            • 8

            #20
            oczywiście dziękuję za zwrócenie w ten sposób uwagi.. w temacie: krzyku i ważenia ..
            czasami i tak bywa, jeżeli cos się robi późną nocą.. przepraszam. i tyle.

            natomiast najważniejszy jest temat tego wątku. jestem mocno zainteresowany historią Maślic. jednym z elementów tej historii jest browar...dlatego zainteresowanych tematem proszę o kontakt;chodzi o wymianę informacji
            dziękuję
            Maślak
            maslice.org

            Comment

            • maślak
              Junior
              • 02-2006
              • 8

              #21
              masz rację.ale wydaje mi się, że ten wątek śledzony jest przez baardzo wąskie grono pasjonatów... dlatego wywołana przeze mnie próba, "oszacowania" zainteresowanych...dodam, że niestety nikt do mnie się nie zwrócił w tym temacie...szkoda.
              nadal jednak śledzę różne materiały mogące dać odpowiedź, jak to było z Maślicami i browarem....

              Comment

              • Piwowar
                Senior
                • 05-2001
                • 2542

                #22
                Jeżeli już coś wiesz, to napisz. Gdyby każdy z nas czekał, aż ktoś się z nim potajemnie wymieni na PW informacjami, dział historyczny stałby się niepotrzebny. Ja oficjalnie ogłaszam, że jestem zainteresowany.
                Archiwum piwne

                Poznaj
                http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #23
                  Merytorycznie: w Bibliotece Uniwersyteckiej (Gabinet Śląski, na Piasku) są książi adresowe ziemskie pod nazwą "Schlesische Gueter Adressbuch". Rok po roku są opisane majątki ziemskie prowincji śląskiej. Wystarczy się tam udać i poczytać. Dużo nie jest, ale na poczatek wystarczy. Jak jesteś przeżuwaczem szpargałów, to udaj sie do Archiwum Państwowego i przejrzyj katalog z Maślicami. Jak nie jesteś, to wiele się nie dowiesz.

                  A ponadto przestań się boczyć na życzliwe uwagi i zastosuj prawidła polskiej ortografii i gramatyki w swoich wypowiedziach. To nie boli.

                  Comment

                  • pieczarek
                    zwykle cham i prostak
                    • 06-2001
                    • 5011

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Juby_piwosz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Co komu przeszkadza duża litera......
                    Otóż przeszkadza obiektywnie. Tekst pisany wielkimi literami (wielkimi, a nie dużymi) czyta się o co najmniej 30% wolniej niż tekst pisany literami wielkimi i małymi. Przyswajalność (zrozumienie treści) takiego tekstu jest na dodatek aż o 70% mniejsza. Te rzeczy dowiedziono eksperymentalnie.
                    Rzymianie pisali tylko wielkimi literami i jest to jedna z tych nielicznych rzeczy, która im nie wyszła. Poza tym pisanie w włączonym Caps lockiem, to maniera młodszych nastolatków cierpiących katusze nierozumianych rewolucjonistów. A to forum jest dla osób pełnoletnich.
                    Z drugiej strony ubolewam, że niektóre prominentne na tym forum osoby mają fobię, wstręt do wielkich liter i dają fatalny przykład maluczkim tego forum. Pod tym względem nastąpiło ogromne spsienie forum w stosunku do pierwszych lat funkcjonowania. Art, wiesz o kim mówię?

                    Nie trzeba być specjalistą od typografii, aby wiedzieć, że dopiero stosowanie wielkich i małych liter nadaje słowu kształt. To właśnie jednakowy kształt wszystkich słów pisanych wielkimi literami powoduje, że czyta się dużo wolniej. Dobrze to widać na sporządzonym przeze mnie przykładzie.
                    Tak samo jak stosowanie czcionek szeryfowych (np. klasyczny Times New Roman) przyspiesza o co najmniej 10% szybkość czytania. Dlatego książki drukowane czcionkami bezszeryfowymi można policzyć na palcach. Szeryfy, to nie jest ozdobnik litery. One prowadzą wzrok po właśnie czytanej linii tekstu.

                    A teraz, gdy już wszyscy wiemy o "szkodliwości" wielkich liter, wracamy do sprawy browaru w Maślicach.
                    Attached Files

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
                      Otóż przeszkadza obiektywnie. Tekst pisany wielkimi literami (wielkimi, a nie dużymi) czyta się o co najmniej 30% wolniej niż tekst pisany literami wielkimi i małymi.
                      Bardzo ciekawy wykład, piszę to bez cienia ironii. Proponuję go dołączyć do FAQ pod pytanie, "Dlaczego nie używamy CapsLocka na forum browar.biz?".
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #26
                        No aż się przyłaczę do tego apelu. Ale bardziej wrednie - niech to się włącza jako latające okienko przed napisaniem czegokolwiek. Oczywiście nie mnie

                        Comment

                        • maślak
                          Junior
                          • 02-2006
                          • 8

                          #27
                          kolego Krzysiu dziękuję za wskazówki.jak tylko znajdę czas to i tam spróbuję.

                          Comment

                          • Piwowar
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 2542

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maślak Wyświetlenie odpowiedzi
                            WITAM SERDECZNIE CIEKAWSKICH BROWARU NA MAŚLICACH....
                            ZEBRAŁEM KILKA INFORMACJI NIE BYŁO ŁATWO...ALE COS JUŻ WIEM....
                            WIELE STWIERDZEŃ DYSKUTANTÓW NA TEMAT BROWARU NA MAŚLICACH NIESTETY NIE POKRYWA SIĘ Z PRAWDA HISTORYCZNĄ...
                            CIEKAWYCH ZAPRASZAM DO WSPÓŁNEJ DYSKUSJI I WYMIANY ZDAŃ
                            DODAM, ŻE HISTORIA JEST ZAWIŁA... NO I CHYBA TO ŻE PIWA WIĘCEJ WAŻONO NA MAŚLICACH NIŻ TYLKO W TYM JEDNYM TYPOWANYM MIEJSCU...
                            KRZYSZTOFIE! JEŻELI NADAL TEMAT MAŚLICKIEGO PIWKA JEST CI BLISKIE - NAPISZ DO MNIE NA E MAIL. DODAM ŻE EW. WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH OGÓLNIE HISTORIA MAŚLIC ZAPRASZAM NA WSPÓŁTWORZONĄ PRZEZE MNIE STRONĘ INTERNETOWĄ


                            proszę o ew. pytania i podjęcie dyskusji poprzez PW, a najlepiej (ni ezawsze jestem na browar.biz) na:
                            e mail: osiedlemaslice@wp.pl

                            pozdrawiam
                            Maślak


                            Jeżeli w dalszym ciągu zapraszasz do dyskusji, to ja dzisiaj znalazłem, że mistrz piwowarski Ernst Jung, dnia 10.08.1899 roku przyjął na jednoroczną naukę urodzonego 07.10.1882 roku wwe Wrocławiu Franza Dambona.
                            Archiwum piwne

                            Poznaj
                            http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                            Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                            Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                            Comment

                            • maślak
                              Junior
                              • 02-2006
                              • 8

                              #29
                              cdn browar(?) na Maślicach

                              to ciekawe
                              możesz podpowiedzieć źródło tej informacji?
                              zapraszam dopoczty email na maslice(et)maslice.org
                              dziękuję z góry
                              maslak

                              Comment

                              • Piwowar
                                Senior
                                • 05-2001
                                • 2542

                                #30
                                Dlaczego tak intymnie? Czy Twoje informacje są aż tak ściśle tajne? Moje podał do publicznej wiadomości Deutscher Brauer Bund jesienią 1899 roku. Piszesz że historia browarów na Maślicach jest zawiła i wiele nie pokrywa się z prawdą historyczną, więc nam ją wyjaśnij, wszyscy będziemy wdzięczni. Jak widzisz od czasu do czasu wpadają mi niechcący różne ciekawostki, które z czasem łączą się w logiczną całość. W połączeniu z Twoimi informacjami mogłaby pewnie powstać kompletna historia.
                                Archiwum piwne

                                Poznaj
                                http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                                Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                                Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎