Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

C.K. Browar, Ingwer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    C.K. Browar, Ingwer

    Piwo imbirowe. Do imbirowego Spiża ma się jak pięść do nosa. Pani za ladą powiedziała mi, że jest to piwo mocne i rzeczywiście w smaku dało się wyczuć dużą ekstraktowość. Posmak imbirowy w sam raz, w przeciwieństwie do imbirowego Spiża piwo nie jest cierpkie i nie wykręca oblicza.

    Kolor trochę jaśnieszy od koźlaka, podobny do koloru herbaty.
  • Seler_32
    Senior
    • 04-2003
    • 444

    #2
    Do koloru herbaty, ale takiej owocowej lub zwykłej z domieszką syropu malinowego.
    Całkiem dobre piwo.
    Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

    Nie wierzę abstynentom.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19166

      #3
      mój werdykt

      ostatnio też sobie zapodałem, gdyż jak mnie zapewniła pani za ladą to jedyne ciemne jakie wówczas (parę dni temu) było dostępne. po pierwsze ciemne to ono wg moich kryteriów nie jest - raczej coś jak jasne mocne - kolor herbaciany. imbiru niestety nie wysmakowałem i jest to już moje drugie niby imbirowe piwo. smak wyraźnie słodki! zapach drożdżowo-jakiśtam był do strawienia. przyznam szczerze: rewelacja to to nie jest - takie piwo dla tych co nie lubią piwa albo nie wiedzą jeszcze, że nie lubią piwa...

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        #4
        moim zdaniem - to że piwo jest warzone z dodatkiem imbiru nie znaczy że musi się go wyczuwać, wszystko zależy na jakim etapie warzenia został dodany. podobnie zresztą jest z piwem "owocowym" - można dodać owoce do kotła warzelnego a także można dodać sok owocowy do gotowego piwa. różnica w smaku jest kolosalna.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Gambrinus
          • 06-2001
          • 696

          #5
          Pilem Ingwera pare razy pod koniec koniec maja. Moim zdaniem jest to najlepsze piwo robione w CK Browarze. Warka ktora pilem zawierala tyle imbiru, ze az szczypal w jezyk (ale przyjemnie), rowniez w zapachu imbir byl wyraznie obecny. Gdyby nie to, ze jak dla mnie troche ze bardzo czuc drozdze, byloby to swietne piwo.
          Popieraj małe browary!!!
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • Cocobango
            Senior
            • 04-2002
            • 818

            #6
            ART napisał(a)
            moim zdaniem - to że piwo jest warzone z dodatkiem imbiru nie znaczy że musi się go wyczuwać...

            Fakt, ja nie wyczuwałem go tam wcale i trochę się tym zawiodłem.
            Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
            Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
            HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              kolor - lekko mahoniowo-orzechowy, mętne (jak przystało na niefiltrowane piwko)
              piana - piękna, kremowa, obfita, długo się utrzymuje
              zapach - leciutki ale nie potrafię opiać jaki on jest
              smak - lekko kwaskowaty, ale pozatym przebija słowodowy posmaczek, gdzie ten imbir? moze to wina zbyt długiego stania we flaszce? nie wiem...
              gaz - dla mnie za mało
              opakowanie - jak na zabutelkowane piwo "beczkowe" jest naprawdę ok

              Moja ocena: [3.75]

              Podziękowania dla e-prezesa za mozliwość degustacji.
              Last edited by becik; 14-01-2005, 00:22.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #8
                Nie potrafisz 'opiać' zapachu? Może nie ma czego opiewać?

                Piwo pewnie straciło troszkę na tym, że stało u mnie w pokoju przez dwa tygodnie, bo nie mogliśmy się z Becikiem dogadać co do przekazania przesyłki.
                Last edited by żąleną; 14-01-2005, 00:31.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  żąleną napisał(a)
                  Nie potrafisz 'opiać' zapachu? Może nie ma czego opiewać?
                  nie śmiać się jak poźniej obwąchałem pustą butelkę to pierwsze co przyszło mi na myśl to ogórki kiszone
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • zAjkA
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 1089

                    #10
                    Ładna ciemno bursztynowa barwa. Pod światło wpada w rubinowy kolor. Charakteryzuje się przepięknym imbirowo-kwiatowym aromatem. Aż miło go powdychać W smaku wyczuwalna przyjemna goryczka, taka słodowo drożdżowa. Wysycenie nie za duże nie za małe. W sam raz. Ogólnie bardzo dobre piwo. Mogłem go spróbować dzięki e-prezesowi. Polecam
                    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                    Comment

                    • Hannibal
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 1426

                      #11
                      Ja piłem imbirowe z CK w czerwcu zeszłego roku, przed giełdą w Żywcu.
                      Według mnie jest to najlepsze piwo z całego ich asortymentu. Co nie oznacza oczywiście, że jest wzorowe. Smak mi odpowiadał - odpowiednie nachmielenie, odpowiednia ilość imbiru. Poprawna piana, nagazowanie też przyzwoite.
                      Wchodzi w każdym bądź razie bardzo dobrze.
                      "All the good things for those who wait"

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19166

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: miedziany, dość klarowny jak na "niefiltra". [4]
                        Piana: akurat w przypadku C.K. można liczyć najwyżej na 3 na = Na początku średnio obfita, potem (dość szybko opada do okrajca. [3]
                        Zapach: słodowo-imbirowy, nie dość wyrazisty. [3.5]
                        Smak: nie powiem teraz czuję imbir... bukiet słodowy, z lekką goryczką od chmielu, ale bardziej od imbiru. piwo bardziej w smaku słodowe. [4.5]
                        Wysycenie: słabe, jak zawsze w C.K. [2.5]
                        Opakowanie: bryndza! golas szklany, choć na firmowej podstawce o której barmanka nie zapomniała. [2.5]
                        Uwagi: to trzeba spróbować, nie ma co opisywać

                        Moja ocena: [3.775]

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19166

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                          Kolor: miedziany, dość klarowny jak na "niefiltra". [4]
                          Piana: akurat w przypadku C.K. można liczyć najwyżej na 3 na = Na początku średnio obfita, potem (dość szybko opada do okrajca. [3]
                          Zapach: słodowo-imbirowy, nie dość wyrazisty. [3.5]
                          Smak: nie powiem teraz czuję imbir... bukiet słodowy, z lekką goryczką od chmielu, ale bardziej od imbiru. piwo bardziej w smaku słodowe. [4.5]
                          Wysycenie: słabe, jak zawsze w C.K. [2.5]
                          Opakowanie: bryndza! golas szklany, choć na firmowej podstawce o której barmanka nie zapomniała. [2.5]
                          Uwagi: to trzeba spróbować, nie ma co opisywać

                          Moja ocena: [3.775]
                          dziś to było najlepsze piwo. nasycenie jednak wysokie i zalegające w trzewiach.

                          Comment

                          • Czes
                            PremiumUżytkownik
                            • 06-2001
                            • 752

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                            dziś to było najlepsze piwo. nasycenie jednak wysokie i zalegające w trzewiach.
                            Tydzień temu, wg mnie też było najlepszym piwem C.K. i bezwzględnie bardzo dobrym!
                            Z wyjątkiem pszenicznego, poczętego bez udziału odpowiednich drożdży, a później zhańbionego kawałkiem cytryny, piwa krakowskiego browaru restauracyjnego okazały się być bardzo przyzwoitymi
                            O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: kolor mocnej herbaty, chyba klarowne bylo ale w chwili obecnej nie jestem tego pewien na 100% [5]
                              Piana: podobnie jak na zdjęciu po jakimś czasie ostał sie jeno taki okrąg wokół szkła [3]
                              Zapach: dopiero mocno sie wczuwając wyczułem delikatny imbirowy zapach połączony ze słodowym aromatem, aromat całkiem przyjemny [4.5]
                              Smak: dla mnie bomba, spodziewałem sie czegoś średniej jakości (pamietając Ingwera którego piłem kilka lat temu), treściwe, pełne w smaku, wyczułem imbirową cierpkość - ale nie nachalną, plus słodowe nuty [5]
                              Wysycenie: bez zarzutu [5]
                              Opakowanie: kolejny kopniak za tyską szklankę z piwem CK [3]
                              Uwagi: Jako, ze nie przepadam za imbirowymi piwami to ten produkt zadowolił wszystkie moje gusta piwne, piwko zacne i jeśli jeszcze będę w Ck na pewno je powtórzę

                              Moja ocena: [4.525]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎