Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Roger's Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    Okocim, Roger's Strong

    Zakupiony razem z imiennikiem Pisnerem. Cena 1,98 PLN/ puszka.
    Piwo jasne pełne, alk. 6,2% obj., 13,0% wag.
    Także warszawski adres siedziby Carlsberga Okocimia, więc ciężko coś powiedzieć z jakiego ich browaru to wyszło.
    Piwo dużo lepsze od słabszej wersji. Ogólnie jednak nie za ciekawe, takie sobie tanie piwo dla marketów.
    Coś dużo piw puszkowych o róznych nazwach zaczyna wypuszczać grupa Carlsberga, szkoda tylko, że przeważnie marnej jakości.
  • szostak
    Gość
    • 02-2002
    • 1176

    #2
    Jeżeli piwo 13-procentowe nazywa się mocnym, zaś 8-procentowe pilsnerem, to widomy znak, że idziemy nie do Europy, lecz NAFTA. Jankesi ponoć piją piwa bardzo cieniutkie.
    Roger`s mocny nie jest zły. Piana całkiem spora, opadająca bez przesadnej szybkości. Barwa jasna, zapach dosyć przyjemny. Goryczka dość słaba, w miarę picia potęgująca się. Czwórkę dam i ani ułamka więcej.

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Wczoraj kupiłem,czy to jest z Brzeska piwko szanowni Forumowicze?Smaku nie pamiętam.Mnie właściwie interesuje z jakiego browaru jest właśnie te piwko?Grupa CO coraz częściej unika wyszczególnienia z jakiego browaru ich grupy warzą piwo


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23794

        #4
        Kolega Tutunia pisał o oznaczeniach browaru przy dacie na denku puszki, nie ma takiego oznaczenia?
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #5
          ART napisał(a)
          Kolega Tutunia pisał o oznaczeniach browaru przy dacie na denku puszki, nie ma takiego oznaczenia?
          Są oznaczenia,ale nie wiem czy czytałem co pisał kolega Tatunia
          Last edited by Pogoniarz; 28-07-2003, 08:21.


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • mwa
            Senior
            • 01-2003
            • 5071

            #6
            Oznaczenie jest i występuje literka "B", co znaczy, że wyprodukowano w Szczecinie.
            Pozdrawiam Cię !!!!

            Comment

            • mwa
              Senior
              • 01-2003
              • 5071

              #7
              Jeśli chodzi o ocenę to piwko jest bardzo smaczne.
              Fakt, że piana szybko znikła, jednak smak jest w sam raz. Wyczuwalna gorycz, jest również odrobinę słodkie.
              Kolor nie co za jasny jak na strona, żółty.
              Gazu w sam raz.
              Pozdrawiam Cię !!!!

              Comment

              • wriggle
                Senior
                • 12-2002
                • 322

                #8
                Piwo wybitnie nieszczególne, o barwie dość nieprzystojnej, cenie przystępnej, zawartości alkoholu nijakiej - nie lubię piw rzędu 6,2 - 6,8%. Piana z początku śmietanowata, szybko jednak dziurawieje i zanika. Dziwne luki w smaku. Ogólnie raczej lipa. Co to za piwo, które nie ma nawet butelkowej wersji?
                ONE LOVE

                Comment

                • Mszyca
                  Junior
                  • 08-2003
                  • 21

                  #9
                  Kolor ma dobry i na początku pianę też, ale później piana opadła, w taki sposób jakby piwo było stare. Smak jest dziwny, bo nie ma górnej, cierpkiej nuty, jak każdy pils. Jego największą wadą jest ohydna słodyczka, zupełnie jakby piwo stało przez 2 dni na słońcu - słodyczka nabyta, której nie znoszę, właściwa piwom źle przechowywanym.

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #10
                    Cóż...
                    Mimo zniechęcenia "pilsem" sięgnąłem po "stronga". Moje zdania o tym produkcie CO nie polepszyło się ani o promil. O ile co do koloru i gazowania zastrzeżeń byc nie może, to:
                    a) piana znika piorunem
                    b) smak jest słodkawy z ledwo wyczuwalną goryczką. Niemniej - dominuje w nim nijakość, właściwa marketowym piwom.
                    Daję 3-. I konczę moją przygodę z ROGER'Sem.
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • Pinio74
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 3881

                      #11
                      Jak kilku moich przedmówców kupiłem stronga razem z pilsnerem, żeby mieć jakiś przekrój. Voltarz jak na stronga raczej żałosny, chociaż smak już bardziej przypominał piwo. Ogólne wrażenia nie są jednak korzystne. Tak jak przy słabszej odmianie Rogers'a nie polecam.
                      BIRRARE HUMANUM EST

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #12
                        Nabyte w Żabce. Kolor typowy dla naszych pilsów - złoty, ciepły. Piana znikająca b. szybko. Nasycenie CO2 dobre. Zapach wyczuwalny - chmielowy. Smak to taki typowy polski mocny pils - sporo chmielu, goryczka, większy ekstrakt nieco zaokrągla całość. Ogólnie niezłe, gdyby nie ta piana.

                        Moja ocena: [3.15]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎