Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytania do fachowców - czyli tych z praktyką!!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Toni
    Junior
    • 05-2003
    • 17

    Pytania do fachowców - czyli tych z praktyką!!

    Tu robię ten nowy temat,co wynika z mojego zesłabienia wywołanego trudnościami z dojściem do info o tym jak mieszać to własne piwo - "w szczegółach" - myślę,że koledzy wprawieni w stosowaniu różnych wynalazków - od środków do sprzętu ( balon do wina na przykład )- tu czasem zajrzą aby uświadomić tzw. młodych ;- "Moja pierwsza warka" jest zzzz.........a ale porady, np. jak coś zrobić - co też miałem- przeradzają się w długie fachowe dyskusje a "młody" i tak nie wie co robi. Więc to takie APB - Amatorskie Pogotowie Browarnicze pozwoliło (by) uzyskać informację bez komentarzy (czy pite przy grillu czy w windzie i czy smakowało) jak się to czyni. Nie wiem, czy to jest dobra koncepcja ale ja po pierwszej warce chciałem tym rzucić ( ze względu na zajętość czasową) przed czym uratował mnie smak (choć może nie najlepszy) mojego pierwszego piwa.Się ma!!
    Czy ART byłby na tyle władny, aby zamieścić text , że tu ( w tym odnośniku) wypowiadają się fachowcy ( nawet ci po pierwszym) aby opowiedzieć o swoich doświadczeniach - Jestem pod wrażeniem fachowości kolegów ale myślę ( wydaje mi się), jeden dział gdzie są informacje (odessane) dopiero pozwoli to przekazać - dla potwierdzenia piszę ponieważ przez - poszczególne tematy doszedłem od tematu "moja pierwsza warka" do tematu " piwo a rower" bez większych kłopotów i ograniczył ( ART-ma się rozumieć) nadmierną ilość
  • Toni
    Junior
    • 05-2003
    • 17

    #2
    Odp: Pytania do fachowców - czyli tych z praktyką!!

    [QUOTE]Toni napisał(a) TU ZNÓW JA BO NACISNĄŁEM ZANIM SKORYGOWAŁEM !!- teraz kończę!!!
    [B]Tu robię ten nowy temat,co wynika z mojego zesłabienia wywołanego trudnościami z dojściem do info o tym jak mieszać to własne piwo - "w szczegółach" - myślę,że koledzy wprawieni w stosowaniu różnych wynalazków - od środków do sprzętu ( balon do wina na przykład )- tu czasem zajrzą aby uświadomić tzw. młodych ;- "Moja pierwsza warka" jest zzzz.........a ale porady, np. jak coś zrobić - co też miałem- przeradzają się w długie fachowe dyskusje a "młody" i tak nie wie co robi. Więc to takie APB - Amatorskie Pogotowie Browarnicze pozwoliło (by) uzyskać informację bez komentarzy (czy pite przy grillu czy w windzie i czy smakowało) jak się to czyni. Nie wiem, czy to jest dobra koncepcja ale ja po pierwszej warce chciałem tym rzucić ( ze względu na zajętość czasową) przed czym uratował mnie smak (choć może nie najlepszy) mojego pierwszego piwa.Się ma!!
    Czy ART byłby na tyle władny, aby zamieścić text , że tu ( w tym odnośniku) wypowiadają się fachowcy ( nawet ci po pierwszym) aby opowiedzieć o swoich doświadczeniach - Jestem pod wrażeniem fachowości kolegów, ale myślę ( wydaje mi się),że jeden dział gdzie są informacje o warzeniu domowym (odessane , bez komentarzy!) dopiero pozwoli to warzenie wspomóc - dla potwierdzenia piszę ponieważ surfując przez poszczególne tematy doszedłem od tematu "moja pierwsza warka" do tematu " piwo a rower" bez większych kłopotów i chodzi o to aby w tym dziale ograniczyc zbędne teksty ( tu podkreślam , że nie jestem wrogiem licznych tematów , ale "Rękopis znaleziony w Saragossie" ze swoim całokształtem konstrukcji fabuły nie jest (moim zdaniem) do zniesienia, a więc wnoszę ten głos. Alleluja!!

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Odp: Odp: Pytania do fachowców - czyli tych z praktyką!!

      Toni napisał(a)
      ... (odessane , bez komentarzy!) ...
      A nie mógłbyś, tak w skrócie, powiedzieć, o co ci chodzi?

      Comment

      • Lukis
        Member
        • 02-2003
        • 49

        #4
        W dużym uproszczeniu (o to przecież koledze chodzi) piwo robimy tak:
        - kupujemy sprzęt i brewkita w Browamatorze
        - czytami instrukcję dołączoną do zestawu Browamator
        - postępujemy zgodnie z zaleceniami
        - rozkoszujemy się smakiem domowego piwa

        A na poważnie. Przecież żeby uwarzyć piwo nie potrzeba wielkiej wiedzy. Ja zrobiłem swoje pierwsze nawet nie wiedząc o istnieniu tego forum. Wyszło bardzo dobre. Na to forum warto zajrzeć jeśli masz jakieś konkretnie pytanie. Np. ja chętnie się dowiem czegoś o próbie jodowej. Za chwilkę więc wystawie posta z pytaniem i mam nadzieję, że otrzymam szybko odpowiedź. Czyż to nie jest proste?

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Lukis napisał(a)
          ... Za chwilkę więc wystawie posta z pytaniem i mam nadzieję, że otrzymam szybko odpowiedź. Czyż to nie jest proste? ...
          A jeszcze jakbyś najpierw przeczytał parę artykułów o podstawach, nie musiałbyś zadawać tego pytania i narażać się na złośliwe komentarze.

          Comment

          • Lukis
            Member
            • 02-2003
            • 49

            #6
            No.. to też bardzo dobry pomysl Jak widać dzisiaj wszyscy mamy wyjątkowo trafne pomysły

            Comment

            • Toni
              Junior
              • 05-2003
              • 17

              #7
              Odp: Odp: Odp: Pytania do fachowców - czyli tych z praktyką!!

              Krzysiu napisał(a)
              A nie mógłbyś, tak w skrócie, powiedzieć, o co ci chodzi?
              Czołem - Pozdrawiam po paru miesiącach , kiedy to nie mogłem się wypowiadać na Forum - przyjmuję krytykę i potwierdzam, że można "w skrócie". Tamten temat minął - teraz chciałem o Świdnicy - moje miejsce urodzenia - którego prawie nie znam - wybieram się aby załatwić "coś" i pytam gdzie można "cóś spożyć" i przy okazji pogadać. Nie narzucam się ale o informację usilnie proszę. (W moim rodzinnym mieście byłem ostatni raz w 1969 R)

              Comment

              • kangurpl
                Senior
                • 03-2002
                • 2660

                #8
                Tutaj Twojego pytania nikt nie znajdzie.
                Zadaj je w dziale PIWO-GDZIE.
                Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                Comment

                • alph
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 195

                  #9
                  To ja bardziej w kierunku tematu

                  W moim nowym miejscu zamieszkania są prawie idealne warunki temperaturowe (nawet latem) i ogólno lokalowe do warzenia piwa. Mam za to inny problem, któremu nie bardzo wiem jak sprostać. Otóż odnalazłem tu i ówdzie wyraźne ślady pleśni bądź innego grzyba zamieszkującego stare mury mojego lokum. Kosztowne inwestycje w kierunku gruntownego odgrzybienia (osuszanie, zdarcie tynków, budowa od nowa itp) nie wchodzą na razie w grę, póki co pacyfikujemy doraźnie ujawnione wykwity Domestosem. Mam przeto pytanie czy próbować w tych warunkach warki? Może Szanowni Doświadczeni warzyli w podobnych warunkach i mają swoje sposoby.
                  Przepraszamy...Podpis w trakcie tworzenia...

                  Comment

                  • pjenknik
                    • 08-2001
                    • 3388

                    #10
                    Zachować podstawową czystość, przykryć fermentor, powinno to według mnie wystarczyć.
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎