Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Marcowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petrax
    Senior
    • 12-2001
    • 662

    Fortuna, Marcowe

    Nie jestem do końca pewien, czy jest to właśnie piwo marcowe, ponieważ pani w lokalu nalewając to piwo stwierdziła, że to jest "piwo pośrednie między czarnym a jasnym"... Nie przypominało to niczego z pozostałych wyrobów z Miłosławia, więc najwyraźniej jest to Marcowe, dostępne chyba jedynie z KEGa, nalewak z logo Fortuny w zielonej obwódce.

    Kolor: ciemmnobursztynowy, istotnie "pomiędzy jasnym a ciemnym"
    Zapach: delikatny, słodowy, w tle czuć aromat Czarnej Fortuny
    Nasycenie: w normie
    Piana: nienajgorsza ale nic specjalnego
    Smak: całkiem ciekawe piwo o delikatnymm, słodkawym aromacie, lekkiej goryczce i wyraźnej nucie słodowej, trochę zbyt wodniste, mało wyraziste

    Może ktoś ma jakieś konkretniejsze informacje odnośnie tego wyrobu?

    Ogólnie: 4.0 (1-5)
    In cervisia veritas
    http://www.ptxc.de.vu
    Пиво - вот мое экотопливо
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #2
    A gdzie to cudo piłeś?
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Petrax
      Senior
      • 12-2001
      • 662

      #3
      W Zaniemyślu i w samym Miłosławiu. Za parę dni szykuje się kolejna wycieczka rowerowa do tego cudownego miasta, więc może tym razem dowiem się czegoś u źródła.
      In cervisia veritas
      http://www.ptxc.de.vu
      Пиво - вот мое экотопливо

      Comment

      • Galadhen
        Junior
        • 05-2008
        • 5

        #4
        Kolor: bursztynowy
        Piana: lekko żółta, drobnoziarnista, opada dość szybko, ale zostaje cienka warstwa.
        Zapach: niezbyt intensywny, ale wyczuwalne nuty chmielowe.
        Nasycenie: delikatne
        Smak: przyjemny, z wyraźną nutą goryczy, która pozostaje przez chwilę na języku. Lekko przydymiony aromat w tle.
        Opakowanie: But. 500 ml.
        Uwagi: piwo smaczne, pije się przyjemnie. Dobre na upalne dni.

        Moja ocena [1-5]: 4,3

        To moja pierwsza ocena, więc proszę o wyrozumiałość.
        Last edited by Galadhen; 26-05-2008, 19:49.

        Comment

        • M-kwadrat
          Senior
          • 07-2004
          • 304

          #5
          A może to był Złoty Smok? Na stronie producenta i na etykiecie określany jako piwo jasne marcowe? Wątek ze Złotym Smokiem już jest.
          Pozdrawiam, Maciek

          Comment

          • snorre
            Senior
            • 02-2006
            • 655

            #6
            Takie coś jest w knajpie IT w Poznaniu - jest zielony nalewak, kiedy poprosiłem o Złotego Smoka (bo stwierdziłem, że to Złoty Smok) to Pani powiedziała, że to "bursztynowa Fortuna". Dla mnie po smaku to był Złoty Smok, ale niech sobie nazywają jak chcą byle było dostępne i smaczne
            Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

            Comment

            • gregus
              Junior
              • 11-2011
              • 23

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemny bursztyn, dość intrygujący i jednocześnie przyjemny w obserwacji [4.5]
              Piana: piana była średnia, w stronę niewielkiej, utrzymująca się krótko, w konsystencji przyjemnej kremowej [3]
              Zapach: lekki chmiel, chleb, lekki zapach ogniska... niesamowite [5]
              Smak: przyjemna goryczka, przebijający smak dobrze przypieczonej skórki od chleba [5]
              Wysycenie: jak dla mnie ciut za niskie, ale nie jest to jakieś szczególnie dokuczliwe [4]
              Opakowanie: butelka jaka jest każdy widzi po etykiecie nie byłem w stanie określić "kto to robi", dopiero na kontrze znalazłem napis "Fortuna" [4]
              Uwagi: Bardzo przyjemne piwo, średnio mocne - wg etykiety miało 7,2%. Alkohol powoli nachodzi po wypiciu, choć już w trakcie picia pojawia się w smaku coś, co może być lekkim ostrzeżeniem: "uwaga, nie jestem 4,5%" ale to dopiero po wypiciu butelki Przyznaję, to moje pierwsze Marcowe i nie mam porównania, ale posmakowało mi tak bardzo, że chętnie do niego wrócę

              Moja ocena: [4.675]
              ---------------
              Ocena usunieta z rankingu.
              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Nie to piwo
              Art, Admin

              ---------------
              Last edited by ART; 11-01-2012, 03:54.

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #8
                Bo to nie było marcowe.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Marcowe to może i było, ale raczej nie z Fortuny. Kolega chyba za dużo wypił i coś pomieszął browary

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • gregus
                    Junior
                    • 11-2011
                    • 23

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Marcowe to może i było, ale raczej nie z Fortuny. Kolega chyba za dużo wypił i coś pomieszął browary
                    cholera... macie rację
                    po piwku byłem w błogim stanie... i za szybko "odmoczyłem" etykiety z butelek... więc mi się browary przestawiły... To był oczywiście KORMORAN
                    i oczywiście na etykiecie jak wół jest napisane, że piwo pochodzi z browaru Kormoran...

                    niniejszym przepraszam browar Kormoran, że przyrównałem ich do browaru Fortuna , a użytkowników tego forum, za nieumyślne wprowadzenie w błąd

                    fajnie by było, jakby można było usunąć tą ocenę - napisał bym jeszcze raz ale pod właściwym adresem

                    Comment

                    • umbra
                      Member
                      • 07-2012
                      • 90

                      #11
                      Fortuna "Marcowe", lager z Miłosławia jest teraz w Żabkach po 3,29
                      NORD EXPRESS

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4568

                        #12
                        Żaden cymes, od dawna w Piotr i Paweł jest po 2,99 a na promocjach już kilka razy było po 2,49.
                        Last edited by dadek; 14-10-2013, 00:58.

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnie złoto. [5]
                          Piana: Słabiutko. Niska bardzo nietrwała. [2]
                          Zapach: Karmel, słodowość, lekkie masełko. [3.5]
                          Smak: Dużo lepszy niż sądziłem. Słodowy, karmelowy, chlebowy, przyjemny. Goryczki niewiele i masełko psuje odbiór, ale pije się nawet dobrze. [3.5]
                          Wysycenie: Wolałbym wyższe. [4]
                          Opakowanie: Bogaty marketingowy opis, ale poza tym informacje podstawowe. Etykieta taka se. [4]
                          Uwagi: kiedy ostatni raz piłem to piwo, waliło DMSem, diacetylem i gwoździami. Dzisiaj, może poza mesełkiem, jest całkiem dobre.

                          Moja ocena: [3.475]

                          Comment

                          • grodek
                            Senior
                            • 06-2015
                            • 527

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ładne, bursztynowe, klarowne. [5]
                            Piana: Niezbyt obfita, szybko opadła do cienkiej warstwy, która jednak długo utrzymywała się na powierzchni piwa. [4]
                            Zapach: Wyraźnie wyczuwalny diacetyl, ale w aromacie jest też słodowość, karmel i nuty chlebowe. Ogólnie pomimo masełka dość przyjemny. [3.5]
                            Smak: Słodowe, z karmelem, skórką chleba i maślanym posmakiem. Goryczka nieduża przez co piwo jest słodkie. Powinno być mocniej nachmielone, aby skontrować słodowość. [3]
                            Wysycenie: Średnie, powinno być nieco wyższe. [4]
                            Opakowanie: Etykieta utrzymana w konwencji innych z tego browaru. W sumie nienajgorsza, firmowy kapsel i prawie pełen skład (bez drożdży). [4]
                            Uwagi: Warka do 12.03.2018. Przeciętne piwo za niewielkie pieniądze, można wypić, choć osoby z mniejszą tolerancją na "masełko" będą miały problem.

                            Moja ocena: [3.475]
                            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎