Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Pszenyczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter_1000
    Senior
    • 05-2003
    • 583

    #61
    Pierwsze pite przeze mnie przeniczne piwko o tak wyrazistym posmaku goździków. Piwko jest faktycznie świetne. Wybitna pienistość przy wcale nie bardzo wysokim nagazowaniu. Piękny bananowy zapach (przeniczne to chyba jedyne piwa o których zapachu faktycznie mogę powiedzieć bardzo przyjemny). W smaku głownie wspomniany goździk ale w tle czuć także banany. Świetne piwo, pokazujące że biedna i pogrążona w mrokach układów mafijnych Ukraina potrafi stworzyć bardzo przyzwoity rynek browarniczy (w Polsce na początku lat 90 - tych też się tak wydawało, ale globalny kapitalizm zarżnął wszelką indywidualność - ale to już osobny temat)
    Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      #62
      piękny kolorek ,piana rewelacyjna a smak to poezja pszeniczna ciekawe jakich Oni uzywają drożdzy DLACZEGO W POLSCE NIE PRODUKUJE SIE TAKIEGO PIWA czyżby byśmy byli gorsi od U K R A I N Y
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        #63
        marcin_l napisał(a)
        Piana super. Zapach też ok, bardzo pszeniczny. Ale w smaku tragiczne. Zostawia posmak taki jak trutka do zębów. Po paru łykach wyczuć go też można w zapachu. O dziwo mojej dziewczynie smakowało jako pierwsze z pszeniczniaków. Kupione w Auchanie za 3,49zł.
        sam chyba zazyłeś trutkę do zębów przed spożyciem
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          #64
          wmarow napisał(a)
          Nie bylem w stanie wypic tego piwa. Czy wszystkie piwa przeniczne maja taki "stomatologiczny" smak?

          /M
          co wy z tą stomatologią
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • ajos
            Member
            • 09-2004
            • 91

            #65
            Nie jestem znawcą czy fanem piw pszenicznych (jedyne jakie pijam to ze Spiża i tylko takie mam porównanie), ale postanowiłem spróbować.

            Pierwsze co mnie zdziwiło to instrukcja każąća "zamieszać" butelką po nalaniu połowy Tak też uczyniłem i moim oczom okazał się kufel mocno mętnego piwa z gęstą mocną pianą. Smak mnie poraził swoją wyrazistością, wyraźnie bylo czuć coś co nazywam "sfermentowaną pszenicą" Wybitnie orzeźwiające

            Ogólnie: 5- (laik pszeniczny jestem )

            Comment

            • sloniatko
              Senior
              • 02-2004
              • 1014

              #66
              Ja też do znawców pszenicy sie nie zaliczam ale na którymś z niemieckich piw też spotakałem sie z podobną instrukcja picia piwa.
              A co do Oblona to mnie smakuje, posmak bardzo wyrazisty, ładny "mętny kolor" oraz gęsta piana.
              Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #67
                Kolor zlocisty, metne, typowo pszeniczniakowe (4.5). Piana wielka, drobnobabelkowa, trwala, gruby dywan do konca (5). Nasycenie mocne nawet jak na pszenice, moze az za mocne (4). Zapach typowo pszeniczny, cytrynowo-drozdzowo-bananowy, calkiem intensywny (4). Smak cytrynowo-kwaskowaty, przechodzacy w minimalnie bardziej slodowy, gdzies posrodku wytrawno-slodowej skali, bardzo dobry (4.5). Etykietki bardzo gustowne, z wytlaczanym herbem i napisem (4.5).
                [4.425]
                Last edited by lzkamil; 16-09-2004, 20:12.
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • lzkamil
                  kierowca bombowca
                  • 01-2003
                  • 3611

                  #68
                  poprawiam sie, policzylem niezupelnie zgodnie z artomatem
                  ocena [4.35]
                  Lepszy jabol pod okapem
                  niż GŻ, CP i KP !


                  Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                  Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                  Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                  Comment

                  • szarpik
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 676

                    #69
                    Dla mnie jest to debiut jeśli chodzi o pszeniczniaki i jestem z niego bardzo zadowolony. Piana chyba najlepsza jaką w życiu spotkałem , gesta ,długo się utrzymuje , kolorek bardzo metny , ciekawy , a smak? Fantastyczny orzeźwiajacy z nutkami drożdżowymi i kwiatowymi w tle. Dla mnie bomba!
                    Dodam jeszcze że zakupiłem butelke tego trunku w pubie w cenie 5zł
                    Last edited by szarpik; 12-03-2005, 17:50.
                    WWW.EKSTRAKLASA.NET

                    Comment

                    • Piotras
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 307

                      #70
                      Jest we wrocławkim Albercie koło akademików za...3,59 , dla mnie rewelacja,etykieta już po polsku, wiec to oficjalny eksport, dodatkowo na butli "juszczenkowa"pomaranczowa wstążeczka,już się chłodzi...

                      Comment

                      • marcin_l
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 145

                        #71
                        Nie wiem jakie jest cło na piwo z Ukrainy ale raczej nie 350%??
                        Na Ukrainie można pszenicznego Obołonia kupić w większości sklepów i to zimny z lodówki. Kosztuje 1-1.4zł !!
                        www.tramping.slask.pl - relacje z wypraw, galeria, porady, niusy, tablica ogłoszeniowa 'szukam ludzi do wyprawy', rozkład PKS Katowice

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marcin_l
                          Nie wiem jakie jest cło na piwo z Ukrainy ale raczej nie 350%??
                          Na Ukrainie można pszenicznego Obołonia kupić w większości sklepów i to zimny z lodówki. Kosztuje 1-1.4zł !!
                          A koszty transportu, marża importera, hurtownika, detalisty i nie jestem pewien, ale chyba jeszcze polska akcyza to gips? Mnie bardziej szokują ceny piw niemieckich , które pomimo, że z tego samego obszaru celnego w Polsce są dwukrotnie droższe niż w Niemczech.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • naczelnik
                            Senior
                            • 08-2003
                            • 1884

                            #73
                            Wygrzebałem z piwnicy kolejne "lekko"przeterminowane piwo, które otrzymałem w paczce żywnościowej od kolegi

                            Miałem spore problemy z nalaniem tej pszenicy do szklanki. Piana bardzo obfita, próbowała uciekać kilkukrotnie. Nagazowanie...spodziewałbym się większego, było przeciętne. Zapach to największy atut tego piwa - po otworzeniu był wszędzie, bardzo bogaty, 'weizenowaty'.
                            Kolor dość ciemny, wpadający w lekką pomarańcz . W smaku wyczuwalna goryczka, akcenty typowe pszeniczne.

                            Godne polecenia. Sięgnę po nie z pewnością niedługo.
                            Last edited by naczelnik; 01-05-2005, 15:14.
                            Popieram domowe browary!

                            Polakom gratulujemy naczelnika

                            Zamykam browar.
                            Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                            gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                            Comment

                            • babalumek
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 1207

                              #74
                              Jak dla mnie całkiem niezłe piwko choć do pszenicznego z takiego Spiża to się jednak nie umywa. Coś mniej więcej takiego jakby pszeniczniaka ze Spiża poddać gruntownej pasteryzacji i przelać do butelek... Ale charakterystyczny posmak wyczuwalny dość wyraźnie. Jest dobrze no i respect za pianę!!!!
                              MRKS Kuźnia Jawor

                              WTS Sparta Wrocław

                              Comment

                              • funt
                                Junior
                                • 01-2005
                                • 27

                                #75
                                Dla mnie absolutnie numer 1 , jeśli chodzi o pszeniczne. Znacznie "pełniejsze" smakowo niż niemieckie, takie jak Paulin czy Franciszkanin.
                                Last edited by funt; 20-06-2005, 12:01.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎