Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Pszenyczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • majki2
    Gość
    • 09-2005
    • 9

    #76
    Właśnie skończyłem pić to piwko... mój pierwszy pszeniczniak. Powiem tak - jest niebanalne, nietypowe, bardzo smaczne. Zupełnie nowy smak. Świetne piwo.

    Comment

    • Qbasmuggy
      Member
      • 06-2005
      • 82

      #77
      Drugi mój pszeniczniak po Faustusie, i musze powiedziec ze obydwa bardzo mi smakowały.
      Zapewne nieraz jeszcze po nie sięgnę. Kupione w zestawie: obolon pszeniczne + obolon białe + szklanka w cenie 8 zł.
      Polecam

      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #78
        Za rozlewanie pszeniczniaków do zielonych butelek powinna być jakaś kara. Już po otwarciu butelki nie czułem nic innego tylko ten okropny 3-metylo-cośtamcośtam, którego nie znoszę. Tłumił on zresztą też dość skutecznie wszystkie pszeniczne smaczki w tym piwie. Pszeniczny Obołoń ma duży potencjał, ale chciałbym się napić go z beczki albo z brązowej butelki.

        Comment

        • nikita_banita
          Senior
          • 06-2003
          • 1363

          #79
          Piana na tym piwie jest wprost prześliczna: drobna, śnieżna, gęsta i tylko opada trochę za szybko; nagazowanie w normie. Zapach dość aromatyczny, intensywny. W smaku drażni mnie odrobina słodyczy, która gdzieś tam się pojawia i psuje mi przyjemności picia pszeniczniaka, pojawia się też uczucie "szczypania" w ustach.
          Zdecydowanie bardziej smakowało mi latem, kiedy schłodzone mile spływało do mojego gardziołka.

          Comment

          • kot_z_cheshire
            Senior
            • 11-2005
            • 2201

            #80
            W brązowych butelkach kupowałam w Piotrze i Pawle na os. Kopernika w Poznaniu. A swoją drogą....pyszne piwo
            Młode koty mają adhd, niestety.
            Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
            Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
            Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #81
              Piwo zakupione w sklepiku osiedlowym (w 2-paku wraz z Białym, szklanką i podstawką) za 8 zł. Butelka 0,5l. Moc 5%, ekstrakt 12,5. Barwa jasnomiodowa, oczywiście mętna. Zapach delikatny, drożdżowy. Gaz delikatny, nie za wiele. Piana obfita, trwała, drobnobąbelkowa. Delikatne w smaku. Na pierwszy plan wysuwa się smak drożdżowy. Goryczki właściwie brak. Minimalny posmak kwaskowaty. Jak dla mnie troszkę zbyt delikatne. Opakowanie ładne. Oceniam na 4+ (1-6), bo jest naprawdę dobre.
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • Przyjaciel_Żubra
                Junior
                • 12-2005
                • 1

                #82
                Moim zdaniem świetne piwo. Prawdę mówiąc jest to mój pierwszy przeniczniak, więc nie mam porównania. Powiem tyle: smak, zapach, kolor itd. na 5, a dodatkowo jeszcze bardzo ładnie opakowane Od niedawna, jak tylko mam fundusze, wolę zainwestować je w obolony niż w cokolwiek innego Szkoda że w Polsce nie robią takiego... Chyba sam będę musiał zacząć produkcję

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbasmuggy
                Kupione w zestawie: obolon pszeniczne + obolon białe + szklanka w cenie 8 zł.
                Polecam

                Nie widziałem nigdzie w Wawie tego zestawu ze szklanką. Ktoś wie, gdzie to można kupić?

                Comment

                • zAjkA
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 1089

                  #83
                  Mam mieszane uczucia co do tego pszeniczniaka. Głównie ze względu na zieloną butelkę. Pozatym jak dla mnie jest za bardzo gazowany.
                  Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                  Comment

                  • dzidek1960
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 1548

                    #84
                    Od jakiegoś czasu jest dostępny też w Intermarche w Lesznie w cenie 4,49. Trochę drogo i może dla tego dopiero teraz po niego sięgnąłem. Piwo smaczne, intensywnie drożdżowe i o zdecydowanym smaku. Nie wiem czy to tylko moje odczucie, czy też Wy takie macie, ale czułem się tak jak bym cofnął się o 20 lat. A to dlatego, że wg. mnie smakuje tak jak swego czasu słynny Grodzisz. Już po pierwszym łyku miałem to skojarzenie. Czy ktoś ma podobne odczucie?
                    "Ma jednak kraj polski napój warzony
                    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                    wybornym smakiem"
                    Jan Długosz, Historie Piwne
                    Moja strona www w początkowym okresie budowy

                    Comment

                    • jwojtynski
                      Member
                      • 12-2005
                      • 88

                      #85
                      w Mawo w Warszawie po ok. 3.70

                      Comment

                      • zyrza
                        Junior
                        • 05-2006
                        • 1

                        #86
                        oj zgadzam się w 100 procentach

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #87
                          Następne pszeniczne zakupione w Centrum Korona we Wrocku - Geant

                          Cena 4,65 zł

                          Jak ktoś już zauważył, przy otwieraniu duży syyyk. Butelka zielona firmowa. Piwo mętne, spora piana drobno i średniopęcherzykowata, zanika do sporego pierścienia. Kolor piwka - jasny bursztyn.
                          Zapach: dają po nosie bananki i goździki
                          smak: mmmm cudowne, gaz lekko szczypiący w język, chciało by się wypić na raz, a tu tylko jedna butelka.

                          Chyba jednak pojadę z moją panią na wycieczkę do Lwowa
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • marcin_l
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 145

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                            Następne pszeniczne zakupione w Centrum Korona we Wrocku - Geant

                            Cena 4,65 zł

                            Jak ktoś już zauważył, przy otwieraniu duży syyyk. Butelka zielona firmowa. Piwo mętne, spora piana drobno i średniopęcherzykowata, zanika do sporego pierścienia. Kolor piwka - jasny bursztyn.
                            Zapach: dają po nosie bananki i goździki
                            smak: mmmm cudowne, gaz lekko szczypiący w język, chciało by się wypić na raz, a tu tylko jedna butelka.

                            Chyba jednak pojadę z moją panią na wycieczkę do Lwowa
                            Kurcze tylko gdzie dostać pszenicznego Obołonia we Lwowie? Szukałem 2 dni i nic.
                            Dopiero w Kijowie jest lepszy wybór Obołoniów, bez większych problemów dostaniesz prosto z lodówki w większości supermarketów. Za to lanego nawet w Kijowie nie udało mi się znaleźć.

                            Trochę zdjęć z długiego weekendu majowego: http://ukraina2006.fajnafotka.pl/
                            www.tramping.slask.pl - relacje z wypraw, galeria, porady, niusy, tablica ogłoszeniowa 'szukam ludzi do wyprawy', rozkład PKS Katowice

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              #89
                              Jak to się stało, że wypiłem tego piwa kilkanaście litrów w życiu i nie oceniłem jeszcze

                              Złoto-żółty kolor niczym nie odbiegający od normy. Piana nierównomierna ale trwała do samego końca. Piwo ma wyraźny bananowo-goździkowy zapach. Również smak piwa jest wyważony pomiędzy jego oboma pszenicznymi składowymi, choć może troszkę wyraźnieszy jest goździk. Opakowanie to zielona butelka NRW z tłoczeniem, etykieta jest bogata ale przejrzysta i zawiera wszystkie dane o piwie i producencie - u nas powinny być wprowadzone takie same normy dot. etykiet jak na Ukrainie (Ukraińcy dają w tej dziedzinie naprawdę niezły przykład), do tego firmowy kaspelek.

                              Rewelacyjny przykład, jak piwo masowe może być bardzo smaczne i porządne, prawie-jak-polskie koncerny niech sie wstydzą
                              Oceniam na 4.8

                              PS
                              Można by wydzielić drugi temat z Obołoniem, bo część piw nie jest warzona w browarze Obołoń w dzielnicy Kijowa o tej samej nazwie lecz w browarze w miejscowosci Fastiv (większoś ich piw sprowadzanych do Polski). To tak ja z robieniem u nas Żubra w różnych zakładach KP.

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              • YouPeter
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2379

                                #90
                                Może nie jest to Paulaner ale pszeniczak naprawdę niczego sobie. Kolor standardowy. Piana biała średnio gęsta początkowo bardzo wysoka jednak zniknęła dość szybko. Smak bananowo-goździkowy, nagazowanie optymalne. Ocena: 4,40
                                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎