Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Boner Full

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Browar na Jurze, Boner Full

    Alk. 5,7%; eks. 12%; butelka 0,33l; cena 1,20zł.
    Dużo piany i gazu. Nawet dobre, szczególnie w porównaniu do tego samego piwa sprzed jakiegoś roku - wtedy było obrzydliwe. Opłaciło się zaryzykować. Widać polskie browary potrafią się poprawić.
    Bonera Fula robi BROWAR NA JURZE z Zawiercia.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    #2
    Piwo to jest strasznie trudno dostać, nawet w Zawierciu. Ja kupiłem je u portiera w samym browarze (były także inne odmiany - "Pils" i "Mocny"). Tuż obok bramy znajduje się też mały lokalik, w którym można napić się "Bonera" beczkowego (w tym także piwa o nazwie "Zielone" - niedostępnego w butelkach i puszkach). Ja niestety go nie skosztowałem, gdyż podróżowałem samochodem. Za to po powrocie mogłem się delektować schłodzonym "Fullem", który okazał się całkiem, całkiem dobry.

    PS. Nazwa piwa pochodzi od nazwiska dawnych właścicieli pobliskiego zamku (teraz to już ruiny) w Ogrodzieńcu.
    Last edited by Cezar; 07-05-2002, 12:34.

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      W Chorzowie przy ulicy Batorego, w dużym pawilonie sklepowym pojawiło się właśnie to piwo. Ciągle dobre choć pod koniec trochę za bardzo czuć alkohol. Tylko ta pojemność - nigdy nie spotkałem innej niż 0,33l.
      Last edited by adam16; 09-06-2002, 21:07.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        PS
        Może przywiozę do Żywca...
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Viktor
          Senior
          • 04-2002
          • 617

          #5
          Re: Na stole: Boner Full

          adam16 napisał(a)
          Alk. 5,7%; eks. 12%; butelka 0,33l; cena 1,20zł.
          Dużo piany i gazu. Nawet dobre, szczególnie w porównaniu do tego samego piwa sprzed jakiegoś roku - wtedy było obrzydliwe. Opłaciło się zaryzykować. Widać polskie browary potrafią się poprawić.
          Bonera Fula robi BROWAR NA JURZE z Zawiercia.
          Rok później - chyba znów się popsuło !
          To , które piłem miało słaby zapach, piana bardzo szybko znikła,
          mała goryczka, prawie brak gazowania. Cena niska 1,1 zł , ale chyba nie powtórzę.

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #6
            Mam nadzieję że skosztuję!


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • tian
              Junior
              • 05-2003
              • 1

              #7
              wyborny bączek !

              Moja ocena: [4.15]
              ---------------
              Ocena usunieta z rankingu.
              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
              Art, Admin

              ---------------

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                #8
                Zakupione i pite z beczki w Karczmie u Stacha przy Browarze. Piana zwarta, śnieżnobiała, trzymała się do końca picia. Barwa jasne ale zawierająca w sobie bursztyn. Smak - rewelacja, orzeźwiający, pełny zostający zarówno na podniebieniu jak i w tyle gardła bardzo długo. Bardzo łatwo wchodzi i po każdym łyku chce się następnego. Aż płonę ze złości, że nie zobaczyłem, że jest także wersja niefiltrowana - chyba bym oszalał.

                Moja ocena: [5]
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • Pepek
                  Senior
                  • 04-2003
                  • 1499

                  #9
                  Przedmówca powiedział całą prawdę o tym piwie, którego i ja miałem okazję niedawno kosztować z beczki w browarnej karczmie. Może nie było one na ocenę idealną, acz bardzo, bardzo mi smakowało. Niestety trochę to dobre wrażenie zepsuł zakupiony przeze mnie przy okazji i wypity później bączek z tym samym piwem. Czuć w nim było jakiś nieznośny, kwaśny posmak. No, ale może trafiła mi się jakaś gorsza warka lub niedomyta buteleczka.

                  Comment

                  • arcy
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 7538

                    #10
                    Kiedyś trafiłem na Bonera w Lublińcu w Samie przy Piaskowej. Okazał się całkiem niezły.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      kolor - jasnobursztynowy, klarowne
                      gaz - dobre nasycenie, prawie idealne, do ideału brakuje mi kilku babelków
                      smak- doskonały pils, łagodny, leciutki, delikatny posmak goryczki jednocześnie dający pełnię smaku
                      piana - drobna, biała, zwarta, utrzymuje się dość długo
                      zapach - podbnie jak i smak, lekki, wiosenny, domieszka chmielu i aromatu slodowego
                      opakwoanie - euro, z ładną nową etykietą http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=16825&s= , kapsel polskie piwo

                      Ogólnie bardzo dobre piwko, naprawdę godne polecenia na ciepłe wieczory

                      Moja ocena: [4.5]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Andrewbrw
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 932

                        #12
                        Byliśmy sobie raz w Zawierciu z Morbitalem... pili my niefiltrowanego Bonera-pycha! Podawany w dzbankach w większej ilości
                        jak widać na dołączonym zdjęciu humory dopisują!
                        Attached Files

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19166

                          #13
                          ---------------
                          Ocena usunieta z rankingu.
                          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                          Art, Admin

                          ---------------[/QUOTE]

                          no wcale się nie dziwię !
                          Last edited by e-prezes; 23-02-2005, 20:54.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19166

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bursztynowo-złoty, akuratny! [5]
                            Piana: gdyby nie to że krótkotrała byłob więcej... czapa przez 2 min. a potem delikatny kołnierz. po 15 min. już wspomnienie... [4]
                            Zapach: ja tam czułem tylko chmielowe akcenty... to i dobrze... [3.5]
                            Smak: wybornie smaczny, z wyważoną goryczką jak na pilsa przystało, przyjemnie drażniący podniebienie. [4]
                            Wysycenie: znakomite. po 30 minutach coś jeszcze się perliło. niemniej w normalnym czasie wystarczająco gryzące w język. [4.5]
                            Opakowanie: duży +, bo w tych warunkach gospodarczych to marzenie tak przejrzysta etykieta, kapsel goły, ale yo nie szkodzi. grunt to zawartość! [5]
                            Uwagi: pozyskane na giełdzie krakowskiej. kiedy będzie normalnie dostępne w naszym mieście? (że tak retoryczne zapytam)

                            Moja ocena: [3.95]

                            Comment

                            • sloniatko
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 1014

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasno bursztynowy, miodowy [4.5]
                              Piana: piana, dość gesta na początku jednak dość szybko opadła [4]
                              Zapach: bardzo ładny, delikatny lekko kwiatowy [5]
                              Smak: miodowo-kwiatowy z lekko wyczuwalnym posmakiem chmielowym, jak dla mnie poezja, [5]
                              Wysycenie: akurat [4.5]
                              Opakowanie: ładna, prosta żólta etykieta na, orginalnej obecnie, butelce typu EURO [5]
                              Uwagi: Cena, cena i jeszcze raz cena - wyborne piwo za mniej niz 1.5 zł za 0.5 litra. Nie mogę zrozumieć dlaczego na Jurze jest ono tak mało popularne.

                              Moja ocena: [4.85]
                              Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎