Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Relakspol, Grodzkie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Relakspol, Grodzkie Mocne

    drugi produkt z nowej serii... nie wiedzieć czemu na etykietce widnieje bryła zamku w Pieskowej Skale a napis sugeruje gród Kraka, nieważne...
    ekstrakt 14.1% wag., alk. do 7%. smakowo lepsze niż to "szlacheckie mocne", ale kwaskowy smak niestety dominuje i właściwie nie ma za czym się rozbijać.
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Kolor: słomkowy, co zważywszy na ekstrakt jest nieco dziwne.
    Piana: mimo lania z góry pojawia się tylko dziurawy kożuch, opadający za chwilę niemal do zera.
    Gaz: słaby, ale to akurat lubię
    Zapach: jest
    Smak: narzuca mi stwierdzenie, że jest to to samo, co Pils, tylko dodali mniej wody. Na szczęście nie wyczywam posmaku spirytu.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      #3
      Jakoś wyroby Relakspola nie potrafią wzbudzić u mnie szacunku.
      Kolor: jak na mocne za jasny
      Piana: ułamek sekundy
      Smak: najpierw czuję, że mocne, potem że ma jakąś goryczke i... to wszystko
      Gaz: szybko zniknął
      Moim zdaniem 1,85 PLN / 0,5l to lekka przesada
      Ocena: 3-
      Last edited by Czapayew; 12-09-2003, 21:13.
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • pjenknik
        • 08-2001
        • 3388

        #4
        Dostarczone przez Bahtola. Dzięki!
        Nie jestem miłośnikiem piw mocnych, ale wypiłem bez obrzydzenia.
        Kolor ciemno miodowy, piana chwile była, a potem sobie poszła, gruboziarnista, koloru biało żółtawego.
        Nagazowanie ok.
        W smaku czuć nutki o których wspomniałem przy pilsie, dalej trudne do zidentyfikowania.
        Stawiam -4
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • grzes_ch
          Senior
          • 10-2003
          • 612

          #5
          kupione w krakowie przy dworcu pks za 2,50 zł to bardzo drogo jak na jakość tego piwa , właściwie zostałem oszukany przez browar ( myślałem że to coś innego niż relakspol ) który ukrywa się pod mało znaczącymi BR w Krakowie ,
          w odróżnieniu od przedmówczyni ja wyczułem smak alkoholu i to natrętny , barwa nie wskazująca na piwo mocne - jasna, piana nieobecna , ogólnie mówiąc nie żałuję że nie jest dostępne w moich okolicach

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            kolor mocny bursztynowy, klarowne, dobrze nagazowane, mocny zapach chmielowy, piana z początku obfita, mocna szybko opadła, pozostała jednak cienka warstwa, w smaku wyraźnie mi czegoś brakuje, jak na mocne piwo, może tej głebi smaku, wydaje sie być płytkie, nieposiada jednak żadnych nieprzyjemnych dodatków, ogólnie piwko dobre, mocna 4.
            Butelka euro, kapsel czysty

            Moja ocena: [4.225]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Pepek
              Senior
              • 04-2003
              • 1499

              #7
              Zdobyte na ostatniej giełdzie żywieckiej przez Wiktorię, a wczoraj testowane.
              Barwa bursztynowa, choć powinna być nieco ciemniejsza przy tym ekstrakcie. Średniopęcherzykowa piana bardzo słaba - znika momentalnie do postaci obrączki przy ściance kufla. Nasycenie CO2 złożone z drobnych i średnich bąbelków ponadprzeciętne, jak dla mnie powinno być bardziej wyraziste. Całkiem dobry smak złożony ze zharmonizowanej goryczki, słodyczy i mocy alkoholu. Również porządny i przyjemny mocny słodowy zapach z jakby owocowymi aromatami. Opakowanie stanowi butelka euro z niezłym wzorem etykiety w pastelowych odcieniach, niestety zamknięta uniwersalnym, złotym kapslem.
              Ogólnie to całkiem udane mocne piwo, jak dla mnie na razie najlepsze z mocnych warzonych w Relakspolu.

              Moja ocena: [3.75]

              Comment

              • cielak
                Senior
                • 03-2004
                • 2890

                #8
                No, to do oceny.
                kolor- bursztyn, za jasny jak na mocne
                piana- strasznie mało jej i znika w zastraszającym tempie.
                CO2- poprawne, dla mnie w sam raz. Choć może powinno być bardziej widoczne.
                zapach- słodowy, gdzieś w oddali jednak czuć lekką woń alkoholu, ale nie jest to coś co mi przeszkadza.
                smak- słodowy z miłą goryczką, lekko alkoholowy, ale nie natrętny. Nie wpływa negatywnie na smak. Dobre.
                opakowanie- but. euro, etykieta chyba nr.1 w "rodzinie" Relakspola, kapsel goły.
                Nie najgorsze. Spodziewałem się czegoś gorszego, a tu piwko w sam raz. Do powtórki.

                Moja ocena: [3.575]
                zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Piwo otrzymane od Cielaka - dzięki!
                  Jeśli chodzi o opakowanie, to w sumie mogę powtórzyć opis z Grodzkiego Pilsa. Tylko kolorystyka brązowa, nie zielona.
                  Kolor bursztynowy, pasujący do ekstraktu.
                  Piana dość wysoka, gęsta, drobnoziarnista. Redukuje się do solidnej kołderki i lekko rysuje ślady na ściankach.
                  Zapach jakiś taki dziwny. Lekko chmielony, dośc nietypowy, aczkolwiek bardzo przyjemny. Byłoby więcej punktów, gdyby był wyraźniejszy.
                  Gazu troszkę za mało.
                  W smaku od razu czuć że to piwo mocne. Jest ciężzki słodkawy posmak, wyraźna chmielowa goryczka. Na tle piw mocnych nie wyróżnia się niczym szczególnym, ani in plus, ani in minus.

                  Moja ocena: [3.775]

                  Comment

                  • zAjkA
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 1089

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Całkiem przyzwoity złoty kolorek, choć mógłby być nieco ciemniejszy. [3.5]
                    Piana: Wysoka, gęsta, drobnoziarnista. Ładnie się prezentuje. Utrzymywała się ok. 2-3min poczym opadła pozostawiając po sobie delikatny kożuszek. [3.5]
                    Zapach: Chmielowy z delikatną nutą owocowo-kwiatową co podnosi walory tegoż oto piwa. [4]
                    Smak: Idealny jak na mocne piwo. Goryczka znakomicie skomponowana z pozostałymi walorami smakowymi. Co lepsze wcale poprzez smak nie czuć mocy tego piwa. Smakuje jak zwyczajny orzeźwiający pils. Coś niebywałego. Pozostawia przyjemny goryczkowy posmak w ustach. [4.5]
                    Wysycenie: Nie zaduże nie za małe. W sam raz. Dobrze wkomponowane w to piwo. [4]
                    Opakowanie: Niebrzydka etykieta utrzymana w biało-żółto-czerwonej kolorystyce z zielonymi wypustkami. [3.5]
                    Uwagi: Piwo rodem z Grodu Kraka od e-prezesa za które serdecznie dzięki. Przyznam że jest to jedno z najlepszych mocnych gatunkowo piw jakie miałem okazję pić podczas swojego krótkiego jak do tej pory żywota. Z bólem stwierdzam że bije na głowę moją ukochaną Mocną Reginę. Szkoda że nie występuje w Warszawie.

                    Moja ocena: [4.1]
                    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładny ciemnozłoty. Jednak troszke za jasny jak na 14Blg. [4]
                      Piana: Tradycyjnie Relakspol nie zachwyca piana swoich wyrobów. Tylko mierny kozuszek. Na początku jedynie coś tam z kufla sterczy. [3]
                      Zapach: Niby taki ładny słodowy a jednak trzeba się nieźle sztachnąć by to poczuć. [3]
                      Smak: Relakspol ostatnio zaczął nieźle chmielić piwo. To wielce pozytywna zmiana. Juz nie czuć tego scukrzałego słodu. Pozostała solidna goryczka ze słodowoalkoholowym nalotem. Smak bardzo pełny. Nareszcie! [4]
                      Wysycenie: Drożdże przestały juz dawno bąki puszczać i gazu specjalnie za dużo nie ma [3]
                      Opakowanie: Kompozycja ciekawa (na etykiecie zamek w Pieskowej Skale). Wszystkie dane podane jak należy. [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.525]

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #12
                        Mam takie pytanie może nie w temacie ale nie chcę zakładać nowego tematu. A mianowicie czy Relakspol ma sklep fabryczny przy browarze (ul. Borkowska) ?
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          #13
                          nie ma. w sąsiedztwie browaru jest sklepik, ale nie browarniany i nie mają tam piwa Relakspola.

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Słomkowy, jak na to zawartość ekstraktu to za jasny. Dziwne bo Grodzki Pils ma ciemniejszą barwę. [2.5]
                            Piana: Nietrwała, drobnoziarnista, znika po 2 minutach. [2.5]
                            Zapach: Zapach słodowy z lekkimi chmielowymi nutkami. Jak na piwo mocne to bardzo pasujący i przyjemny. [3.5]
                            Smak: Słodowy, z lekko odczuwalną goryczką. Pasujący do mocnego piwa. [4]
                            Wysycenie: Trochę za słabe. [3]
                            Opakowanie: To samo co przy pilsie – przeciętne jednak ma swój urok. [3]
                            Uwagi: Podsumowując jest to naprawdę niezłe mocne piwo za bardzo przystępna cenę. Nie czuć w nim smaku alkoholu tak często spotykanego w piwach takim woltarzu.

                            Moja ocena: [3.5]
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #15
                              dotychczas jeszcze nie oceniłem tego piwa, mimo, że wypiłem bez wątpienia kilkanaście butelek. powód: trudno o jednoznaczną ocenę gdy każda partia jest inna. ostatnio z etykietą grodzkiego mocnego w butelce było piwo jasne, ale na pewno nie mocne.
                              Last edited by e-prezes; 23-08-2005, 12:50.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎