Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ličanka, Velebitsko Tamno Pivo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petrax
    Senior
    • 12-2001
    • 662

    Ličanka, Velebitsko Tamno Pivo

    Velebitsko Tamno Pivo, browar Ličanka w Gospiću, piwo ciemne, ekstr. ??, alk. 6,1%

    Kolor: brązowy, no może lekko bordowe
    Zapach: bardzo delikatny, palony słód
    Piana: znika ekspresowo
    Gaz: w sam raz
    Opakowanie: kapsel z nadrukiem, brzydka etykieta, a tak zmasakrowanej butelki dawno nie widziałem
    Smak: bardzo dobre ciemne piwo, dosyć mocne ale nie podchodzi pod portera, w smaku brak słodyczy bardzo częstej dla ciemniaków miodowej słodyczy, wyczuwalny głęboki aromat słodowy i porządna, wręcz pilsowa goryczka.

    Piwo zaimportowane przez kumpla.

    Ogólnie: 4.5 (1-5)
    In cervisia veritas
    http://www.ptxc.de.vu
    Пиво - вот мое экотопливо
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Jasne z tego browaru już opisałem, teraz kolej na ciemne.
    Alk. 6.1%, but. 0.5 lub 0.33 l.
    Kolor ciemnobrązowy (5) Piana średniej wielkości, dosyć szybko opada do dywanika, który potem też znika (3) Nasycenie umiarkowane, odpowiednie dla gatunku (5) Zapach mocny, owocowy, prawie jak z górnej fermentacji, z wyczuwalnym ciemnym słodem, lekko kawowy (5) Smak palonego słodu z wyraźną goryczką, mleczno-gorzka czekolada, minimalnie owocowy, w ostatnim posmaku jeszcze więcej goryczki, kurna dużo tych smaków (5) Opakowanie - podobne jak w jasnym tylko elementy czerwone na ogół zastąpione brązowymi (4) Z tego co wiem etykietki się ostatnio zmieniły.
    Ocena [4.75]
    Mój bezdyskusyjny przebój lata w kategorii ciemniaków!
    Last edited by lzkamil; 22-08-2005, 00:14.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • Borysko
      Senior
      • 02-2004
      • 1144

      #3
      Otrzymałem egzemplarz od Izkamila.
      Kamil nie dał mi pola do popisu i sam dokładnie scharakteryzował to piwo. Podpisuje się więc tylko pod jego opinią. Tak jak w przypadku jasnego, najpierw zadegustowałem i wyrobiłem sobie własną opinię, a potem dopiero przeczytałem recenzję. Też zwrócił moją uwagę zapach sugerujący górną fermentację. Smak faktycznie bogaty, do tego co wymienił Kamil dorzuciłbym jeszcze kawę zbożową. Zostawia przyjemny, długi posmak palonych słodów. To mi odpowiada

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Kolejne chorwackie piwo od lzkamila - dzięki!

        Bardzo ciemne, pod światło czerwonawe i zupełnie klarowne.
        Piana niezbyt wysoka, drobnoziarnista i gęsta.
        Zapach silny, karmelowy, coś owocowego.
        Smak bardzo złożony, wyjatkowo jak na domniemany akcent. Czuć owocowość, palonośc, słodowość, miła goryczkę z ciemnych słodów, wytrawność. Poza tym piwo jest dość treściwe.
        Świetny ciemniak!

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Bardzo dobre! Z butelkowych najlepsze jakie piłem w Chorwacji.
          Bardzo delikatny kwaskowato-kawowy smak z całą gamą posmaczków zgrabnie wykończony chmielem. Piękna piana i kolor (patrz niżej). Zapachu nie czułem bo w tym kraju wszyscy palą w pubach...
          Prawie 5! Polecam!
          Attached Files
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #6
            Sorki zapomniałem się spytać:

            Jak wynika z poniższego fragmentu etykiety piwo to składa się z wody, jęczmienia, chmielu i... "kvasac"...
            Ktoś wie o co chodzi???
            Attached Files
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #7
              Drożdże
              Tak jak po czesku kvasnice - ich kvasnicove pivo to niefiltrowane.
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • Horse63
                Gość
                • 06-2006
                • 88

                #8
                Trochę kiepskie te foto
                Czy jest sens, wrzucać foto na którym nie wiele widać
                Mam nadzieję że ktoś ma lepsze i zastapi te zdjęcie.

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  #9
                  Piana w miarę trwała ale smak kwaśny jakby barwione karmelem amoniakalnym i to w dużych ilościach. Wypiłem a raczej wmusiłem jedno ale ogólnie tragedia.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • dryx
                    † 1966-2017 Piwosz w Raju
                    • 04-2002
                    • 1735

                    #10
                    Moja wersja ma już tylko 6,0 %, ekstraktu nie podano. Piwo pasteryzowane. Browar nie jest w mieście Gospić tak jak napisał Petrax tylko jakieś 20 km dalej, we wsi Donje Pazariste (sama wioska nie sprawiła dobrego wrażenia, nędza, bieda i ruina).
                    Cena w miejscowym sklepie 7 kun, kaucja 3 kuny. Kapsel taki sam jak na piwie jasnym.
                    Piana krótkotrwała, niska, ale cały czas się utrzymuje. Kolor ciemno-rubinowy, przejrzysty. Miły aromat palonego słodu. Słód palony również dominuje w smaku. Słabe nagazowanie, praktycznie piwo nie pracuje bąbelkami - jest to spory minus tego piwa.
                    Tak na marginesie. Przed miejscowy sklepem była ławka, a wokół niej trochę kapsli, niestety nie zauważyłem żadnego z miejscowego browaru, tylko samo Ozujsko. Tak jak w Polsce, przeciętny konsument woli piwa z dużych, wielkoprzemysłowych browarów. Aha, w sklepowej lodówce były dostępne wszelkie piwa, w tym Velebitsko Tamno i Svijetlo.
                    Attached Files

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4566

                      #11
                      Piwo barwy hebanowej, pod słońce zauważalne przebłyski ciemnobordowe, lekko mętne.
                      Piana koloru kawy z mlekiem, wysoka na 5 cm, gęsta, o regularnych drobnych oczkach. Utrzymuje się dość długo 0,5 cm kołderką i pozostawia nieliczne plamy na szkle.
                      Zapach przyjemny, palono - słodowo - karmelowy, dość wyraźny.
                      W smaku karmelowość i lekka palona słodowość, bardzo przypomina Belfasta ale jest trochę mniej od niego słodkie. Smaczny ciemniak.
                      Zawartość gazu niezbyt duża, akurat idealna dla tego piwa.
                      Podawane w zgrabnym firmowym kuflu lecz bez podkładek.
                      Pite w piwiarni Riječki pub, kawałek od dworca kolejowego.
                      17 kn.

                      Fotka wersji beczkowej:
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎