Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głubczyce, VIP

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Głubczyce, VIP

    Nie znalazłem go na liście omówionych piw, choć Koledzy coś już na jego temat wspomnieli. Nabyty w rzeszowskiej Biedronce. Występuje tam także VIP z Chociwla.
    Podobny w smaku do Mocnego 1410; te same parametry (15,1 alk./7,8 ekstraktu). Kolor niemalże identyczny, zapach i smak mdłe i słodkawe. Równie mało zachwycające.
  • proskater
    Gość
    • 09-2003
    • 21

    #2
    pierwszy raz to piłem i szczeże powiem że niezbyt mi to przeszło a we wzniosłych momentach smakuje jak winiacz

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      proskater napisał(a)
      pierwszy raz to piłem i szczeże powiem że niezbyt mi to przeszło a we wzniosłych momentach smakuje jak winiacz
      Terror FCJP Szczerze
      Co do piwa faktycznie jest alkoholowo słodkie.Totalne nieporozumienie.


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • proskater
        Gość
        • 09-2003
        • 21

        #4
        piwo jest bez koloru piana jakaś taka mętna zapach jak winiacz smak jak winiacz tylko opakowanie jakieś takie czarne :P VIP - wino i piwo

        Moja ocena: [2.025]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
        Art, Admin

        ---------------

        Comment

        • Cocobango
          Senior
          • 04-2002
          • 818

          #5
          proskater napisał(a)
          piwo jest bez koloru piana jakaś taka mętna zapach jak winiacz smak jak winiacz tylko opakowanie jakieś takie czarne :P VIP - wino i piwo

          Moja ocena: [2.025]
          ---------------
          1) Każde piwo ma kolor.
          2) Co to jest mętna piana.
          3) Zapach jak winiacz - to według mnie zdecydowana przesada.
          4) Opakowanie jakieś takie jak VIPa.

          Sądzę że nie jest takie złe jak sugerujecie, gorsze od tego z Belgii a lepsze od VIPa z CO.
          Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
          Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
          HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemniejszy od pilsowego, pasuje do ekstraktu. [4]
            Piana: Bardzo wysoka, drobnoziarnista. DObrze się trzyma. [4]
            Zapach: Silny, chmielowo-słodowo-alkoholowo-słodko-metaliczno-ścierowaty.
            Trochę odrzuca. [3]
            Smak: Gorzkie, alkoholowe, słodkie, z paskudnym, stęchłym posmakiem. Druga próba podejścia do Głubczyc w dniu dzisiejszym i druga która kończy się po kilku łykach w kiblu. [1]
            Wysycenie: Dobre. [4]
            Opakowanie: Sama nazwa V.I.P. to przy takim piwie wielkie nieporozumienie... Kolorystyka ładna, hasło durne, pretensjonalne i zupełnie od czapy. [2.5]
            Uwagi: Kupiłęm ze 3 miesiące temu, ale jakoś nie mogłem się przemóc do degustacji No to jedziemy...

            Moja ocena: [2.375]

            Comment

            • Marlin
              Junior
              • 12-2005
              • 13

              #7
              Uwaga trutka !!!!!

              W mojej kategorii :NAJGORSZE POLSKIE PIWO zajęło całą pierwszą dziesiątkę. Tragedia. Absolutnie niewypijalne-nawet myślałem że stare,przeterminowanie.Kwas+stęchły posmak.Raz pomyliłem z Vip-em z Belgii-który czasem wrzucę do koszyka przy okazji zakupów w Biedronce.OSTRZEGAM

              Comment

              • celtyk87
                Senior
                • 11-2008
                • 208

                #8
                Dziś w biedronce nabyłem nowe VIP z Głubczyc ma 7,2%. W smaku jest dużo lepszy od dotychczasowego z royal unibrew.

                Comment

                • bob1969
                  Senior
                  • 02-2008
                  • 170

                  #9
                  Przez wiele lat w Biedronkach w mojej okolicy był VIP tylko produkcji CP ... a tu wczoraj zonk! Głubczyce!

                  Comment

                  • Piecia
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 3307

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: klarowne, ciemnożółty, bez zarzutu [4]
                    Piana: o dziwo dość obfita i trwała, raczej drobna [4]
                    Zapach: słodowo-metaliczne, a jakby się jeszcze jakiegoś aromatu doszukać to jest to szmata [2]
                    Smak: masakrycznie słodkie, niedobre, poszukiwałem jakiejś goryczki, ale jedyne co jeszcze znalazłem w tle, to kwas - ale twardo dopiłem prawie dokońca [2]
                    Wysycenie: sztuczne, zbyt wysokie [2]
                    Opakowanie: kilka tekstów z czarnej blachy:

                    "piwo dla ludzi z charakterem"
                    "ludzie się zmieniają, smak piwa pozostaje ten sam"

                    takie złote myśli dla VIPów [2.5]
                    Uwagi: Jako żem VIP i w prawie wiosenną niedzielę trafiłem do Biedronki, a że w DP nic z Głubczyc nie mam - zaryzykowałem 2 zł (mniej niż za Totolotka), jednak wygranej się nie spodziewałem ;-)
                    Dziwię się, że menele to piją i im wchodzi - wolałbym dołożyć drugie tyle i kupić 100 ml wódki, bo nie sądzę, że walory smakowe u stałych wielbicieli tego płynu mają znaczenie. Efekt pewnie byłby ten sam...

                    Starałem się ocenić uczciwie, ale porównywać mogę tylko do ostatnio pitych przeze mnie piw dla plebsu (nie to, co VIPy). Jedna nasunęła mi się sugestia: płyn w smaku porównywalny do Lecha, Heńka czy innego Carlsberga - i jeśli już miałbym wybierać, między tymi i VIPem, poleciłbym wybrać VIPa - sam wolę wodę czy Colę, nawet z Biedronki

                    Moja ocena: [2.325]
                    Koniec i bomba,
                    Kto nie pije ten trąba !!!
                    __________________________
                    piję bo lubię!

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: złocisty, jak na mocne mogłoby być ciemniejsze [4.5]
                      Piana: mizerotka, po nalaniu stoi, po czym znika jak obłok dymku bez śladów na szkle [2.5]
                      Zapach: metaliczność i słodowość [2.5]
                      Smak: to piwa na pewno ma w sobie żółć gorzkie aż wykręca, dodatkowo w tej gorzkości metaliczne akcenty wymieszano ze słodkawo-słodowo-kukurydzianym posmakiem, taka mieszanka mnie odrzuca, po łyku kolejne piwo do zlewu, ocena ąz 2 bo po Toruńskim złocistym to piwo jest porównując - smaczne [2]
                      Wysycenie: za duże [3.5]
                      Opakowanie: beznamiętna pucha, która mi się nie podoba [2.5]
                      Uwagi: Robione dla Biedronki, aż dziw,że ta jeszcze nie zdechła

                      Moja ocena: [2.45]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 16-04-2013, 22:12.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Radical
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 145

                        #12
                        Powyższy VIP to dzieło Carlsberga.
                        Radical.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Radical Wyświetlenie odpowiedzi
                          Powyższy VIP to dzieło Carlsberga.
                          Jeszcze umiem czytać, a co najważniejsze ze zrozumieniem, skoro na puszcze jako producent jest podany browar w Głubczycach to tak jest, nie żaden Carlsberg
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • celtyk87
                            Senior
                            • 11-2008
                            • 208

                            #14
                            A w mojej biedronce vipy dostarcza VanPur. Tak że nadal biedronka ma 3 dostawców.

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasny bursztyn, niezła klarowność [4]
                              Piana: jakaś tak plastikowa, ale poza tym trwała, intensywna i brudząca szkło (aczkolwiek w dziwny sposób) [3.5]
                              Zapach: szmatowato-piwniczny, średnio intensywny, z czasem robi się akceptowalny, ale pojawia się alkohol [2.5]
                              Smak: minimalna pełnia słodowa, dziwna słodkość (glukoza?), lekki kwasek, goryczka tylko alkoholowa, alkohol zalega po przełknięciu; w sumie wodniste i z nieprzyjemnym posmakiem, ale bez jakiegoś spektakularnego obrzydlistwa... [2]
                              Wysycenie: średnio-wysokie, nieco za duże [3.5]
                              Opakowanie: estetycznie nie najgorsza ta puszka i jest ekstrakt... [3.5]
                              Uwagi: Nie zamierzam wracać, ale szczerze mówiąc spodziewałem się większej obory... Może nawet dopiję?

                              Moja ocena: [2.575]
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎