Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Koszykowa 53 (przed architektami), Jola [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    Proszę po raz kolejny nie robić z tego tematu dyskusji o cenach.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • angasc
      Senior
      • 04-2006
      • 977

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
      Proszę po raz kolejny nie robić z tego tematu dyskusji o cenach.
      Przepraszam, ale musze po raz pierwszy i, mam nadzieję ostatni wtrącić swoje 3 grosze w kwestii cen "U Joli".
      Ludzie kochani, wiecie ile wynosi czynsz za lokal tego typu w centrum Warszawy? Dokładnej wartości nie znam, ale oceniam na podstawie cen w okolicy na jakieś 2 średnie krajowe z dużym hakiem. Do tego dochodzi ZUS, podatki, księgowość, telefony, jeżdzenie na własny koszt po towar ( np. do Czech - to akurat wiem na 100%). Bardzo skromnie licząc koszty stałe są w granicach 10- 12 tysięcy złotych. Nie wiem ile osób tem jest zatrudnionych, przyjąłem 2. Każda następna to dodatkowe kilka tysięcy.
      PRZECIEŻ TEN FACET MUSI NA TO ZAROBIĆ !!!
      A zarobić może tylko sprzedając piwo, wino i inne napitki. Dlatego cena musi być wyższa niż w markecie czy na obrzeżach miasta.
      Chcecie obnizenia cen? To więcej kupujcie. Bedzie większy obrót, ceny spadną. Proste. Może zamiast dać zarobić zachodnim firmom od marketów wpadnijcie przy okazji, kupcie co nieco. Dla Was przyjemność z wypicia ciekawego piwa, dla Pana Jacka szansa na rozwój i obnizenie marż, dla wszyskich korzyść w dłuższym okresie czasu. I chyba o to wszystkim nam chodzi, nieprawdaż?

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        Jak jeszcze istniał BSK to mieli najniższą cenę a i tak marudzili i oczekiwali upustów - to jedno; to jest Warszawa, ścisłe centrum (przynajmniej dla mnie Krakusa ), więc rozumiem marże na piwa - to dwa. U nas Gambrynus w Galerii Kazimierz też miał wysokie (by nie rzec dosadniej ceny) i ludzie kupowali. Nikt nikogo nie zmusza do zakupów tam a marża jest prywatną sprawą handlowca.

        Comment

        • angasc
          Senior
          • 04-2006
          • 977

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak jeszcze istniał BSK to mieli najniższą cenę a i tak marudzili i oczekiwali upustów - to jedno; to jest Warszawa, ścisłe centrum (przynajmniej dla mnie Krakusa ), więc rozumiem marże na piwa - to dwa. U nas Gambrynus w Galerii Kazimierz też miał wysokie (by nie rzec dosadniej ceny) i ludzie kupowali. Nikt nikogo nie zmusza do zakupów tam a marża jest prywatną sprawą handlowca.
          Prezesie, cieszę się że rozumiesz.
          Po prostu chodzi mi o to, że te ceny nie wynikają z chęci jakiegoś horrendlanego zarobku, ale są wynikiem ( nawet jak na Warszawę ) bardzo wysokich kosztów.
          Bardzo chciałbym by inni również to zrozumieli.
          Twoje zdrowie

          Comment

          • Maggyk
            Szara Adminiscjencja
            • 05-2004
            • 5615

            Proszę zakończyć ten temat, bo on nigdy nie skończył się jakimkolwiek porozumieniem. Za każdym razem są Ci co rozumieją, skąd wynikają te wysokie ceny i Ci, którzy nie rozumieją i narzekają. Jedna i druga strona nie dojdzie do porozumienia. A jak koniecznie musicie rozmawiać na ten temat cen to Warszawa ma swój temat tu.

            Kolejne posty na temat cen będą wycinane bez uprzedzenia i informowania o tym.
            Last edited by Maggyk; 11-05-2009, 22:01.
            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
            Piwo domowe -
            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

            Reklama w BROWARZE
            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

            Comment

            • bialy-r
              Senior
              • 04-2008
              • 100

              Mam pytanie czy z czeskich ciemnych piw (Tmavych i Cernych piw) coś u Joli aktualnie dostane.

              Comment

              • dkrasnodebski
                cymbał
                • 05-2003
                • 2316

                Pojawiły się piwa z Raciborza w dość dużym asortymencie.
                Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                www.radoslawstolar.pl

                Comment

                • kloss
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 2526

                  Aktualnie z nowości Janów Mocne i 2 piwa z Klosterbrauerei Weisenoher

                  Comment

                  • grzeber
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2866

                    Dostępny jest także Kelt Stout, o którym chodzą słuchy, że ma zniknąć z produkcji.
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • Qruq
                      Senior
                      • 10-2008
                      • 138

                      Oprócz Stouta Kelta do kupienia stout i pale ale Primatora, Svijany Maz oraz Jever.
                      Last edited by Qruq; 17-07-2009, 07:07.
                      Pijme pivo dokud žijem, po smrti se nenapijem!

                      бухло победит зло!

                      Comment

                      • k_k_s
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 193

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dkrasnodebski Wyświetlenie odpowiedzi
                        Pojawiły się piwa z Raciborza w dość dużym asortymencie.
                        Wiadomo co z tego Raciborza bo muszę dziś zamówienie złożyć u kolegi z Wawy.

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika k_k_s Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wiadomo co z tego Raciborza bo muszę dziś zamówienie złożyć u kolegi z Wawy.
                          Byłem dzisiaj przelotem i niestety z Raciborza nie ma NIC. Tamten post był z przed 2 miesięcy.
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • kloss
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 2526

                            Z Raciborza pojawiło się Mocne z Zamku. Są też 2 Lachy z Grybowa.

                            Comment

                            • kloss
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 2526

                              Pojawiło się Lipcowe Niepasteryzowane z Jagiełły i Twierdzowe z Raciborza. Są też nowe Niemce w tym piwa oktoberfestowe z 3 browarów.
                              Dla etykieciarzy ciekawostka. Świeża konstancińska "Jola" z etykietą z podziękowaniami dla siatkarzy.

                              Comment

                              • kloss
                                Senior
                                • 03-2003
                                • 2526

                                Dziś były ciekawe Czechy - Lobkowicz, Chotebor, Baronka, Prachenska Perla.
                                I eksportowy Kopernik z Ambera.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎