Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

atak piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • natan64
    Member
    • 08-2003
    • 40

    atak piwa

    Witam
    Po zabutelkowaniu piwa i dodaniu cukru znowu wytracił się osad ale jak otworzylem piwo to momentalnie caly ten osad sie wymieszal i piwo ma posmak lekko drożdzowy i ma smak tak jakby zostawic na pare godzin otworzonego grlosha.Co zrobic b sie tak nie mieszało ?

    TO pyło pierwsze pytanie a drugie to takowe.Dostałem taka mała kadz od coca-coli jakies oisemnascie litrów zawartośc brzeczki zlalem do tego aluminowego pojemika dodalem cukiei i zakapslowalem Czlwoiek który dostarczył mi ta kadz i powiedział że jest mało szczelna i żeby ja uszczelnic trzeba dodac troche gazu i dał mi butle Z tego co sie dowiedziałem to oni dogazowywali cole do dziesieciu bar (nie wiem jak to sie pisze) jak dogazowałem do dwóch ale mam pytanie czy to niezaszkodzi reakcji z cukrem i czy nie bedzie aż nadto gazowane.Pozdrawiam



    natan ciągle pytajcy
  • oryks
    Senior
    • 01-2002
    • 297

    #2
    I kwestia

    Wiele zależy od jakości drożdży. Im dłużej piwo leżakuje tym ten osad staje sie stabilniejszy. Im bardziej nagazowane piwo tym bardziej są te osady odrywane z dna przy otwieraniu. Dobrze też oczywiście schłodzić piwo przed otwarciem.

    II kwestia

    Nie wiem ale to juz chyba nie granat a piwna mina przeciw pancerna.

    Comment

    • pjenknik
      • 08-2001
      • 3388

      #3
      Moje jak odstoi dwa - trzy miesiące to osad jest tak ubity, że nie podnosi się. Możesz jeszcze zastosować balon do cichej fermentacji, wtedy wiekszość osadu pozostanie w balonie, lub w Browamatorze jest nakładka na kurek spustowy która ma zapobiegać zaciąganiu osadu.
      Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        A po co dogazowywać piwo, skoro ono jeszcze pracuje? Właściwa ilość cukre i samo będzie wystarczająco nagazowane.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎