Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Goolman Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • perłyfan
    Senior
    • 02-2003
    • 1244

    Perła, Goolman Strong

    W MarcPolu na Dereniowej w WWa widziałem dzis Goolman"a Stronga. Zobaczyłem tylko ze ma 6,2%. Nie wiem sam dlaczego nie kupilem, nie wiem tez co to jest.Nie ma tego ani na "naszej" stronce ani na stronie www.perla.pl wsrod produktów. O co chodzi???Czy ktos to pił??/
    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY
  • perłyfan
    Senior
    • 02-2003
    • 1244

    #2
    Uzupełniam sam wczorajszy post. Kupiłem dziś Goolmana Stronga za 2,29 zl. puszka. Brak informacji o ekstrakcie, alkohol jak pisałem 6,2. Ładna, ciemna puszka. Kolor jaśniutki, nieciekawy. Słabo gazowane. Zapach chmielowy, w smaku też wyraźnie chmielowe. Piana bialutka, dość trwała.Smak troche przypomina mi Perełkę sprzed lat. Nie tą najgorszą w historii, ale do dzisiejszej też Goolmanek nie ma startu. Ogólnie 3 w skali 0-5. A jak wytłumaczyć nieobecność tej pozycji na browar.biz????
    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

    Comment

    • perłyfan
      Senior
      • 02-2003
      • 1244

      #3
      Komentarz juz kiedys napisałem, uzupełniam oceny

      Moja ocena: [3.45]
      JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

      Comment

      • Cordel
        Senior
        • 09-2001
        • 1087

        #4
        perlyfan napisał(a)
        Kupiłem dziś Goolmana Stronga[...] alkohol jak pisałem 6,2...



        Jak mocne piwo może mieć 6.2 alkoholu? Ja to piłem i wydaje mi się, że ono ma 7.2 procent
        "Mam powody
        Powstrzymywać się od wody.
        Od wody mnie w brzuchu kole:
        Pijam tylko alkohole."
        Jan Lemański

        Comment

        • perłyfan
          Senior
          • 02-2003
          • 1244

          #5
          Nie wiem czy moze, czy nie moze. Ja nie powiedziałbym, że ma "siódemkę". A i info na puszce tego nie potwierdza
          JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

          Comment

          • Cordel
            Senior
            • 09-2001
            • 1087

            #6
            Zatem dziwię się dalej
            "Mam powody
            Powstrzymywać się od wody.
            Od wody mnie w brzuchu kole:
            Pijam tylko alkohole."
            Jan Lemański

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              Mam i ja.
              Kolor nieco tylko ciemniejszy od złocistego, piwo nieco mętne. Piana ładna, drobnobańkowa, biała, dość trwała. Nasycenie CO2 dobre. Zapach delikatny, lekko słodowy, z czasem zaczęła się uwidaczniać chmielowa ostrość. Smak podobnie lekko słodowy z niemałą goryczką, która nieco przeszkadzała. Ogólnie przeciętne, choć nawet dobre piwo.

              Moja ocena: [3.575]

              Comment

              • Pinio74
                Senior
                • 10-2003
                • 3881

                #8
                Goolman Strong, puszka. Kupiłem z ciekawości. Kolor ładny, bursztynowy, chociaż może trochę za jasny jak na piwo mocne. Piana słabiutka, zniknęła bardzo szybko. Nagazowanie dobre. Aromat trochę nieuchwytny, raczej chmielowy. W smaku też przeważała goryczka, nuty słodowe prawie niewyczuwalne, tak jak alkohol. Nie jest to złe piwo, ale ja raczej bym go do mocnych nie zaliczał. Brakuje tego słodkawego posmaku, który moim zdaniem w piwie mocnym powinien się znaleźć. Opakowanie zwyczajne, poprawne. W sumie piwo takie sobie.

                Moja ocena: [3.45]
                BIRRARE HUMANUM EST

                Comment

                • piecyk_gazowy
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 124

                  #9
                  Tu chyba nastapila mala manipulacji wziolem te piwo na probe pomimo ze cena dosc wyskokowa 2.30 niepatrac na voltarz dopiero w drodze do domu zobaczylem ze to tylko 6,2 ,i co z tego ? ze piwo dobre jak i voltaz maly i cena wysoka? powinno byc jakies ustalenia prawne co do nazywnictwa mocne
                  !!!! Fuck you prototypy!!!!

                  Comment

                  • bury_wilk
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 2655

                    #10
                    Zakupiłem, że tak powiem z braku laku. Kosztowało mnie 2,13, więc jak na stronga, znośnie.
                    Kolor słomkowy, zbyt jasny nawet na pilsa, a dla mocnego, żenujący.
                    Piana biała, średnioziarnista, nie bardzo wysoka, szybko opada zostawiając obrączkę.
                    Pęcherzyków gazu początkowo bardzo dużo i bardzo szybkich. Potem się nieco uspokajają.
                    Zapach lekki, średniointensywny, dość świeży, nie czuć w nim spirytu, ani silnego słodu; chmiel średnio mocny.
                    Smak przyzwoity, lekko podszczypuje, goryczka średnia, ale długo zostaje na podniebieniu, chmiel nie przesadzony, nie czuć mocy.
                    Konserwa dosyć estetyczna, choć mało pomysłowa. Nic szczególnie na plus i nic na minus.
                    Ogólnie, piwo przeciętne, na pewno daje się wypić, ale nie będę za nim tęsknił. Smakuje, wygląda i pachnie bardzie na jasne pełne, niż na mocne.

                    Moja ocena: [3.35]
                    Lubię kiedy się zieleni
                    Lubię jak się piwo pieni...

                    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                    Comment

                    • szarpik
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 676

                      #11
                      Piwo rzadko spotykane , troche zapomniane, chociaz zupełnie moim zdaniem niesłusznie. Nazwa strong moze być faktycznie myląca ale po posmakowaniu okazuje sie że piwo ma pełny , wyraxny smak i ten procent mniej widocznie mu nie szkodzi. Warte polecenia piwo i moim zdaniem o wiele lepsze od słabszej wersji a droższe tylko o 20-30 groszy
                      WWW.EKSTRAKLASA.NET

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        A występuje w butelkach? Widziałem tylko puchy i nie wiem czy się skusić, czy też dalej szukać w butelce.

                        Comment

                        • szarpik
                          Senior
                          • 02-2002
                          • 676

                          #13
                          Osobiście nie spotkałem tego piwa w butelce , ale standardowa wersja Goolmana tez przez długi czas wystepowała w moich okolicach tylko i wyłącznie w postaci konserwowej
                          WWW.EKSTRAKLASA.NET

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Konserwa całkiem gustowna. Typowa dla piw mocnych czerń i ogólnie przyjemny wzór.
                            Kolor jaśniutki, popieram że za jasny nawet jak na pilsa. Piana średniej wysokości, dziurawa, szybko znika.
                            Zapach słabiutki, lekko chmielowy.
                            Nagazowanie w porządku.
                            Smak przyjemny, wyraźnie słodowy, ale nie jest to taka mdła słodowość jak w koncerniakach. Przyjemna, lekka, nieagresywna goryczka. Bardzo miło się pije, chyba nawet lepsze niż zwykły Goolman, choć używanie nazwy Strong jest wg mnie pewnym nadużyciem - ot, po prostu ciut mocniejszy pils.

                            Moja ocena: [3.35]

                            Comment

                            • brzeczka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 373

                              #15
                              generalnie piwo dla biednych studentów, stronga (z nazwy) nie spotkłem w Szecinie, ale mam mało czasu na poszukiwania, jeżeji jest, to Pogoniarz już to pił...
                              normalny Goolman to piwo poniżające bowar lubelski i spadek jakości na rzecz cienkusza i berbeluchy, od dawna nie kupuję, bo mija się to z celem, stronga też nie kupię, bo zamkneli Zwierzyniec, a to było bezkonkurencyjne piwo w okolicy (znajomy mi podwoził regularnie prosto z knajpy browarnianej). nie kupię!!!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎