Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Keniger

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Belgia, Keniger

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Piwo puszkowe, robione dla Biedronki, kolor ciemnozłocisty, gazu srednio, piana na początku duża, później zostaje jej niewiele, zapach zniechęcający, typowy dla piw discountowych - chemiczny, w smaku to samo, męczarnia, nie da się wyczuć nic poza tym dziwnym szczypiąym w gardło smakiem i jeszcze ten posmak, puszka brzydka, prosta, niewypał z Kielc

    Moja ocena: [1.9]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Ark
      .
      • 04-2003
      • 414

      #3
      Piłem je jakiś czas temu. Piwko typu - można zmęczyć, ale po co.
      Z tego co pamiętam (bo na kolejny zakup się nie skuszę) piana zniknęła błyskawicznie, nagazowane było poprawnie, kolorek jasny.
      Smak za to był "ciekawy", nie dość że wg. mnie metaliczny, to jeszcze na dłuższą chwilę zostawiał nieprzyjemny posmak (niemal czułem puszkę w przełyku).
      A ludziska to kupują w całkiem sporych ilościach
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • Viktor
        Senior
        • 04-2002
        • 617

        #4
        Keniger, Br. Belgia

        Kolor piwa złoty + niska cena ( za puszkę 1,7 zł w Biedronce) to jedyne walory tego cienkego pilsa . Zaliczone i zapomniane.

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          Moje miało inne parametry - 9,0 ekstraktu, 4,5% alkoholu. Kolor ładny - jasny bursztyn. Piana sporych rozmiarów, trwała. Nasycenie CO2 w normie. Zapach delikatny, chmielowy. Smak mało intensywny, rzecz zrozumiała przy tym ekstrakcie, jest podstawowym minusem tego piwa. Typowe dla Belgii chmielenie jednak daje się wyczuć. Przyzwoite jak na nasze warunki lekkie piwko na lato. Opakowanie istotnie paskudne.

          Moja ocena: [3.075]

          Comment

          • cielak
            Senior
            • 03-2004
            • 2890

            #6
            Dziwne, bo to które ja kupiłem jest robione przez Carlsberg Okocim.

            kolor-chyba najmocniejsza strona tego wynalazku, bursztyn taki ciemniejszy
            co2-stanowczo za dużo
            smak-strasznie słaby, cieńki chmiel
            piana-zero, była obfita i znikła w ułamku sekundy, ani śladu
            zapach-nic, może lekki, lekki chmiel
            opakowanie-fatalne, ale pasujące do zawartości

            Raz wystarczy, więcej nie! Choć cena mówi czego się spodziewać. (1,55 konserwa)

            Moja ocena: [1.775]
            ---------------
            Ocena usunieta z rankingu.
            Skoro nie oceniasz piwa Keniger z br. Belgia - ocenia nie jest ważna.
            Art, Admin

            ---------------
            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #7
              dlaczego pijąc Kenigera z innego browaru (nawet grupy) wystawiasz ocenę piwu z br. Belgia?
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Kijek
                Member
                • 05-2004
                • 78

                #8
                Jedyną zaletą piwa jest niska cana (w końcu produkt Biedroneczki ). Ale niestety na tym się kończy..




                http://republika.pl/bartowels_basia

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Bardzo mnie zaskoczyło to piwo, ale do rzeczy.
                  Puszka fatalna. Tandeta bije w oczy, ale w końcu czego wymagać od Biedronki.
                  kolor to klasyczne pilsowe złotko, co dziwi i cieszy w piwie o tak niskim ekstrakcie.
                  Zapach niby słodowy, ale również jakiś taki ścierowaty...
                  Piana niska, ale pozostaje kożuszek i dobrze odmierzają się łyki.
                  Gazu i bąbelków bardzo dużo.
                  Smak słodowy, przyjemny, leciutka goryczka. Jest jakiś taki lekki kwaskowaty posmaczek, ale nie przeszkadza on. Świetne na upały i gaszenie pragnienia. Ogólnie smak zaskakująco bogaty jak na tak niską zawartość ekstraktu.

                  Moja ocena: [3.375]

                  Comment

                  • piwożłopiks
                    Junior
                    • 08-2004
                    • 17

                    #10
                    to piwo w sumie smakuje jak woda w sumie ale na szczescie nie odrzuca gorzkim smakiem , przyjemne lecz słabe wybitnie piwo albo ja juz jestem tak przepity :P producent informuje ze browar ma
                    piwo 4,5 % smakuje mi jak by miało z 3%, nie ma pozadanego efektu rozluznienia po tym piwie nawet po wypiciu 3 puszeczek , ale czego oczekiwac za 1,39 , gazu tez za duzo w sobie nei ma i tzreba szybko pic, jednym słowem jak juz odwiedzasz biedronke to lepiej zakupic VIP lub fasberga
                    Last edited by piwożłopiks; 25-09-2004, 16:10.
                    piwo piwoo piwooo, i piwoooo i wódaaaa

                    Comment

                    • perzan
                      Member
                      • 07-2005
                      • 35

                      #11
                      w tym piwie dominuje uczucie-smak picia sody ,czuć to smakowo i czuć jak drażni gardło,
                      po wypiciu długo ma się uczucie nagazowania trzewi,gdzieś w tle za tym smakiem-uczuciem pojawia się ledwo dostrzegalna goryczka,co więcej goryczki w trakcie pica prawie nie czuć,
                      ale już po spożyciu ,prawdopodobnie wskutek opisywanego na początku gazowego ataku,
                      długo nie można się pozbyć z ust smaku goryczy,ale tym razem wyraznego i silnego
                      coś dla miłośników rozpuszczalnej orenżady w proszku o smaku goryczkowym,ktorzy lubią
                      zarzywać proszek wprost na język

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: dość przeciętny, jasny, ale nie słomkowy; [3.5]
                        Piana: trzymała się krótko i była dość nikczemnych rozmiarów; [2]
                        Zapach: znośny, nie odrzucał, ale bardzo słabe nuty słodowe i zero chmielowych; [2]
                        Smak: nie licząc pewnych wyjątków to najgorszy smak jaki w piwach poznałem, trudny do sklasyfikowania, ale ani nie czuć było goryczki chmielowej, a słodowe akcenty zakłócone jakimś nieprzyjemnym posmakiem; [1]
                        Wysycenie: równie nikczemne jak cała reszta! owszem przy nalewaniu jeszcze było widoczne, ale potem już brak; [1.5]
                        Opakowanie: chyba najlepsze z tego wszystkiego, nawet kapsel nie goły... [4]
                        Uwagi: jedno z najtańszych piw i naprawdę niepijalne. szkoda, że opakowanie odstaje od reszty, bo pewnie przez to znalazło wielu przypadkowych nabywców (pewnie jednorazowo).

                        Moja ocena: [1.75]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        ocena nie dotyczy Kenigera
                        Art, Admin

                        ---------------

                        Comment

                        • madziar
                          Member
                          • 09-2004
                          • 37

                          #13
                          Opakowanie: chyba najlepsze z tego wszystkiego, nawet kapsel nie goły... [4]
                          [

                          Keniger w butelce? Od kiedy?

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            #14
                            ups, to moja pomyłka to był kruger z głubczyc! postaram się nabyć tego kenigera i ponownie ocenić.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasnozółty, jak na 10-tkę i tak za jasny; [2.5]
                              Piana: przy nalewaniu spora, ale najpierw opada do miękkiej i średnio trwałej kołderki, aż do okrajca wokół szklanki; [3.5]
                              Zapach: lekko chmielowy, ale nie wiem na ile mój katar to tłumi; [3.5]
                              Smak: mizerna goryczka, na szczęście bez posmaków ze słodowym wykończeniem, niemniej czuć pewną wodnistość; [3]
                              Wysycenie: spore, średniobąbelkowe i to chyba najlepszy element tego piwa; [4]
                              Opakowanie: neutralne, gdyby nie to, że szukałem od dawna tego piwa pewnie bym nie zauważył. puszka w dość nieciekawym zestawieniu kolorystycznym, ale + za podanie ekstraktu i zaw. alk.; [3]
                              Uwagi: nie ma czym się zachwycać! za tę cenę można kupić pełniejsze i smaczniejsze piwo.

                              Moja ocena: [3.25]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎