Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zagorka, Stolichno Bock Beer/Stolichno Temno

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Zagorka, Stolichno Bock Beer/Stolichno Temno

    Jedyny Bock na jakiego trafiłem ale za to godzien polecenia.Niestety albo nie występuje w butelce,albo ja nie trafiłem.Piłem za to z puszki i Z KIJA.Informacja na puszce:Ekstrakt 16%,alkohol 6,5%.Są nawet do niego firmowe szklanki-goblety/albo coś podobnego/.Przejdę do konkretów.Piana dość gęsta ale niezbyt trwała.W kolorze ciemnobrązowe,kawowe,niemal nieprzejrzyste.W smaku półwytrawne,dymne,jakby podwędzane a równocześnie lekko karmelowe,z wyrażną ale umiarkowaną goryczką.Naprawdę solidne piwo i niewątpliwie najlepszy bułgarski ciemniak z tych,które piłem.
  • specialbrew
    Junior
    • 10-2005
    • 5

    #2
    Niestety nie udało mi się go spróbować, widywałem je tylko w menu restauracji , w których bywałem, permanentny brak na stanie, pewnie powinienem wybrać na urlop większą miejscowośc, będę wdzięczny za informację gdzie można je kupić lub spróbować ( najlepiej w Polsce )

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Wybacz dociekliwość, ale po co pisać o piwie którego nie próbowałeś?

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
        Wybacz dociekliwość, ale po co pisać o piwie którego nie próbowałeś?
        Hej, TA rozluźnij się - człowiek ma pytanie związane z tym piwem, więc niechaj spokojnie pyta.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • specialbrew
          Junior
          • 10-2005
          • 5

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
          Wybacz dociekliwość, ale po co pisać o piwie którego nie próbowałeś?
          Miałem wielką chęć spróbować, to chyba nie grzech ? Mam nadzieję ,że nie jest to czyn zabroniony ?

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Nie jest to czyn zabroniony. Mea culpa, składam samokrytykę A w Polsce nie masz szans wg mnie. W samej Bułgarii ciężko jest kupić - wiem, bo moja siostra próbowała w tym roku i jej się nie udało.

            Comment

            • specialbrew
              Junior
              • 10-2005
              • 5

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
              Nie jest to czyn zabroniony. Mea culpa, składam samokrytykę A w Polsce nie masz szans wg mnie. W samej Bułgarii ciężko jest kupić - wiem, bo moja siostra próbowała w tym roku i jej się nie udało.
              Dziękuję, wiem przynajmniej ,że nie jestem osamotniony w poszukiwaniach

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                Nie jest to czyn zabroniony. Mea culpa, składam samokrytykę A w Polsce nie masz szans wg mnie. W samej Bułgarii ciężko jest kupić - wiem, bo moja siostra próbowała w tym roku i jej się nie udało.
                Być może zniknęło.Jak tam byłem 2 lata temu w Złotych Piaskach to może nie było powszechnie dostępne ale nie było problemu z nabyciem tudzież wypiciem.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Moja siostra zjeździła w tym roku pół Bułgarii, a miała przykazane żeby rozglądać się właśnie za tym piwem.

                  Comment

                  • kruger_nr1
                    Senior
                    • 11-2005
                    • 801

                    #10
                    Piłem je za każdym moim pobytem w Bułgarii ,jednak zauważyłem że puszkowe nie umywa się do butelkowego! I muszę przyznać że to naprawde dobre piwo i na pewno nie tylko w Bułgarii.W tym roku próbowałem go kilkakrotnie w różnych miejscach i jakość zawsze była ta sama.W tym roku puszkowe już było niedostępne,myślę że bez szkody dla piwa. W mojej ocenie na 5!! Polecam !!
                    Attached Files
                    Kolekcja puszek piwnych:
                    http://puszkikrugera.web-album.org/

                    Comment

                    • Piecia
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 3307

                      #11
                      buteleczka przyleciała z Sofii - taka jak na obrazku wyżej

                      kolor - w porównaniu z pitym 2 godziny wcześniej Bombardierem - mniej klarowne, ciemniejsze - ogólnie mocna herbata

                      gazu ciut za mało

                      piana słaba, na początku drobnoziarnista, po 10 min znikła niemal zupełnie

                      w smaku wyraźnie czuć nutki wędzonego, co nadaje temu piwu bardzo charakterystyczny posmak, także nosdrza czują wędzone nuty, ale czuć tez owoce (śliwki?) - na języku dominuje goryczka, bardzo smaczne piwko - mam znajomego, który do Bułgarii wraca, więc za kilka miesięcy znowu dostawa tego zacnego piwka!
                      Koniec i bomba,
                      Kto nie pije ten trąba !!!
                      __________________________
                      piję bo lubię!

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Piję przeleżakowane blisko 9 m-cy po terminie. Niestety efekt leżakowania jest mizerny, nie pojawiły się żadne ciekawe akcenty. Nawet odnoszę wrażenie że piwo jest mniej treściwe niż pite od razu po zakupie. Ale przynajmniej nie pojawiły się żadne nieprzyjemne oznaki przeterminowania. Mam nadzieję, że nadal jest dostępne w Bułgarii bo to niewątpliwie piwna perełka na tamtejszym rynku. A i byłbym wielce rad gdybyśmy takiego półwytrawnego koźlaka mieli w Polsce.
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #13
                          Dostałem od szwagierki, która bawiła w Bułgarii. Ciemne, słodko pachnące, smaczne piwo. Podoba mi się określenie Docenta: "półwytrawny koźlak". Dobrze oddaje jego chrakter.
                          W smaku czuć nutki karmelu i lekką kawową palność, ale obok intensywnej goryczki i ponadprzeciętnej kwaskowatości. Bardzo ciekawe. Szkoda, że nie mam skrzynki, albo lepiej dwóch...
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • slavi77
                            Senior
                            • 01-2009
                            • 156

                            #14
                            Oj, naszukałem się tego piwa morzu pilsów bułgarskich. Ale warto było. Piwo treściwe, wytrawne ale i lekko słodkie. Smak uzupełnia dość wyraźna słodowość i kawowa paloność . Nieśmiało przebija się alkohol. Smaczne.

                            Comment

                            • REBELLION
                              Junior
                              • 03-2008
                              • 21

                              #15
                              slavi77 a napisz gdzie go dostałeś, w niedzielę mam wyjazd do Sozopolu i mam nadzieję że tam znajdę.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎