Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

chcę otworzyć mały browar...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DEUS
    Junior
    • 10-2003
    • 3

    chcę otworzyć mały browar...

    Mam zamiar uruchomić mały browar w miejscowości Przysieki niedaleko Jasła na Podkarpaciu. Przd II wojną swiatową w miejscowości Trzcinica zdziałał browar po którym niewiele już zostało oprócz wspomnień pamiętających tamte czasy. Szukam wszelkiej pomocy dla zrealizowania mojego pomysłu.

    DEUS
    siek@interia.pl
  • albeertos
    Senior
    • 10-2001
    • 2313

    #2
    Brawo! Inicjatywa godna podziwu!
    Łatwiej jednak byłoby Tobie znaleźć chętnych do pomocy gdybyś podał więcej szczegółów, no i otworzył osobny temat. Chyba że ART przeniesie..

    życzę powodzenia!
    (_)>
    Nigdy się nie poddawaj!!!
    Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
    Lech jest tam gdzie jego wiara
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • DEUS
      Junior
      • 10-2003
      • 3

      #3
      więcej informacji podam w przeciągu najblizszych paru dni. A teraz serdecznie dziękuje za słowa zachęty i życzenia powodzenia.

      Pozdrawiam
      DEUS siek@interia.pl

      Comment

      • burar
        Senior
        • 09-2003
        • 238

        #4
        Przydałoby się trochę uzupełnić profil gdy szuka się wspólników...
        Grodziski Browar Domowy

        Comment

        • DEUS
          Junior
          • 10-2003
          • 3

          #5
          Przyznaję rację i obiecuję szczegóły w przyszłym tygodniu. Proszę o cierpliwość i jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie.
          DEUS

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            podzielone, przeniesione, zamienione
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #7
              Na pewno warto skontakotwać się ze Stowarzyszeniem Małych i Średnich browarów, z właścicielami małych już istniejących. Obejrzeć strony www.polskiebrowary.pl - tam kiedyś był minibrowar do kupienia (instalacja) co pozwoli zorientować się cenie nawet małych urządzeń browarniczych. Pogadać w słodowniach o cenach słodu itd. Chociaż z drugiej strony pewnie masz biznesplan.
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                tak, tam był browar za pół miliona. i to sama instalacja.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • kereskes
                  Gość
                  • 09-2003
                  • 59

                  #9
                  ja ze znajomymi juz w przyszłym roku otwieramy minibrowar, to troche kosztuje napisz do mnie na kereskes@yahoo.com podsune Ci pare rad

                  Comment

                  • Rolek
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 1038

                    #10
                    ART napisał(a)
                    tak, tam był browar za pół miliona. i to sama instalacja.
                    To i tak niewiele biorąc pod uwagę, że w cenie był transport, montaż i uruchomienie. Był, bo z tego co wyszpiegowałem HTH (producent owej instalacji już nie istnieje).
                    A niewiele w porównaniu na przykład do naszego rodzimego Spomaszu Pleszew - producenta m.in. instalacji do browarów restauracyjnych. Cytat z ofery, którą od nich otrzymałem:
                    "Browar restauracyjny PLESZEWIAK o wydajności 5 hl na warkę - mogący zapewnic wydajność roczną 3000 hl - Cena wykonania urządzeń bez transportu i montażu wynosi: 224.540,00 euro/kpl. Co przy kursie 4,5 zł/euro daje okrągłą sumkę 1 010 430 zł
                    Teraz Polska

                    Comment

                    • muciek
                      Member
                      • 06-2001
                      • 50

                      #11
                      To nie był HTH, tylko HBH (www.hbh.hu). Firma ma się całkiem dobrze.
                      Spomasz to faktycznie wyjątkowo drogi twór. Kiedyś korespondowałem z jednym i ich inzynierów na temat opracowania domowego browaru o wydajności 50-150 litrów na warkę. Ale dowiedziałem się tyle, że w swojej ofercie mają domowy browar o wydajności 5hl. Jak dostałem folder to się wtedy załamałem.
                      Liczyłem kiedyś ile by to (to=browar) kosztowało i wyszło, że jak wiekszość (bo nie wszystkie można zrobić, część trzebna poprostu kupić) urządzeń wykonych zostanie we własnym zakresie to koszt takiej instalacji może wynieść ok 150 tys. zł.
                      Ale nie chcę być jedynym pesymistą w tym optymistycznym gronie, dlatego życzę wszystkim powodzenia. Ja chyba jednak zostanę przy domowym warzeniu.

                      Comment

                      • muciek
                        Member
                        • 06-2001
                        • 50

                        #12
                        Aha, jeszcze jedno lada moment wejdzie obowiązek przystosowania instalacji zgodnie z systemem HACCP. Dotyczy to również małych firm branży rolno-spozywczej. Poniżej parę słów wytłumaczenia. A to troszkę podwyższy koszty instalacji.

                        HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point, tj. w tłumaczeniu Analiza Zagrożeń i Krytyczne Punkty Kontroli) jest systemem, który pozwala zminimalizować zagrożenia, jakie dla bezpieczeństwa zdrowotnego żywności powstają na różnych etapach jej produkcji i dystrybucji. Za zagrożenie uważa się wszystko to, co może przynieść szkodę konsumentowi. Tradycyjne systemy kontroli jakości w zakładach przetwórstwa spożywczego polegają na badaniu produktu końcowego, co umożliwia wyeliminowanie towaru nie spełniającego wymogów jakościowych. System HACCP ma nad nimi tę przewagę, że pozwala na zapobieganie wytwarzaniu nieodpowiednich jakościowo produktów, eliminując zagrożenia w momencie ich powstawania.

                        Comment

                        • Rolek
                          Senior
                          • 08-2001
                          • 1038

                          #13
                          [QUOTE]muciek napisał(a)
                          [B]To nie był HTH, tylko HBH (www.hbh.hu). Firma ma się całkiem dobrze.
                          [...]

                          No taak... Skąd ja wziąłem to HTH?! A ja jak głupi szukałem... Przy guglaniu HTH nic nie znajdowało i stąd mój wniosek, że firma padła
                          Oj za dużo pracy, za dużo

                          Comment

                          • zythum
                            Kot Makawity
                            • 08-2001
                            • 8305

                            #14
                            muciek napisał(a)
                            Aha, jeszcze jedno lada moment wejdzie obowiązek przystosowania instalacji zgodnie z systemem HACCP. Dotyczy to również małych firm branży rolno-spozywczej. Poniżej parę słów wytłumaczenia. A to troszkę podwyższy koszty instalacji.

                            HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point, tj. w tłumaczeniu Analiza Zagrożeń i Krytyczne Punkty Kontroli) jest systemem, który pozwala zminimalizować zagrożenia, jakie dla bezpieczeństwa zdrowotnego żywności powstają na różnych etapach jej produkcji i dystrybucji. Za zagrożenie uważa się wszystko to, co może przynieść szkodę konsumentowi. Tradycyjne systemy kontroli jakości w zakładach przetwórstwa spożywczego polegają na badaniu produktu końcowego, co umożliwia wyeliminowanie towaru nie spełniającego wymogów jakościowych. System HACCP ma nad nimi tę przewagę, że pozwala na zapobieganie wytwarzaniu nieodpowiednich jakościowo produktów, eliminując zagrożenia w momencie ich powstawania.
                            Ja mam pytanie - czy oznacza to zamknięcie browarów prowadzących otwartą fermentację - wszak na pewno nie da się tam zastosować takiego systemu?
                            To inaczej miało być, przyjaciele,
                            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                            Rządzący światem samowładnie
                            Królowie banków, fabryk, hut
                            Tym mocni są, że każdy kradnie
                            Bogactwa, które stwarza lud.

                            Comment

                            • iron
                              Senior
                              • 08-2002
                              • 6703

                              #15
                              Sądzę (przynajmniej byłoby to logiczne) że istniejące browary prowadzące fermentację otwartą zostaną, a po prostu nie dopuszcza się do produkcji nowopowstałych browarów, które deklarują fermentację otwartą (jeśli oczywiście fermentacja otwarta jest sprzeczna z HACCP).
                              Last edited by iron; 14-10-2003, 10:13.
                              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                              Rock, Honor, Ojczyzna

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎