Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Kompan Pilsner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    Belgia, Kompan Pilsner

    Zakupione w małym sklepie spożywczym, puszka, cena 1,70 złotego.
    Browar Belgia, piwo jasne pełne, zaw. ekstraktu 11,0%, zaw. alkoholu 5,2% obj.
    Piwo jak za taką cenę, dające się wypić bez wylewania do zlewu. Piana utrzymująca się przez kilka sekund, gaz średni, ogólnie średnie. Na pewno raz można spróbować.
    Widać, że kielecki browar zwiększa swój asortyment piw.
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #2
    Wczoraj zauważyłem to piwo w ofercie makro i dzisiaj się wyjaśniło skąd ten wynalazek pochodzi. Cena za jedną puchę to 1,38 zł.

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Ja sklep spożywczy, w którym je kupiłem oceniam na średni.
      Kolor jasnozłocisty. Piana biała, nietrwała, do końca pozostał pierścień. Nasycenie CO2 dobre. Zapach typowy dla lekkich pilsów, chmielowy. Smak mało wyrazisty, lekka goryczka, brak głębszych aromatów. Takie sobie.

      Moja ocena: [3.45]

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Zgoda z Grzechem. Ot zwykły pilsik. Nic nie można mu zarzucić.
        Piana słaba, jakiś odległy posmak owocowy.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Cocobango
          Senior
          • 04-2002
          • 818

          #5
          Zakupione w Łodzi za 1,80 zł.
          Piana drobna, biała, nienajtrwalsza. Gaz ok. Barwa słomkowa. Zapach nieco chmielowy. Smak lekki, lekko chmielowy, może ciut wodnisty, brak goryczki. Mimo wszystko piwko to, mile mnie zaskoczyło i muszę przyznać że nie jest złe. W sam raz na gorące dni jakie są przed nami.

          Moja ocena: [3.4]
          Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
          Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
          HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

          Comment

          • piotrsh
            Senior
            • 07-2003
            • 435

            #6
            Belgia: Kompan Pilsner
            skład: woda, słód, grys kukurydziany, chmiel
            Cena 1,49
            Miejsce zakupu Ruda Śląska Kochłowice
            Przyjemny zapach, piana szybko znika, pozostawiając cienki kożuszek, oraz pierścień na kuflu. Smak lekka goryczka troszeczkę kwaskowaty i wodnisty. Jak na piwa tzw. pierwszocenowe dość dobre szczególnie jeżeli chce się ugasić pragnienie. Wypić i zapomnieć.
            Mam pytanie co robi grys kukurydziany w składzie?
            Moja ocena 3,4
            Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6703

              #7
              piotrsh napisał(a)
              Mam pytanie co robi grys kukurydziany w składzie?
              Moja ocena 3,4
              Jak to co - jest surowcem niesłodowanym, potaniającym koszty produkcji
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • Wujcio_Shaggy
                Senior
                • 01-2004
                • 4628

                #8
                Nie wiem, czy we wszystkich, ale na pewno w większości piw "marketowych" się on znajduje. Dzięki temu np. "Piwo jasne tkz" kosztuje około 1 zł...
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                Comment

                • Aldach
                  Senior
                  • 07-2003
                  • 1269

                  #9
                  Jaśniutki kolorek, średnio gazu, mała piana, smak nieodrzucający - to w zasadzie wszystko. Acha jeszcze cena - 1.80 za puszkę.

                  Comment

                  • ArturŁ
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 374

                    #10
                    Piwo zakupione na warszawskim Powiślu za 1,99 zł.Wersja puszkowa, która mogła zdeformować nieco smak.Butelkowej sklep nie oferował niestety.Jestem na antybiotykach,ale pal je licho!Zażywam najlepszego z lekarstw.
                    Kolor - dla mnie trochę za jasny.
                    Nasycenie CO2 - zaskakująco dobre,piwo nagazowane przez cały czas spożycia.
                    Smak - czy piwo może nie mieć smaku?Okazuje się,że tak!Kompan to woda z odrobiną goryczy i słodu.
                    Piana - zaskoczyła mnie.Sporo,puszysta i ładny kożuszek utrzymał się do samego końca.
                    Zapach - nie mogę powiedzieć,aby piwo było wonne,ale zapach był do przyjęcia.
                    Opakowanie - piłem piwo z puszki,stąd ciężko mi oceniać.Jeśli chodzi o czcionkę, tudzież układ barw to daję przeciętne 2,5.

                    Podsumowanie - Piwoszu!.Wydaj pieniądze na lepsze piwo!

                    Moja ocena: [3.05]

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Nazwa głupia, puszka dość przeciętna choć nie odrzuca estetycznie.
                      Kolor jasny, ale pasuje do ekstraktu.
                      Piana wysoka, drobnoziarnista. Długo się trzyma dość grubą warstwą, ładnie odmierza łyki.
                      Zapach dość wyraźny, chmielowy. Co dziwne, nie czuć kukurydzy.
                      Nasycenie dobre.
                      W smaku nic rewelacyjnego. Wodniste strasznie, choć czuć wyraźną chmielową goryczkę. Tu już pojawia się kukurydza, niestety...

                      Moja ocena: [3.175]

                      Comment

                      • zAjkA
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 1089

                        #12
                        Witam!!!Piwo zakupiłem za 1.90 zł.Niczym szczególnym nie rzuca na kolana.Zwykły Pilsener.Jasna barwa.Chmielowy lekki zapach.Nie pozostawia po sobie posmaku goryczki.Piana krótkotrwała.Ogólnie nic specjalnego.
                        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                        Comment

                        • Stip
                          Member
                          • 03-2005
                          • 30

                          #13
                          Bardzo dobry browar jak na taką cene, pierwszy raz kupilem go przy wiadukcie na gdanskim naprzeciwko "Dziadasa konora" i mi posmakowal. Jak na piwo za 1,90 jest bardzo dobre. Wedlug mnie jak na taki browar cena powinna byc o wiele wyzsza...ale dobze ze jest taka bo mnie na niego stac

                          Comment

                          • Shlangbaum
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 5828

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stip
                            Bardzo dobry browar jak na taką cene, pierwszy raz kupilem go przy wiadukcie na gdanskim naprzeciwko "Dziadasa konora" i mi posmakowal. Jak na piwo za 1,90 jest bardzo dobre. Wedlug mnie jak na taki browar cena powinna byc o wiele wyzsza...ale dobze ze jest taka bo mnie na niego stac
                            Jeżeli chodzi o piwa tego typu to 1,90 jest ceną zawyżoną przynajmniej o 0,5zł. Dziwne jest również życzenie sobie tego by za piwo płacić więcej niż jest warte.

                            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasno złoty, zdecydowany, nieblady. Bardzo dobry dla tego ekstraktu. [5]
                              Piana: No nieźle, żeby smak był taki jak piana!! Gęsta, długo się utrzymuje, pozostawia nie kożuszek a całkiem przyzwoitą piankę. [4.5]
                              Zapach: Nieprzyjemny zapach posłodzonej wody. [2]
                              Smak: Solidnie nachmielone. Niekiedy da się wyczuć nutki alkoholowe. Niestety wszystko psuje dziwny słodkawy posmak aż nieraz mdli paskudztwo. [2.5]
                              Wysycenie: Równomierne od początku do końca. Delikatnie wyczuwalne w ustach. Utrzymuje kożuszek. [5]
                              Opakowanie: Puszka choć nie jest arcydziełem jest estetyczna i budzi dobre skojarzenia. Podane są na niej wszelkie informacje jak należy, nawet do bólu szczerze: "skład...grys kukurydziany"(ciekawe czy na Warce Strong kiedyś sie odważą to napisać) [4.5]
                              Uwagi: Na piwo w tej cenie to mogliby na słodzie nie oszczędzać i zrezygnować z dosładzania grysem kukurydzianem. Może i smak by sie poprawił bo ta słodkość jest nieznośna. Ciekawe, czy za tak dobrą pianę tez odpowiada kukurydza

                              Moja ocena: [2.875]

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎