Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Orval, Orval Trappist

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jarekvip
    Junior
    • 03-2009
    • 20

    #46
    Ja to piwko piłem rok temu a konkretnie przywiozłem sobie kilka z Belgii. Jak dla mnie świetne urozmaicenie menu. Bardzo przyjemnie jest "zrobić" takie piwko od czasu do czasu. We wrześniu znowu jadę do krainy piwa i nie omieszkam przywieźć sobie kilku pękatych buteleczek, tymbardziej, że tam jest tańsze niz u nas
    beer beer beer

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #47
      Piana: olbrzymia, b. trwała
      Gaz: trochę za dużo, mimo ostrożnego nalewania 90% piany przy pierwszym podejściu
      Kolor: jasnobrązowy, ochra
      Zapach: korzenno-owocowy, trochę chemiczno-apteczny
      Smak: owocowo-korzenne
      Nawet dobre, tylko ten zapach...
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #48
        Wszystko fajnie tylko dlaczego zachwyty nad "Westvleteren" (a nie "Westfleteren") wrzuciłeś do tematu Orval, skoro są już 2 tematy dotyczące odpowiednio Westvleteren 8 i 12?
        Dorzucam fotkę "Orvala" z widoczkiem na klasztor.
        Attached Files

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mrkowal Wyświetlenie odpowiedzi
          Zasadniczo powinienem zacząć nowy watek
          Powinieneś pisać w odpowiednim wątku oraz bez błędów ortograficznych.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mrkowal Wyświetlenie odpowiedzi
          To piwo po prostu jest prawie niedostępne. Mnisi sprzedają je raz w roku, przez tydzień i na samochód można kupić najwyżej jeden czteropak!
          Nie prawda. Kiedy sklep jest otwarty można sprawdzić na stronie browaru i napewno nie jest to jeden dzień w roku. Wystarczy sprawdzić.

          Na jeden samochód można kupić kratę czyli 24 piwa.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #50
            Oraz złożyć uroczystą przysięgę, że się to piwo wypije we własnym gronie i nikomu nie odsprzeda.
            Oczywiście nie mam na myśli Orvala....
            Last edited by Pendragon; 19-04-2010, 19:36.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #51
              Kloss, a gdzie piana?

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                Kloss, a gdzie piana?
                To jest zdjęcie artystyczne, trzeba mocno rozjaśnić obraz, to ją widać

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • kloss
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 2526

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kloss, a gdzie piana?
                  Piana to jest to bardzo ciemne.

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #54
                    Hm, faktycznie coś tam majaczy.

                    Comment

                    • mrkowal
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 155

                      #55
                      pewnie dlatego nie moglem go znalezc bo jako zdjagnozowany dyslektyk piszacy na klawiaturze AZERTY i bez polskiego slownika pod officem nawet majac przed oczami kapsel f pomylilem z v. nastepnym razem postaram sie bardziej. a co do informacji o tym piwie to bije sie w piersi pisalem co uslyszalem od Belgow i nie skonfrontowalem trgo ze zrodlem czyli strona klasztoru
                      Ultima forsan

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #56
                        Zdarzało mi się już pić Orval, ale jakoś nie było okazji, żeby opisać. Teraz nadrabiam.
                        Ocena dotyczy piwa odleżakowanego 5 lat od daty zabutelkowania.

                        Kolor: Ślicznie miedziany, zupełnie klarowny. Drożdże zbiły się w beton na dnie.
                        Piana: Długie leżakowanie chyba troszkę zaszkodziło pianie, bo w "młodszych" egzemplarzach była trochę trwalsza.
                        Zapach: Silny i bardzo charakterystyczny, jedyny w swoim rodzaju. Pamiętam, że za pierwszym razem mnie mocno zaskoczył. Oprócz klasycznych nut estrowych, typowych dla klasztorniaków, czuć tu specyficzną lekką woń apteczno-rozpuszczalnikową, pochodzącą z nietypowej wtórnej fermentacji. Poza tym oczywiście cały stragan owocowy
                        Smak: Jak na trapistów, piwo jest stosunkowo lekkie, wytrawne, z wyraźną goryczką. Ma trochę mniej nut estrowych niż pozostałe. Za to goryczka wydaje się trochę... kawowa. W posmaku czuć lekki alkohol i trochę ściągających garbników.w.
                        Opakowanie: Nie zmieniło się od zdjęcia Slavoya sprzed 5 lat. Klasyczna, pękata buteleczka z "krawatkową" etykietą, firmowy kapsel. Klasyka sama w sobie.
                        Uwagi: Ciekawy przykład tego, że w obrębie piw klasztornych mogą występować ogromne różnice. Orval jest stosunkowo mało treściwy i chyba najwytrawniejszy. Na mojej liście ulubionych trapistów plasowałby się chyba dość nisko, ale w porównaniu z innymi stylami piwnymi, to oczywiście ekstraklasa.

                        Comment

                        • Ramiel
                          Senior
                          • 11-2010
                          • 207

                          #57
                          Trapiści z Orval wyraźnie postawili na surowość. Dominuje goryczka, wytrawność oraz bliżej niesprecyzowany posmak. Niezbyt mi podeszło. Na plus należy zaliczyć stylową buteleczkę
                          Last edited by Ramiel; 04-11-2010, 21:45.

                          Comment

                          • GaryFisher
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 739

                            #58
                            Kolor: jasny, mętny bursztyn [5]

                            Piana: średnioziarnista, wysoka, biała, opada powoli i trzyma się do końca [4.5]

                            Zapach: słodowo chmielowy z pokaźnym bukietem estrów kwiatowych i owocowych, z nutą przypraw korzennych [5]

                            Smak: słodowo chmielowy z wytrawną korzenną końcówką, wyraźną goryczką
                            pochądzącą po części chyba również z przypraw i winno owocową nutą w tle, bardzo wytrawne; Orval znajduje się na moim "Top 10" [5]

                            Nasycenie: wysokie [5]

                            Opakowanie: pękata flaszka [o kształcie wieloryba] 0.33 jedynie z krawatką; kapsel z rybką [5]

                            Uwagi: mógłbym je pić hektolitrami ale mnie nie stać;

                            zakupione w: Gall & Gall w Hadze, Holandia;
                            soundtrack: "Horehound" by The Dead Weather
                            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #59
                              po wiela teraz?
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • Twilight_Alehouse
                                Chmielowisko.pl
                                • 06-2004
                                • 6310

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                                po wiela teraz?
                                W Brukseli w sklepie sieci Delhaize (wielkością trochę przewyższają nasze Żabki) dałem w październiku 1,46€.
                                Last edited by Twilight_Alehouse; 14-02-2011, 12:40.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎