Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Świdnik - Sokół - browar kolo Lublina / Świdnika

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darek99
    Senior
    • 04-2002
    • 2147

    #16
    Pochwal się ile udało Ci się zebrać etykiet ze Świdnika.
    Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
    Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
    skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
    Epikur z Samos.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      I jak możesz wrzuć mapkę z dojazdem do browaru albo wytłumacz łopatologicznie, ulica za ulicą jak tam dojechać. Byłem w Świdniku jakiś czas temu, chciałem odnaleźć go, jak jak mi ludzie zaczęli tłumaczyć po godzinie poszukiwań zrezygnowałem
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • koczki86
        Junior
        • 10-2008
        • 9

        #18
        znalezienie go faktycznie graniczy z cudem. ja sam się nie mogłem do niego dostać. ale cały czas szukam. chce dotrzeć do właścicieli. może uda się go reaktywować. co do etykiet mam po komplecie z każdego piwa. bark tylko kapsla.
        sie gra -sie ma... :)

        Comment

        • Gopher
          Senior
          • 10-2007
          • 450

          #19
          Na ul. Graniczną (na niektóych planach podawaną jako ul. Brzegowa) najłatwiej trafić z Lublina jadąc cały czas ul. Mełgiewską mijamy tory, zygzak za torami i jedziemy prosto ok.500 m i skręcamy w prawo na krzyżówce z ul.Biskupie (Biskupie skręca w lewo). Jeżeli miniemy tablicę koniec Lublina (zieloną) tzn. że mineliśmy i w tył zwrot. Powodzenia
          p.s. A co do pytania Koczki86 to piłem Sokoła i Dukata, nie zachwyciły mnie z tego co pamiętam (ale wtedy miałem inne zapatrywania na piwo ) choć napewno były lepsze niż Hetman z Krasnegostawu.
          Last edited by Gopher; 25-10-2008, 09:18.
          Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gopher Wyświetlenie odpowiedzi
            Na ul. Graniczną (na niektóych planach podawaną jako ul. Brzegowa) najłatwiej trafić z Lublina jadąc cały czas ul. Mełgiewską

            Czy to jest ta droga z Lublina na Chełm i Zamość?
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #21
              Zumi.pl znajduje te ulicę, tyle że nieruchomość nr 26 nie wiadomo czemu, ale to tuż obok.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Gopher
                Senior
                • 10-2007
                • 450

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy to jest ta droga z Lublina na Chełm i Zamość?
                Nie, jak jest rondo przy Leclercu na Turystycznej to w lewo jest na Łęczną, Włodawę a prosto to Mełgiewska.
                Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                Comment

                • koczki86
                  Junior
                  • 10-2008
                  • 9

                  #23
                  najłatwiej jest trafić jadąc ulicą chemiczną cały czas prosto. mijamy wiadukt i bocznicę kolejową i droga sama nas doprowadzi do ul. granicznej. co do numeracji to nie jest ona ułożona w kolejności.
                  sie gra -sie ma... :)

                  Comment

                  • Gopher
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 450

                    #24
                    Nie wiem jak wyglądał ten browar za czasów działalności, ale byłem tam dziś i poza domem mieszkalnym i obórką pod numerem 30 niema nic.
                    Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                    Comment

                    • mike241
                      Junior
                      • 01-2012
                      • 2

                      #25
                      Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na temat tego browaru to chętnie odpowiem na wasze pytania.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23782

                        #26
                        Może po prostu uzupełnij brakujące tu wiadomości.
                        Last edited by ART; 18-01-2012, 01:18.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • toto
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 949

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mike241 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na temat tego browaru to chętnie odpowiem na wasze pytania.
                          Właściwie interesowałoby mnie, w jakich latach działał ten browar (a dokładniej: w jakich latach warzył piwo, bo jako firma mógł istnieć dłużej).

                          Comment

                          • mike241
                            Junior
                            • 01-2012
                            • 2

                            #28
                            Browar działa dokładnie do 12.1996r.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #29
                              A od kiedy?
                              Czy jest prawidłowo zaznaczony na mojej mapie ?
                              No i w końcu przy jakiej stał ulicy - Brzegowej czy Granicznej?
                              Last edited by Pendragon; 19-01-2012, 10:08.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • wroni
                                Junior
                                • 06-2004
                                • 19

                                #30
                                W czasie działania browaru ulica nazywała się Graniczna, po zmianie nazwy na Brzegową zmieniła się też trochę numeracja
                                Browar znajdował się w tym miejscu https://maps.google.pl/maps?q=51.234...num=1&t=h&z=19 chyba w niskim budynku w stronę torów kolejowych
                                Last edited by wroni; 15-03-2014, 22:18.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎