Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wychwood, Goliath

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Wychwood, Goliath

    Alk. 4.7%, but. 0.66 l
    Jasnobursztynowe, srednio nagazowane (jak na Wyspy), trwala drobnobabelkowa piana. Bardzo mocny owocowy aromat. Smak owocowo-goryczkowy z lekkim slodowym posmakiem. Ocena: 4/4+
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    zaw. alk. 4,2%, but. 0,66 l
    dostępne w łódzkim Peronie 6.

    Goliath (w podtytule "mocarne ale" - "mighty ale") to całkiem klasyczny bitter i jednocześnie kolejne piwo z Wychwood przyodziane w baśniową etykietę. Ta z Goliatha jako żywo przypomina mi okładki starych, dobrych heavymetalowych płyt z lat 80. Zgodnie z ideologią browaru, legendarny Goliath miał być strażnikiem lasu Wych Wood (dziś zajmują się tym pewnie ekolodzy).
    kolor - herbaciano-miedziany, do tego trochę czerwieni;
    piana - średnioziarnista, burzliwa i sycząca, szybko opada rozkładając się koronkowym śladem na brzegach kufla; do końca pozostaje w formie mięsistego wianuszka;
    nasycenie - słabe; dobrze wypada na tle całości;
    zapach - standard, czyli głęboki słód ubogacony żywiczno-aromatycznym chmielem;
    smak - raczej mało wyróżniający się na tle innych piw typu bitter; jeśli szukać by czegoś charakterystycznego w tym smaku, to może lekkiego owocowego tła (wyraźne brzoskwinie i cytrusy), w którym z rzadka odnajdują się lekkie nutki palonego słodu; wbrew nazwie "mighty ale", Goliath to piwo delikatne w smaku, wygładzone, żadnej zadziorności (nawet lekko wodniste). Oczywiście, poza sporą dawką dobrego aromatycznego chmielu i chmielowej goryczki w długim posmaku.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • M-kwadrat
      Senior
      • 07-2004
      • 304

      #3
      KOLOR: bursztynowy, klarowny
      PIANA: beżowa, drobna, mało obfita, znika do kożuszka, ładnie oblepia szkło
      ZAPACH: chmielowo-kwiatowy
      SMAK: ziołowa goryczka, smak dosyć pełny
      WYSYCENIE: umiarkowanie słabe, przyjemnie się pije
      OPAKOWANIE: firmowa butelka o,5l (tłoczona z naklejanymi etykietami), baśniowo-fantastyczna stylistyka, ładna etykieta i krawatka, trochę przepełniona kontra. Brak informacji o ekstrakcie. Kapsel firmowy.
      UWAGI: alkohol 4,2%. Faktycznie, zgodnie z opisem na butelce, dobrze gasi pragnienie. Dobre. Partia 30.09.2011. Kupione w Ministerstwie Browaru, Poznań za 11 zł. W załączeniu aktualne zdjęcie.
      Attached Files
      Pozdrawiam, Maciek

      Comment

      • sliwka1
        Junior
        • 07-2011
        • 14

        #4
        Ja z browaru Wychwood polecam jeszcze Hobgoblina - świetny kolor rubinowy, a i smak też owocowo-chochlikowy hehe. Następnym razem będąc w UK spróbuję rzeczonego Goliatha.
        Last edited by sliwka1; 30-07-2011, 18:14.
        "Chcesz być bogaty, super, a może duchem?"

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Barwa ciemnobursztynowa, wpadająca w herbacianą. Klarowna.
          Piana nieznacznie kremowa, wysoka, mięsista, o sporej lepkości. Opada do pierzynki, utrzymującej się do końca.
          Aromat słodowy, z owocowymi nutami.
          Przyjemny, delikatny smak z dominującą wytrawną owocowością. Wyraźna goryczka, pozostająca w posmaku. Słody pale pozostają w przyjemnym kontrapunkcie. Finisz wyraźny, stosunkowo wytrawny. Piwo, pomimo swoich parametrów w żaden sposób nie jest wodniste.
          Nagazowanie według mnie jest nieco za niskie. Nawet jak na bitterowe standardy wyspiarskie.
          Opakowanie jak na zdjęciu M-kwadrata. Doskonale się prezentuje, jak zresztą cała seria wychwoodów. Dla mnie graficznie i stylistycznie mistrzostwo świata. Kapsel firmowy.

          W swoim stylu Goliath jest bardzo dobrym piwem. Smaczne, stosunkowo treściwe, świetnie opakowane. Nieco wyższe nagazowanie dodałoby kropkę nad i. Bez tej kropki ode mnie 7,5 w skali 1-10.

          Podziękowania dla niezawodnej Lagrimy
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #6
            Kolor: Bursztynowy, klarowny.
            Piana: Kremowa, średnio gęsta, niezbyt obfita, niezbyt trwała. Opada do dziurawej mgiełki.
            Zapach: Słodowy z wyraźną nutką chmielową.
            Smak: Średnio treściwe. Lekka słodowość szybko przełamana przez wyraźne, ziemiste smaki chmielowe wraz z lekką nutką orzechową. Całość dobrze dopełniona ale'owymi estrami owocowymi. Finisz delikatnie kwaskowaty.
            Wysycenie: Średnio niskie.
            Ogółem: Dobre.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • x57
              Senior
              • 05-2011
              • 247

              #7
              Kolor ciemny-bursztyn.
              Piana niska, raczej nietrwała.
              Aromat tostowa słodowość, estry, lekki chmiel.
              Smak lekka słodowość, lekki chmiel, estry, wysycenie średnio-niskie w kierunku średniego, goryczka średnio-niska, czysta, balans w stronę goryczki, trochę puste w smaku.
              Ok.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6124

                #8
                Piana - większa na starcie potem cieniutka warstewka ze średnim lacingiem.
                Barwa - jasny bursztyn.
                Gaz - średni.
                Aromat - na początku trochę "Belgii" potem "ruski szampan".
                Smak - gorzkawa "belgijskość" z ciastkowym ejlem. Ogólnie wodniste.

                Nie wywala z kapci... raczej do zapomnienia.
                Attached Files

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎