Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Black Sheep, Golden Sheep Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Black Sheep, Golden Sheep Ale

    Kolejne piwo z tego browaru , tym razem warzone dla Tesco. Alk. 4.7%, but. 0.5 l
    Kolor ciemnozloty/jasnobursztynowy, piana wyjatkowo mocna i trwala (az mi sie udalo postawic grzyba), bardzo przyzwoiche nasycone. Owocowo-chmielowy aromat typowy dla pale ale, z lekko wyczuwalnym palonym slodem, podobnym jak w ciemnym old ale Riggwelter z tego browaru. W smaku dominuje bardzo wytrawna goryczka, gdzies w tle przebija nutka palonego slodu ktora jednak przegrywa z goryczka. Bardzo ciekawe zestawienie przeciwstawnych zywiolow smakowych. Dla mnie najlepsze pale ale jakie ostatnio pilem - ocena 4 1/2.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • angasc
    Senior
    • 04-2006
    • 977

    #2
    Miałem przyjemność pić wczoraj to piwko.
    Tylko że nie warzone dla Tesco, ale zakupione w Irlandii Północnej - taki prezent dostałem
    Kolor - stare złoto, bardzo ciemny pils, bardzo jasny bursztyn - ładny ale trudny do opisania.
    Piana - świetna. Mocna, sztywna, dość trwała, jasna i bardzo smaczna
    Nasycenie - bardzo dobre, idealne dla tego piwa.
    Smak - rewelacja. Świetne Ale z bardzo głęboko ukrytym posmaczkiem karmelu, toffi. Niezwykle przyjemna goryczka, nienachalna ale wyczuwalna jako przyjemność.
    Zapach - równie miły jak smak. Bardzo delikatne nuty kwiatowe, nieco wyraźniejsze karmelowe i świeży zapach ziarna, chleba, słodu złamany szlachetnym chmielem.
    Nie jestem zwolennikiem piw z Wysp, ale to mnie urzekło. Jest to najlepsze piwo z Wielkiej Brytanii jakie piłem. Jak dla mnie - pełne 5.
    Opakowanie - butelka 0,5 litra ( 2,4 jednostki UK )
    Warzone przez: The Black Sheep Brewery Plc, Masham, North Yorkshire, UK

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc Wyświetlenie odpowiedzi
      butelka 0,5 litra ( 2,4 jednostki UK )
      To chyba jednostki alkoholu
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • angasc
        Senior
        • 04-2006
        • 977

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
        To chyba jednostki alkoholu
        Ja tam się Panie nie wyznaję, ja prosty człowiek jestem.
        Jest rysunek półlitrowej butelki i wewnątrz napis: 2,4 UK Units.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • dreads
            Basowy
            • 09-2009
            • 520

            #6
            Piana - przy nalewaniu bardzo duża, potem szybko opada i się dziurawi. Kolor - bardzo ciemne złoto. Zapach zdecydowanie słodowy, to jest ale? Nie czuć zbyt wiele, mała konsternacja. Smak - lagerowy. Brak smaku chmielu, jest za to spora tępa goryczka i metaliczność jak w Brackim. Całość zbudowana na mocnej słodowej podstawie. Sprawia wrażenie, jakby był mocnym lagerem. W ustach pozostaje uczucie lepkości i dużej pełności. Na języku zalega mało przyjemna goryczka. Wysycenie za dużo jak na ale, szczypie w język. Opakowanie - butelka jak na zdjęciu powyżej.

            Podsumowując, nie smakowało mi. Podejrzewam, że jest to już niestety inne piwo, w porównaniu do tego, co pili Poprzednicy.

            Comment

            • GaryFisher
              Senior
              • 10-2009
              • 739

              #7
              Golden Sheep [a.4.7%]

              Kolor: herbaciany, dosyć jasny [5]

              Piana: biała, drobnoziarnista, opada powoli, firanka zostaje do połowy [3.5]

              Zapach: ziarnisty, słodowy z ziołowym aromatem chmielu i delikatnym owocowym tłem, po ogrzaniu wyczuwalna też baba drożdżowa z bakaliami [4.5]

              Smak: wytrawny, słodowo-chmielowy, szorstki, goryczka średnia, garbkinowo-pestkowa, dominuje prażone ziarno, w tle nuta piwniczna, owoce i orzechy; bardziej mi podeszło niż Black Sheep Ale, chyba bardziej zrozumiałem o co im chodziło [4.5]

              Nasycenie: średnie, w miarę pasuje [4.5]

              Opakowanie: brązowa flaszka 0.5l, etykieta czarna z owcą, kapsel firmowy [5]

              Producent: The Black Sheep Brewery Plc., Masham, North Yorkshire HG4 4EN; www.blacksheep.co.uk
              Zakupione w: Sainsbury's na Willton Rd., City of Westminster, London
              Degustowane: 02.02.2012r. ok. godz. 22:00GMT
              Data ważności: 28.10.2012
              Numer partii: L1300 17:00
              Soundtrack: "Roots" by Sepultura
              Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6130

                #8
                Aktualnie piwo ma 4,5% alko.

                Piana - większa startowa po dolewce trwalsza.
                Lacing - trochę było.
                Gaz - średni.
                Barwa - złoto.
                Aromat - typowy ejlowy (lekki orzech, ciasto podpiekane, nutka ziołowa).
                Smak - słodkawe, podobnie jak w aromacie a goryczka lekka.

                Raczej zwyczajnie w dziale golden ejlowym... czyli ogólnie nie było źle.

                Jakoś tego piwa nie opisałem wcześniej i teraz mam dwie wersje graficzne .
                Żółta etykieta jest z 2018 a powiedzmy czarna z 2019.
                Attached Files

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎