Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zabrze, Śląskie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iommi
    Senior
    • 07-2003
    • 1522

    Zabrze, Śląskie Mocne

    Nowy produkt Browarów Górnośląskich. Kupiony w Rybniku, cena 1,70 zł (but. 0,5). Ekstrakt - 14,1 proc, alkohol - 7 proc.
    Pierwszy kontakt: zapach nieokreślony, lekko słodowy. Po przelaniu zawartości do szklanki, piana piękna i gęsta, ale znika baaardzo szybko...
    Smak - zdecydowanie wyczuwalne drożdże, lekko słodkawe, goryczki jak na lekarstwo. Z każdym łykiem wydaje się coraz cięższe i słodsze, wprost nieprzyjemne...
    CO2 - bardzo cieniutko, a pod koniec spożywania brak całkowity (no chyba, że ktoś szybko pije).
    Kolor - dosyć ładny, ciemny bursztyn. Mocna strona Mocnego Śląskiego.
    Ogólnie - coś dla miłośników (a są tacy???) piw zabrzańskich. W tle można wyczuć charakterystyczny posmak, który kojarzy się ze wcześniejszymi produktami Górnośląskich. Ja do niego na pewno nie wrócę, ale biorąc pod uwagę cenę, pewnie znajdzie nabywców. Tym bardziej, że na etykiecie pod nazwą Śląskie Mocne ktoś umieścił cyferkę 14,1 %... Tani chwyt, bo to przeca ekstrakt, a nie woltaż...
    Ocena: 2
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Odp: Zabrze, Śląskie mocne

    iommi napisał(a)

    Ogólnie - coś dla miłośników (a są tacy???) piw zabrzańskich.

    Bawią mnie takie wypowiedzi.
    Nikt sie nie przyznaje do picia piwa z Zabrza.A browar ciągle zwiększa sprzedaż.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • iommi
      Senior
      • 07-2003
      • 1522

      #3
      Odp: Odp: Zabrze, Śląskie mocne

      kiszot napisał(a)
      Bawią mnie takie wypowiedzi.
      Nikt sie nie przyznaje do picia piwa z Zabrza.A browar ciągle zwiększa sprzedaż.
      A ja się przyznałem . A że są tacy którym odpowiada "zabrzański spleen" doskonale wiem i trzymam kciuki za ten browar. Choćby dlatego, że pierwsze partie robionego tam kiedyś Fulla były całkiem, całkiem...
      *****************************

      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

      *****************************

      Comment

      • StaryKocur
        Senior
        • 01-2002
        • 1521

        #4
        Ja po latach wróciłem do picia piwa z mojego rodzimego browaru
        i jestem mile zdziwiony jakością "Górnośląskiego".
        Według mnie to całkiem niezłe piwo regionalne.
        Na giełdę w Tychach przywiozłem kratkę piw zabrzańskich
        i wszystko się rozeszło bez problemu.
        Piwo pite z umiarem
        nie szkodzi w żadnych ilościach.

        Comment

        • dziku
          Senior
          • 12-2002
          • 1992

          #5
          Odp: Odp: Zabrze, Śląskie mocne

          kiszot napisał(a)
          (...)Nikt sie nie przyznaje do picia piwa z Zabrza.(...)
          Ja się przyznałem. I dziękuję Staremu Kocurowi dzięki któremu mogłem piw z Zabrza spróbować.
          Za to widzę, że mało osób przyznaje się do picia "Łódzkiego Portera" i "Irishgolda"
          Ale to już inne tematy...
          Dziku


          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            #6
            Według mnie robią dobre piwa.Na szczęście mają za sobą okres,kiedy nie szło pić ich wyrobów.
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              StaryKocur napisał(a)
              Ja po latach wróciłem do picia piwa z mojego rodzimego browaru
              i jestem mile zdziwiony jakością "Górnośląskiego".
              Według mnie to całkiem niezłe piwo regionalne.
              Na giełdę w Tychach przywiozłem kratkę piw zabrzańskich
              i wszystko się rozeszło bez problemu.
              No widzisz. Już dawno Ci to przepowiadałem.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                Piękna piana do czego powoli przyzwaczaja mnie browar w Zabrzu. Moja była trawała.
                Słaba goryczka,słodkawe - ale nie przeszkadza to w odbiorze.
                Piękna barwa - ciemnego bursztynu. Raczej słabo nagazowane.
                Właściwie całość mi pasuje. Ale ja ponoć jestem miłośnikiem piw zabrzańskich
                Moja ocena: [3.925]
                Last edited by adam16; 19-11-2003, 05:27.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #9
                  Nie przepadam za piwami mocnymi z Polski i ten produkt też mnie nie przekonał do tego żeby zmienić moją opinię. Piłem prosto z butelki więc mogę jedynie ocenić smak któremu wystawiam ocenę 3-.
                  Z pewnością piwo da się wypić ale nie zachęciło mnie do ponownych jego zakupów.

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #10
                    Niewiele się go napiłem, ponieważ po spróbowaniu zostało mi ono natychmiast wyrwane przez moją narzeczoną, w wyniku czego ŚLĄSKIM raczyła się ona, a mnie przypadł w udziale ŻUBR (decyzji się wcale nie dziwię ). Z tego co udało mi się skonstatować, to przyjemnie łechce podniebienie słodkawy smaczek, a i zapach zachęca do konsumpcji. Szkoda tylko, że z pianą kiepsko. Nie mniej Zabrzu udał się kolejny produkt. Mocne 4, nie ma co
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • slavoy
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 5052

                      #11
                      Podstawowy, duży minus tego piwa - symboliczne tylko nasycenie CO2.
                      Ale poza tą, według mnie dużą krechą, to w pozostałych aspektach jest to całkiem smaczne piwo mocne. Lekka, charakterystyczna dla piw mocnych słodycz poychana jest przyjemnie szczypiącą, nie za mocną goryczką.
                      Zapach 'soczysty', słodowy, słodkawy. Piana nie jest zbyt obfita, ale załapuje się na przyzwoity poziom.

                      Ogólnie jednak mogę dać maksymalnie 3. Nawet dobre mocne piwo mocne, bez zachowania choćby minimalnych norm nasycenia gazem, ciężko wchodzi.
                      Attached Files
                      Dick Laurent is dead.

                      Comment

                      • breslauer
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2690

                        #12
                        Piwo ma przyjemny żółty kolor, dużo bąbelków - to widać na pierwszy rzut oka. Piana tworzy się drobnoziarnista, puszysta, jednak znika bardzo szybko, za szybko. Zaletą tego piwka jest niewątpliwie to, iż zarówno w smaku, jak i w zapachu nie czuć alkoholu (a w piwach mocnych to rzadkość). Węchem można wyczuć lekki aromat słodu, który czuć także na podniebieniu w trakcie picia. Co jeszcze? Lekko słodkawy posmak w ustach, lekkie szczypanie bąbelków ... ot, całkiem poprawne piwo, ale nic ponadto.
                        Degustowane z butelki dzięki Staremu Kocurowi.

                        Moja ocena: [3.95]

                        Comment

                        • bury_wilk
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 2655

                          #13
                          Według mnie przyzwoite piwo środka, którego zaletą jest równość poszczególnych składowych oceny.
                          Kolor bursztynowo złoty.
                          Piana średnioziarnista i średniotrwała.
                          Nasycenie niewielkie.
                          Zapach słodowy, średniointensywny, lekko chmielowy.
                          Smak raczej ciężki, słodkawy z powoli wchodzącą, ale zdecydowaną goryczką.
                          Etykieta oryginalna, czytelna, może nieskomplikowana, ale ogólnie bardzo estetyczna.

                          Moja ocena: [3.55]
                          Lubię kiedy się zieleni
                          Lubię jak się piwo pieni...

                          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            wersja z butelki 0.33, rolzew browaru w Częstochowie, kolor ładny, ciemnobursztynowy, bardzo słabe nagazowanie, piana to calkowita klapa, opada szybciutko pozostawiając archipelag Oceanii na powierzchni, w smaku dośc dobre, mocno wybijający sie słodycz wymieszna z alkoholowaą nutką, oba smaki nie są drażniące, zapach podobny, ogólnie miła niespodziana ja na zabrzański produkt,


                            Moja ocena: [3.225]
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Pepek
                              Senior
                              • 04-2003
                              • 1499

                              #15
                              Nabyłem je jakiś czas temu na Gwarnej chyba za 1,75 złotego.
                              W szkle bursztynowy kolor prezentuje się nieźle, choć powinien być ciemniejszy. Piana nie zachwyca - początkowo wysoka, tworzy grzybek, ale budujące ją średnie pęcherzyki szybko "eksplodują" i w konsekwencji pozostaje wręcz symboliczny kożuszek. Nasycenie drobnymi bąbelkami z początku zadowalające, jednak z czasem zanika wręcz zupełnie. Smak jest najpierw intensywnie słodowy z nutą drożdżową, lecz po chwili staje się przesadnie słodki, ciężki, przez co nieprzyjemny. Zapach słodko-słodowy bardzo przeciętny. Rozlew do butelki euro z kolorowym, trochę pstrokatym wzorem etykiety, kapsel "goły", złoty.
                              Niezbyt udane to mocne, zabrzańskie piwo, oczekiwałem lepszego produktu, a tu tylko wyrób w granicach przeciętności.

                              Moja ocena: [2.85]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎