Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Garnki - czyli kotły zacierne i warzelne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ka_Dar
    Senior
    • 03-2003
    • 248

    #31
    Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Garnki, czyli kotły zacierne i warzelne

    pawcio1 napisał(a)
    Przesadzasz. nie strasz początkujących
    Nie spodziewałem się, że aż tak strasznie zabrzmiała moja wypowiedź.

    Comment

    • pawcio1
      Senior
      • 03-2003
      • 363

      #32
      Odp: Odp: Odp: Odp: Garnki, czyli kotły zacierne i warzelne

      Krzysiu napisał(a)
      Ja latam do wanny z garem 29 l, zawierającym 15 lub 20 litrów wrzącej brzeczki i jakoś sobie radzę. Sam rozmiar gara nie ma znaczenia, tylko ciężar jego zawartości. Na pierwszy rzut oka nawet nie odróżnisz tego gara od mniejszego, chyba że stoją obok siebie. Ale i 30 litrów dźwignę jak trzeba, w końcu to tyle co szrpnięcie mniejszego kega z piwem.

      Garnek stawiam na zwykłej kuchence tak, żeby grzał najwięszy palnik. Grzeje trochę z boku, ale nie ma to znaczenia, w końcu i tak trzeba mieszać. Zagrzanie 20 kg malty do 65 st. to w porywach czas do 20 minut (a powinno być przepisowo co najmniej 40 minut).
      40-litrowy może stać i grzać się tak samo.
      No tak ,ale jak zaczniesz warzyć w 40 litrowym, to do targania masz już sporo więcej.

      Comment

      • Ka_Dar
        Senior
        • 03-2003
        • 248

        #33
        Odp: Odp: Odp: Odp: Garnki, czyli kotły zacierne i warzelne

        Krzysiu napisał(a)
        ... 40-litrowy może stać i grzać się tak samo.
        No to już będzie browar średniej wielkości.
        Nie licytujcie się pojemnością posiadanych garów.
        Jeżeli ktoś chce zacząć tę wspaniałą zabawę, to powinny wystarczyć mu garnki posiadane aktualnie w domu.

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #34
          To nie jest licytowanie. Ja mam gar 29 l. i czasami brakuje mi pojemności. Czes w swoim artykule o piwowarstwie domowym (który każdy powinien sobie przyswoić, bo to fundamentalna wiedza) też mówi o czterdziestolitrowym garze, więc nie jest to żadne halo. Na garnkach "domowych" robiłem pierwsze warki i dzięki - więcej paprania niż warzenia. W jaki sposób mam ugotować dwadzieścia litrów brzeczki w mniejszym garnku? Musi mieć rezerwę pojemności, więc wychodzi trzydzieści litrów.

          Jak ktoś chce bardzo oszczędzać, niech idzie do Biedronki i kupi sobie piwo po 0,99 za butelkę.

          Comment

          • muciek
            Member
            • 06-2001
            • 50

            #35
            Pewnie, że 40 litów to nic takiego. Ja zakumiłem 42-litrowy garnek zaraz jak zacząłem warzyć i zakupu tego nie żałuję. Jak robię warke 20-25 litrów to garnek jest w sam raz. Jednakże jest to szeroki garnek i potrzeba na kuchence 3kV palnika.

            Comment

            • sqter
              Gość
              • 09-2003
              • 8

              #36
              Rolek w którym hipermarkecie?

              jak w temacie:
              Podaj proszę nazwę sklepu i powiedz kiedy kupiłeś ten gar bo własnie jestem na etapie poszukiwania i udało mi się znaleźć tylko 17 litrowy na wagę również z nierdzewnej w Carrefourze za 20 zł

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #37
                A nie możesz wysłać PW? To jest temat teoretyczny.

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #38
                  Rozumiem, że w tym temacie omawiamy garnki uniwersalne, a nie kotły zacierno - filtracyjne. Będzie osobny temat?

                  Comment

                  • slado
                    Gość
                    • 07-2003
                    • 1072

                    #39
                    Krzysiu napisał(a)
                    Rozumiem, że w tym temacie omawiamy garnki uniwersalne, a nie kotły zacierno - filtracyjne. Będzie osobny temat?
                    Tytuł wątku chyba na to wskazuje.
                    Ja posiadam niestety mały garnek 19 litrowy i rzeczywiście można w nim uwarzyć brzeczki na około 10-12 litrów.
                    Nadal rozglądam się za czymś większym. Na razie i tak uczę się tajników więc nawet dobrze że nie robię większych nastawów.
                    Co by było gdybym coś spaprał?

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #40
                      Tytuł jest, jak zauważyłem, taki: "Garnki czyli kotły zacierne i warzelne". Typowy kocioł zacierny jest tak skonstruowany, że służy jednocześnie jako kadź filtracyjna. Jeżeli więc omawiamy garnki, mówimy o garach uniwersalnych, służących do zacierania i warzenia, zaś filtracji dokonuje się w osobnej kadce filtracyjnej.

                      Jest to istotne zastrzeżenie, gdyż typowa kadź zacierna to już skomplikowany wyrób, a i posługiwanie się nią jest zupełnie inne.

                      Comment

                      • crizz
                        ...
                        • 02-2003
                        • 1255

                        #41
                        Krzysiu napisał

                        Jest to istotne zastrzeżenie, gdyż typowa kadź zacierna to już skomplikowany wyrób, a i posługiwanie się nią jest zupełnie inne.
                        Kto z forumowiczów - piwowarów domowych korzysta z typowej kadzi zaciernej?

                        W tym temacie opisane będzie to, na co wskazuje tytuł. Jeśli jest on zbyt poważny jak na poziom tego opracowania, to mogę go zmienić na chociażby: "Naczynia do zacierania i gotowania". O filtracji będzie osobny temat.

                        Comment

                        • Archer
                          Senior
                          • 09-2003
                          • 217

                          #42
                          Odp: Odp: Odp: Garnki, czyli kotły zacierne i warzelne

                          [QUOTE]crizz napisał(a)

                          Natomiast masz absolutną rację w kwestii gotowania brzeczki z chmielem.
                          Panowie, a nie można zagotować 15-18 ltr. brzeczki z chmielem, a do 20, czy 22 litrów uzupełnić wodą w fermentorze...?

                          Comment

                          • slado
                            Gość
                            • 07-2003
                            • 1072

                            #43
                            Odp: Odp: Odp: Odp: Garnki, czyli kotły zacierne i warzelne

                            Archer napisał(a)
                            --ciach--
                            Panowie, a nie można zagotować 15-18 ltr. brzeczki z chmielem, a do 20, czy 22 litrów uzupełnić wodą w fermentorze...?
                            Oczywiście że można. Wczoraj tak zrobiłem tylko z mniejszą ilością.
                            Chyba to jest normalne. Mylę się?

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #44
                              crizz napisał(a)
                              Kto z forumowiczów - piwowarów domowych korzysta z typowej kadzi zaciernej?
                              Nie chce mi się tego szukać, ale w kilku tematach, zdaje się w dziale "sprzęt", kilku piwowarów deklarowało wykonanie takiej kadzi.

                              Na pewno nie można zakładać, że nikt nie korzysta, dlatego proponuję bardziej precyzyjne formułowanie tematów.

                              Comment

                              • kangurpl
                                Senior
                                • 03-2002
                                • 2660

                                #45
                                Odp: Odp: Odp: Odp: Garnki, czyli kotły zacierne i warzelne

                                Archer napisał(a)
                                Panowie, a nie można zagotować 15-18 ltr. brzeczki z chmielem, a do 20, czy 22 litrów uzupełnić wodą w fermentorze...? [/B]
                                Można, ale sam przyznaj 18 czy 20 litrów co za różnica?
                                Dyskusja trochę staje się czysto akademicka.
                                Może podsumujmy:
                                dla 20 litrów brzeczki garnek powinien być min. 30 litrowy,
                                jak kogoś stać i ma miejsce aby go przechowywać to może być większy np 40 l.
                                Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                                "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                                "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎