Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomysł z Lublina, beda nowe podstawki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    Pomysł z Lublina, beda nowe podstawki

    Kilka dni temu w mediach lubelskich pojawia sie następująca informacja:

    60 tysięcy torebek i 50 tysięcy podstawek z napisem "A mnie złości brak trzeźwości” trafi wkrótce do sklepikarzy i restauratorów. W torebki będą pakować sprzedawane butelki wódki. To nowy pomysł władz Lublina na przeciwdziałanie alkoholizmowi.

    Koszt operacji obliczono na prawie 50 tys. zł. - Szukamy różnych, często niestandardowych sposobów, aby walczyć z alkoholizmem - powiedziała nam wczoraj Małgorzata Łobodzińska, miejski inspektor zdrowia i pomocy społecznej.
    Niestandardowym pomysłem są torebki i podstawki z nadrukiem zniechęcającym - jak uważają pomysłodawcy - do nadużywania alkoholu: hasłem "A mnie złości brak trzeźwości” oraz logo Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
    Już pod koniec grudnia 60 tysięcy torebek i 50 tysięcy podstawek trafi do sklepikarzy i restauratorów. - W torebki będą pakowane butelki z mocnymi alkoholami - tłumaczy M. Łobodzińska. - Podstawki przekażemy do restauracji i kawiarni. Zastąpią podkładki pod szklanki dostarczane przez browary.
    Miasto w ten sposób chce dotrzeć z kampanią antyalkoholową do dorosłych ludzi. - Mieliśmy z tym do tej pory problem - przyznaje Agnieszka Kopiel, która koordynuje Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. - Kampania przeciwalkoholowa wśród dzieci i młodzieży, dzięki wsparciu szkół, realizowana jest świetnie. Nie mieliśmy natomiast pomysłu, jak dotrzeć do dorosłych. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na papierowe torby i podstawki ze zniechęcającym do picia hasłem.
    Pomysłodawcy podkreślają, że nie chodzi o wprowadzenie całkowitego zakazu spożywania alkoholu, ale "picie świadome”. - Bo w przeciwnym razie dochodzi do takich zjawisk, jak np. prowadzenie samochodu po pijanemu, uliczne burdy - mówi A. Kopiel.
    Czy nadruki na torebkach wystarczą? - Jednemu wystarczy proste hasło, do innych nie trafią żadne argumenty. Podobnie jest z papierosami - ile osób odstraszył napis na paczce, że palenie tytoniu powoduje raka? - pyta M. Łobodzińska. - Ale trzeba działać, ponieważ - jak dotąd - walka z nadużywaniem alkoholu przypomina potyczkę z wiatrakami.

    Pieniądze na walkę z alkoholizmem
    W tym roku Lublin na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych ma 4,5 mln zł. To kwota, jaką miasto uzyskuje z przydzielania koncesji na sprzedaż napojów alkoholowych. Od tego roku pieniądze te mogą być też wydawane na profilaktykę antynarkotykową.

    inforamcja ta pochodzi z serwisu www.koziolek.pl
  • sodom
    Senior
    • 12-2002
    • 351

    #2
    No tak! Ale żeby akcja miała sens, to torebki i podstawki nie mogą leżeć na zapleczu, tylko trzeba ich uzywać. A skoro używać, to kupować mocne alkohole, które będą pakowane w te torby, i zamawiać piwo, do którego będzie dołączona podstawka. Ma to sens?

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Ja bym napisał "A MNIE ZŁOŚCI STAN TRZEŹWOŚCI". No to siup za powodzenie akcji
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎