Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwiwśka, Lwiwśke Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Lwiwśka, Lwiwśke Premium

    Lwiwske Premium
    producent jw.
    ekstr. 12%, alk. 4,7%, 45 kcal/100 g.
    butelka 0,5 l. lepsza

    zapach: chmielowy, wrażenie jw.
    barwa: jasnozłota
    piana: biała, obfita i gęsta, bardziej trwała niż wyżej.
    gaz: znacznie więcej, delikatne bąbelkowanie w całej masie piwa, bardzo miłe dla oka.
    smak: pierwszy łyk - intensywna chmielowa goryczka. Drugi łyk i nastepne - tak samo. Co ciekawe, wrażenie występuje na podniebieniu, troche tylko na języku. Pierwszy raz spotkałem sie z czymś takim.

    wrażenia: Porządny, dobrze wychmielony pilzner. Godny polecenia. Myślę, że z beczki byłby jeszcze lepszy.
    Jak dla mnie - ciut za intensywny.
    ocena: 4,5
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    #2
    Lwiwske Premium

    Pyszny, dobrze zrobiony pils, zgadzam sie z opisem Krzysia, z jednym wyjatkiem: dla mnie jest w w sam raz: 4.75 (2-5).
    Wersja beczkowa tez b. dobra.
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • kishar
      Senior
      • 10-2003
      • 1691

      #3
      Lwiwska Piwowarnia, Lwiwskie Premium

      Lwiwskie Premium
      Alk 4,7% ob
      ekstrakt 12%
      zapach miły owocowy po otwarciu
      kolor bardz bardzo jasny
      piana dosc dobra na poczatku ale potem opada
      smak bardzo dobry jak by owocowy posmak
      nasycenie odpowiednie
      niezaduzo goryczki
      ocen to 4,2

      Comment

      • peter_1000
        Senior
        • 05-2003
        • 583

        #4
        Piwo zakupiłem bezpośrednio u naszych sąsiadów. Jest to trzeci juz produkt(po Wysokim Zamku i Porterze) lwowskiego browaru, jaki mam okazję degustować. Jednak chyba najsłabszy. Po przelaniu do szklanaeczki utworzyła się średniej wielkości piana, jednak zaraz szybko opadła. Kolor jak na dwunastkę dużo za jasny. Zapach przyjemny, chmielowy. W smaku piwo jest dosyć jak dla mnie przedziwne. Stosunkowo niska zawartość alkocholu przy takim ekstrakcie powinna zwiększyć gęstość piwa. I tak jest jeśli chodzi o odczucia na języku. Czuć tu odpowiednią "lepkość". Jednak odczucia smakowe tego nie potwierdzają. Piwo sprawia wrażenie wodnistego i bez smaku. Nie odczułem spodziewanych posmaków słodowych. Goryczka w sumie dobrze wywarzona, nie dominująca. Jednak całość jak już pisałem powoduje iż Lwiskiemu Premiumowi brakuje charakteru. Do tego ciut za niskie nagazowanie. Ogólna ocena 3,7
        Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

        Comment

        • Sven
          Senior
          • 09-2003
          • 1211

          #5
          Zapach chmielowy, piana bardzo słaba.
          Gaz niezbyt obfity, smak to głównie chleb, plus troszkę goryczki chmielowej, niezbyt dobre, ale wypiłem!
          Celia, cerevisia et conventus.

          Comment

          • Viktor
            Senior
            • 04-2002
            • 617

            #6
            Na etykiecie odczytałem alk. 4,5 %. kolor piwa jasnozłoty. Jak na taki ekstrakt bardzo lekkie,mała goryczka, przy małym nagazowaniu wydaje się wyjątkowo orzeźwiające.
            Piana biała, gruba, zbyt szybko znika. Przyjemne nutki owocowo -chmielowe. W sumie poprawny pils.
            Adres : www.lvivske.com

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4705

              #7
              Piana niezbyt obfita, ale trwała.
              Bąbelki CO2 początkowo buzują aż miło, jednak piwo szybko się odgazowało.
              Kolor jak na 12 trochę za jasny.
              Początkowo (póki był gaz) zupełnie smaczny pils, jednak już w połowie kufla zacząłem mieć lekkie problemy z dalszym piciem, gdyż zaczęło smakować... hmmm... mdło. Jak woda z dodatkiem chmielu i alkoholu.
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Opisywane piwko (w polskiej wersji):
                Attached Files
                Last edited by sibarh; 19-03-2006, 21:38.
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  Lvivska Pivorania, Lwowskie Premium

                  To nie jest to samo piwo, co opisywane na Forum "1715 Premium Lager". Ekstarkt 12 %, alkohol 5,2%, butelka 500 ml. Etykieta i kontra po polsku. Zakupilismy w sosnowieckim Ąszą za 3,29 PLN.
                  Kolor: bardzo jasna słomka,
                  Piana: gęsta, długo się utrzymuje,
                  Zapach: lekko rozowdniony, delikatnie chmielowy
                  Smak: rzeklbym - specyficzny. Na "dzień dobry" nie czuć ani chmielu ani goryczki. Pojawia się przy trzecim czy czwartym łyku. Piwko jest dość łagodne ja na swoej 5,2% alkoholu. Reni smakowało bardzo.
                  Etykieta - zielono-biała, staroświecka w formie.
                  Reasumując - bardzo przyjemne piwko, inne w smaku, co nie znaczy gorsze.
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew
                    To nie jest to samo piwo, co opisywane na Forum "1715 Premium Lager".
                    Nikt nie twierdzi że jest. Za to jest to to amo piwo, co opisywane na forum Lwiwske Premium. I tutaj też ląduje.

                    Comment

                    • ajos
                      Member
                      • 09-2004
                      • 91

                      #11
                      Zakpuione spory kawałek czasu temu w EPI we Wrocławiu.

                      Kolor: Bardzo sympatyczny kolor lekko ciemnego złota który kojarzy mi się z letnim słońcem.
                      Piana: Podczazs nalewania piwo się bardzo mocno pieni, jakby cały gaz chciał naraz uciec. Niestety piana jest słabiutka, szybko opada nie pozostawiając nawet śladu przy ściankach kufla.
                      Zapach: Bardzo słaby, lekko czuć chmielem i goryczką.
                      Smak: Przyjemny dla moich kubków smakowych, bardzo łagodna goryczka jednak bez wodnistości. Im bliżej dna kufla tym goryczka robi się wyraźniejsza.
                      CO2: Jak juz pisałem przy nalewaniu gejzer, ale potem wrażenie że się za szybko odgazowuje.

                      W sumie całkiem ciekawe piwo, dobre w smaku, jednakże niczym szczególnym się nie wyróżnia z "tłumu" innych piw.

                      Comment

                      • scoroop
                        Member
                        • 08-2006
                        • 54

                        #12
                        Nie wiem czy ktoś pisał, ale zdaje się że ono ma 5,2 alkoholu a nie 4,7 (jak jest w pierwszym poście). Wczoraj pilem.
                        Do dostania w markecie Albert w Poznaniu .
                        kolor - ok, ale troszkę za jasne.
                        zapach - piwny, typowo pilsowy, ale troche taka kwaskowośc w nim jest (co nie znaczy że złe).
                        smak - jak wyżej, troszkę kwaskowy, ale poza tym smaczne. burza smaków powiedziałbym.
                        piana przeciętna. jak w większości pilsów.
                        wysycenie w porządku, no może trochę za słabe...
                        opakowanie w normie (jak można zobaczyć na zdjęciu) bez rewelacji, ale estetyczne i typowo piwne.
                        ocena ogólna - 4. warto kupić i spróbować.
                        wiele jest dobrych piw na tym świecie... czy starczy życia by ich wszystkich spróbować???

                        Comment

                        • Rebeliant
                          Junior
                          • 04-2007
                          • 17

                          #13
                          Nie 1715 i premium zwyczajny jak to nazywam to 2 inne piwa. Zdecydowanie polecam opisywane jak z większoscia piw ukraińskich należy kupować w szkle a nie w plastikowych butelkach litrowych. Ale nie wiedziałem ,ze w Oszołomie można to kupic ale nieźle doją w Polsce jak chodzi o cene.

                          Comment

                          • Qbasmuggy
                            Member
                            • 06-2005
                            • 82

                            #14
                            kolor - jasne złoto
                            zapach - czuć chmiel, ale ogólnie kiepski, mało wyrazisty i niezbyt zachęcający do spożycia
                            smak - za mało wyrazisty, po 12 spodziewałbym się więcej, bardzo zbliżony do polskich koncerniaków
                            co2 - w normie
                            opakowanie - w porządku, jest pełne info
                            kupione na spóbę za 3.2 zł., w stylu polskich koncerniaków, więcej nie sięgnę

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #15
                              Być może nastąpiła zmiana, ale w 2008 r. piwo to zawiera 5,2 % alkoholu przy 12 procentowym ekstrakcie. Jak głosi kontretykieta produkowane jest przez najstarszy browar na Ukrainie.
                              Ciekawa informacja dodatkowa z kontretykiety: Nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie ani sztucznych przyspieszaczy fermentacji.
                              Mnie piwo to zaskoczyło pozytywnie. Ciekawa goryczka pozostająca jakiś czas na podniebieniu, wyraźnie chmielowe, niezbyt mocno gazowane, ale odpowiednio do smaku. Bardzo przyjemne.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎