Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Wspieram browar.biz, bo to na prawdę świetna strona. Miejsce gdzie można pozna zdanie osób posiadających ogromną wiedzę, co daje okazje do rozwijania pogłębiana swojej wiedzy. Im więcej czytam tym bardziej zdaje sobie sprawę o ile sprawach nie miałem pojęcia. Polecam lekturę forum na każdą wolną chwilę. To skarbnica informacji! Dzięki tej stronie mogłem znaleźć sklepy oferujące szeroki asortyment piw, a także jakich produktów szukać na półkach, a których nie warto spróbować.
Krzysiek_K
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 06-04-2001, 13:21
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Post Piwo marki piwo

Będąc ostatnio w dużym "sklepie" zwróciłem uwagę na piwo marki piwo. Tzn. gdzies tam na etykiecie widniał adres browaru. Rozumiem, ze w tych czasach to chyba stało sie smutną koniecznością dla niektórych browarów, aby sprzedawać swoje produkty sieciom handlowym pod dziwnymi markami, po dużo niższych cenach. żeby wymienic tu chocby VIPa. Ale to piwo, ktore ostatnio widzialem, miało na etykiecie napis, ze jest to po prostu piwo i kropka. Zastanawiam się czy konsumenci piją takie piwo tylko dla samego picia piwa... Specjalnie dużo tańsze to ono i tak nie jest...

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 06-04-2001, 14:18
Fotka Użytkownika: Marusia
Marusia Marusia is offline
Senior

Miejscowość: Piotrowice - wieś k. Wro
Czerwona Gęba

>>> Zastanawiam się czy konsumenci piją takie piwo tylko dla samego picia piwa...<<<

Może to kwestia zmęczenia, ale nie rozumiem.
Tzn. normalnie to się pije piwo z innych powodów niż chęć na piwo?

Hm
Odpowiedz cytując
Stare 06-04-2001, 14:40
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Idea

wyraziłem się oczywiscie niejasno, mialem na mysli czy ludzie pija to piwo dlatego ze ma jakis konkretny smak czy piją dla samego picia i wystarczy że napisze się na etykiecie że to jest PIWO i reszta (czyli smak) nie jest istotne.

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 07-04-2001, 18:04
Fotka Użytkownika: Krzysiu
Krzysiu Krzysiu is offline
Krzysiu

Miejscowość: Świdnica
Ja pamietam coś takiego z 1981 r. Były wtedy przwejściowe trudności z zaopatrzeniem w etykiety, więc przyklejało się jedna etykietę na skrzynkę (!), na butelkach etykiet często nie było. Ponieważ piwow zazwyczaj było inne niz etykieta, więć na odwrocie etykiety była nastemplowana tzw. etykieta zastępcza. I raz widziałem taką etykietę, na którwej był tylko jeden napis - "piwo". A pochodziło ono, jak dobrze pamiętam, z Krotoszyna, chociaż w etykietach zastępczych celowały browary zielonogórskie.

"Piast" i "Mieszczuch" też miały takie etykiety zastępcze
Odpowiedz cytując
Stare 08-04-2001, 17:01
Fotka Użytkownika: Marusia
Marusia Marusia is offline
Senior

Miejscowość: Piotrowice - wieś k. Wro
.... te dwa ostatnie pamiętam, że z drugiej strony miały napis "landrynki"
Odpowiedz cytując
Stare 27-02-2005, 10:13
Fotka Użytkownika: Czapayew
Czapayew Czapayew is offline
Senior

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Standardowy

Well - "piwo marki piwo" czyli np. piwo DiT, Tesco jasne pełne czy słynące z ceratowej etykiety Jasne Pełne z Leader Price ma swoją zagorzałą grupę pijących. Myślę, że funcjonuje ona na zasadie "byle co, byle tanie, byle tylko sponiewierało". Bywałem świadkiem scen, gdzie grupa żądnych wrażeń młodych ludzi podjeżdżała do kasy z wózkiem wyładowanym DiTami czy innym wynalazkami. Ja kupiłem takie piwo raz i dobrze słuzyło mi ono do podlewania grilla. Łyk (ciekawośc rzecz ludzka) owego napoju skutecznie odstręczył mnie od dalszej konsumpcji.

www.zamkoszlaki.com
www.piwnekapsle.net
Odpowiedz cytując
Stare 28-02-2005, 08:28
Fotka Użytkownika: piwowar2
piwowar2 piwowar2 is offline
Senior

Miejscowość: Chmurowa wies
Standardowy

Jest to i dla mnie niezrozumiale, dlaczego prawo (w Polsce jaki w Niemczech, moze w calej UE) dopuszcza do desorientacji konsumenta, nie wymagajac podania informacji browaru, ktory dane piwo dla marketow produkuje. W sumie ktos poszczegolny te piwa dla Aldi czy Normy itp. produkuje. A nawet jezeli jest tych browarow wiecej, informacja powinna byc zawarta.
Odpowiedz cytując
Stare 22-05-2005, 13:29
nikita_banita nikita_banita is offline
Senior

Standardowy

Na przykładzie browaru w Łomży: browar warzy piwo - normalka, na rynek nie da się wpuścić już więcej Łomży Wyborowej i Mocnej to co robimy? - sprzedajemy to piwo dla Biedronki lub innej sieci pod inną nazwą i sprzedaje się, i jest fajnie: browar ma cały czas zajęcie (musi mieć zajęcie, bo sprzęt jest w leasingu, a płacić trzeba cały czas), a statystyki rosną w górę i jakby ktoś chciał kupić browar to zapłaci więcej.

Wszystko fajnie, ale browar wypuszczając piwa, których nie chce mieć kojarzonych z własną marką nie szanuje sam siebie.
Odpowiedz cytując
Stare 22-05-2005, 15:04
Fotka Użytkownika: Shlangbaum
Shlangbaum Shlangbaum is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwowar2
Jest to i dla mnie niezrozumiale, dlaczego prawo (w Polsce jaki w Niemczech, moze w calej UE) dopuszcza do desorientacji konsumenta, nie wymagajac podania informacji browaru, ktory dane piwo dla marketow produkuje. W sumie ktos poszczegolny te piwa dla Aldi czy Normy itp. produkuje. A nawet jezeli jest tych browarow wiecej, informacja powinna byc zawarta.
Myślę, że sprawa by sie zmieniła gdyby tak poszperać w przepisach i masowo składać skargi do organizacji konsumenckich. Ale komu się chce...
Odpowiedz cytując
Stare 22-05-2005, 19:10
Kemp Kemp is offline
Senior

Standardowy

Wszystko fajnie, ale browar wypuszczając piwa, których nie chce mieć kojarzonych z własną marką nie szanuje sam siebie.[/quote]

Bardzo błędne i radykalne sformułowanie.
Do sieci sprzedaje się zazwyczaj nadwyżki mocy produkcyjnych, dzieki temu obniża się koszty stałe na produkcji. A w związku z tym, w całkowitym rozrachunku produkuje się piwo taniej. Korzystają na tym zarówno browarnie jak i klienci.
Stare 22-05-2005, 19:12
Kemp Kemp is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Przepisy dotyczace znakowania produktów spożywczych są bardzo precyzyjne. Miedzy innymi nalezy podać adres producenta. Ten kto tego nie robi, po prostu łamie prawo.
Stare 22-05-2005, 22:43
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kemp
Do sieci sprzedaje się zazwyczaj nadwyżki mocy produkcyjnych, dzieki temu obniża się koszty stałe na produkcji. A w związku z tym, w całkowitym rozrachunku produkuje się piwo taniej. Korzystają na tym zarówno browarnie jak i klienci.
Piwo nazywa się Łomża Wyborowa, a kiedy staje się "nadwyżką mocy produkcyjnych" to nazywa się już np: Fort, Dock lub Fox. A to, że piwo produkuje się taniej mnie nie przekonuje - po prostu browar mniej zarabia na piwie sprzedawanym do sieci. Mnożenie zaś nazw nie kojarzących się z Łomżą dla jednego piwa jest wg mnie wstydzeniem się przez browar własnych produktów.

I co to są "browarnie"
Odpowiedz cytując
Stare 23-05-2005, 20:44
Fotka Użytkownika: Makaron
Makaron Makaron is offline
Senior

Miejscowość: Musselburgh
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita
Mnożenie zaś nazw nie kojarzących się z Łomżą dla jednego piwa jest wg mnie wstydzeniem się przez browar własnych produktów.

Niestety nie zgodzę się z tym. Małe i średnie browary muszą kombinować i łapać się wszystkich możliwych sposobów. A takie zabiegi jak produkcja dla sieci sklepów to walka o przetrwanie.
Stare 23-05-2005, 22:57
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron
Małe i średnie browary muszą kombinować i łapać się wszystkich możliwych sposobów. A takie zabiegi jak produkcja dla sieci sklepów to walka o przetrwanie.
Tylko, że małe i średnie browary mogą same siebie przekombinować taką postawą wobec własnych produktów. Na dłuższą metę nie zdaje to egzaminu.
Odpowiedz cytując
Stare 23-05-2005, 23:02
Fotka Użytkownika: Krzysiu
Krzysiu Krzysiu is offline
Krzysiu

Miejscowość: Świdnica
Standardowy

Cytat:
Jest to i dla mnie niezrozumiale, dlaczego prawo (w Polsce jaki w Niemczech, moze w calej UE) dopuszcza do desorientacji konsumenta, nie wymagajac podania informacji browaru, ktory dane piwo dla marketow produkuje...
Nie widziałem jeszcze piwa hipermarketowego, na którym nie byłoby podanej informacji o producencie.
Odpowiedz cytując
Stare 03-09-2005, 22:04
Fotka Użytkownika: Mnemonic
Mnemonic Mnemonic is offline
Junior

Miejscowość: Warsaw
Standardowy

Powiem Wam, że sporo takiego piwa marki piwo nabyłem razem z komapanami z pracy w sklepie Albert na Woli i nie było takie złe....gdy już tego sporo wypiliśmy, postanowilismy oddać butelki (była kaucja niestety) i zebrało się tego ponad 60 sztuk.... Początkowo pani ze sklepu nie chciała nam przyjąć tych buteleczek, ale przekonalismy ją, że jedynie w tej sieci sklepów można dostać to "cudo" i otrzymalismy kase za butelki.....
Odpowiedz cytując
Stare 03-09-2005, 22:19
Fotka Użytkownika: Ahumba
Ahumba Ahumba is offline
Dziadek, ale nie dziad

Miejscowość: Warszawa Bemowo
Standardowy

O ile dobrze pamiętam, to piwo marki piwo na wczasach w Chojnicach widziałem w hypernovej i tam jak wół napisane stało, szto produkuje toto browar Kiper.
Odpowiedz cytując
Stare 02-06-2007, 20:21
Fotka Użytkownika: biereczapplistes
biereczapplistes biereczapplistes is offline
Senior

Miejscowość: Gdynia
Standardowy ale najgorszy jest piwouwłaczająco - podobny kruger

jakiś czas temu w biedronce zobaczyłem 0,5l flandurynę za 1zł z napisem kruger (celowo piszę z małej)
pomyślałem, że pewnie nie będzie najlepsze, ale spróbować trzeba i przy okazji przybędzie mi kapsel do kolekcji (zbieram tylko kapsle od tego co sam wysuszę)
no i wziąłem łyk...to był szok! czegoś tak obrzydliwego nie piłem ani wcześniej ani później...
wziąłem jeszcze kilka łyków, bo nie mogłem uwierzyć, że jakaś ciecz może tak smakować;
nawet odór formaliny i gnijących zwierzaków na zajeciach z bioli (moje cholerne studia) był przyjemniejszy
wylałem to, kapsel wyrzuciłem...
strzeżcie się!
Stare 03-06-2007, 17:42
Fotka Użytkownika: sergioP
sergioP sergioP is offline
Ten jak co powie...

Miejscowość: Ustka
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
..."byle co, byle tanie, byle tylko sponiewierało"...
Myślę, że na tym można by zamknąć ten wątek.
Nie zgodzę się z kolegą piwowar2, że brakuje informacji na temat producenta.
Tak jak Krzysiu, nie spotkałem się z brakiem danych wytwórcy na opakowaniach tych produktów. To raczej specjalność wielkich koncernów.
Nie uważam również, by piwa te były "nadwyżkami mocy produkcyjnych" konkretnych marek i sprzedawane pod zmienionymi nazwami. Chyba większość z nas (jeśli nie wszyscy) miało "przyjemność" próbować owych wynalazków i nijak one się mają do innych marek warzonych przez dany browar.
Odpowiedz cytując
Stare 03-06-2007, 18:00
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sergioP Wyświetlenie odpowiedzi
(...)
Nie zgodzę się z kolegą piwowar2, że brakuje informacji na temat producenta.
Tak jak Krzysiu, nie spotkałem się z brakiem danych wytwórcy na opakowaniach tych produktów. (...)
Zapomniałeś chyba o Głubczycach i Brzegu oraz Van Purze i Zabrzu. Te firmy także zatajają informacje dotyczącą miejsca wytwarzania.

Najnowszy wpis: (26.III.): Browar Wehikuł z Milanówka
Odpowiedz cytując
Stare 03-06-2007, 19:32
Ten jak co powie...

Standardowy

Nie zapomniałem.
Po prostu "nie spotkałem się z brakiem danych wytwórcy na opakowaniach tych produktów".
Być może zbyt mało styczności miałem z tymi wynalazkami, ponieważ skusić mnie na zakup tychże, może jedynie kapsel, którego jeszcze nie mam w kolekcji.
Odpowiedz cytując
Stare 03-06-2007, 20:15
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sergioP Wyświetlenie odpowiedzi
Nie zapomniałem.
Po prostu "nie spotkałem się z brakiem danych wytwórcy na opakowaniach tych produktów".
(...)

Przykład pierwszy z brzegu. "Karpackie" warzone w Warszawie przy ul. Kondratowicza to według ciebie jest wszystko w porzadku?

Najnowszy wpis: (26.III.): Browar Wehikuł z Milanówka
Odpowiedz cytując
Stare 03-06-2007, 20:47
Fotka Użytkownika: remfire
remfire remfire is offline
Senior

Miejscowość: Strzegom
Standardowy

SergioP powoływał się na posty sprzed 2 lat , a dzisiejsza sytuacja zmieniła się dość znacznie. Parodoksalnie dzisiaj to chyba właśnie na piwach marketowych łatwiej odszukać adres producenta ( bo są najcześciej warzone przez mniejsze browary), niz na tych noszących nazwy znane powszechnie w całym kraju ( bo pochodzą z koncernów i podane są tylko adresy central). Van Pur idzie w slady koncernów i dlatego mamy takie "kwiatki".

Natomiast Krugera piłem kilka miesięcy temu i tak naprawdę wypiłem go bez emocji - zupełnie przeciętne piwo , porównywalne do tych szeroko reklamowanych. Nie zachwyciło mnie , ale wypiłem bez przeszkód. Widocznie biereczapplistesowi trafiło się cos znacznie gorszego .
Odpowiedz cytując
Stare 03-06-2007, 21:38
Ten jak co powie...

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
Przykład pierwszy z brzegu. "Karpackie" warzone w Warszawie przy ul. Kondratowicza to według ciebie jest wszystko w porzadku?
Oczywiście, że nie w porządku.
Jednak to chyba nie najlepszy przykład, bo wydaje mi się że ART rozpoczynając ten wątek miał na myśli piwa produkowane na wyłączne zamówienie poszczególnych dyskontów czy sieci marketów, a Karpackie raczej do takich nie należy (chyba, że się mylę).
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2007, 11:57
Fotka Użytkownika: ODOLAN
ODOLAN ODOLAN is offline
Member

Miejscowość: Poznań
Standardowy

To piwo marki piwo to zapewne Imielin "PIWO" jasne pełne. Nazwa co najmniej odkrywcza, a smak opisałem w poście dot. owej ambrozji.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie