Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strzelec, Brok Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Strzelec, Brok Porter

    Zawartość ekstraktu 22%,alk do 9.5%(parametry podobne do Portera Medalisty z browaru Strzelec-nawet na krawatce napisano Porter Medalista.)
    Piana kremowa obfita,ale niestety bardzo szybko pozostawia po sobie tylko obwódkę.Gaz w normie,zapach bardzo ostry alkoholwy,barwa wiśniowa.W smaku bardzo gorzkie,oj naprawdę wykrzywiało mi gębę ostro.Nie lubię takich porterów.Życzę wszystkim miłej degustacji-ja wysiadam.Cena 3.03 zł za 0.5l kupione w Stargardzie w sieci Piotr i Paweł[czy odwrotnie].


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2

    zaraz zaraz.....od kiedy Brok warzy Portera? jest on z Koszalina czy z Jędrzejowa? czyżby był kolejny porterek na naszym rynku?
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Makaron
      Senior
      • 08-2003
      • 2107

      #3
      Brok porterek..nieuwierze póki nie zobacze
      Last edited by Makaron; 04-12-2003, 18:12.
      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #4
        Nie wiem niestety kto go warzy Może zrobili podobnie jak z Browary Królewskie z Van Purkiem?
        Last edited by Pogoniarz; 04-12-2003, 18:39.


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • wlarut
          Member
          • 02-2002
          • 43

          #5
          Witam!
          Brok porter na kontrze jest napis:Napełniono w Koszalinie, więc podejrzewam że nie jest warzone w koszalinie, tylko w którymś z browarów
          Brok-Strzelec.
          Dla mnie lepsze od portera z Żywca.
          Pogoniarz Ty chyba w ogóle nie lubisz porterów?
          Piana gęsta, kolor prawie czarny, pod światlo lekko przebija wiśnia,
          Goryczki zupełnie nie czuć, za to smak charakterystyczny palonego jęczmienia.
          Czy warzone w Koszalinie czy nie, dla mnie bomba.

          Comment

          • STRONG1977
            Junior
            • 10-2003
            • 23

            #6
            Porter z Koszalina

            Od pewnego czasu w Koszalinie można dostac miejscowy "specyfik" o nazwie Brok Porter . Jednak na stronie o tym piwku ani widu ani słychu . Nie ma oceny tego piwa ani żadnej wzmianki . Może w najbliższym czasie to sie zmieni :-) Tymczasem pozdrawiam wszystkie forumowiczki i forumowiczów . Zdrowko

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              to chyba w ogóle nie szukałeś albo słabo szukałeś

              Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • STRONG1977
                Junior
                • 10-2003
                • 23

                #8
                Wielkie dzięki Widocznie jednak słabo szukałem Pozdrawiam

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  #9
                  becik napisał(a)

                  zaraz zaraz.....od kiedy Brok warzy Portera?
                  Kilka lat temu Porter z Broka był dotępny, zakupiłem, nawet kapsel mi się uchował. Ciekawe, czy teraz też ma też oryginalną blaszkę?

                  Comment

                  • wlarut
                    Member
                    • 02-2002
                    • 43

                    #10
                    Niestety, kapsel jest zwykły bez żadnych nadruków.

                    Comment

                    • radeckib
                      Member
                      • 02-2002
                      • 87

                      #11
                      Dobre, choć dotychczas nie pijałem porterów. Oczywiście gorzkie, choć przyjemnie karmelowo - słodowe. Niestety nieco kwaskowe, z nieciekawym wodnym posmakiem. Mimo to chętnie będe je będe pijał.
                      ludzie mówią że jestem źle narysowany

                      Comment

                      • Pinio74
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 3881

                        #12
                        Zakupiony w Ustce, butelka 3,20 zł za 0,5 litra. Dobrze smakuje wieczorkiem na plaży. Nie wiem czy się nie mylę, ale chyba mój egzemplarz miał 9,2% alk (przynajmniej tak mam zapisame w notatkach). Teraz tego niestety już nie sprawdzę.
                        Kolor - bardzo ciemny, opalizujący brązowy - [5]
                        Piana - pcherzyki drobne, początkowo szybko rośnie ale potem równie szybko niknie - [3]
                        Nasycenie CO2 - znikome (nawet jak na portera) - [3]
                        Zapach - ładny, delikatny karmel + palona słodycz - [4,5]
                        Smak - bardzo specyficzny, najpierw ogromna słodkość, ale nagle przechodzi w mocną goryczkę, goryczka pozostaje już do końca na pierwszym planie, delikatnie przebija alkohol, ale to raczej nie przeszkadza - [4]
                        Opakowanie ładne, etykieta charakterystyczna dla Broka, kapsel z nadrukiem - [4]
                        Naprawdę polecam.

                        Ocenę dodam, jak ART to umożliwi.
                        Wyjdzie gdziś koło : 4,075
                        Last edited by Pinio74; 10-09-2004, 08:42.
                        BIRRARE HUMANUM EST

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          #13
                          jeśli tylko ktoś potwierdzi że jest to Porter wyprodukowany w Koszalinie, to umożliwię jego ocenianie. Jak na razie uważam to piwo za produkt Jędrzejowa.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • lzkamil
                            kierowca bombowca
                            • 01-2003
                            • 3611

                            #14
                            Sprobowalem, po spisaniu wrazen i porownaniu z porterem z Jedrzejowa wyszlo mi ze to jest to samo piwo, wersja 'koszalinska' miala troche lepsza piane ale to mogla byc kwestia innego nalania, kufla itp. Co nie zmienia faktu ze to bardzo dobry porter, podobnie jak wszystkie polskie ktore znam.
                            Lepszy jabol pod okapem
                            niż GŻ, CP i KP !


                            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23782

                              #15
                              ART napisał(a)
                              jeśli tylko ktoś potwierdzi że jest to Porter wyprodukowany w Koszalinie, to umożliwię jego ocenianie. Jak na razie uważam to piwo za produkt Jędrzejowa.
                              w ramach bycia konsekwentnym - Porter jest gotowy do oceny.

                              pomimo tego i tak uważam że jest to naciąganie klientów jeśli piwo przyjeżdża z Jędrzejowa tylko do butelkowania w Koszalinie czy Połczynie jedynie po to aby nosić logo "Broka".
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎