Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strzelec, Brok Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #16
    Jako pierwszy skorzystam z możliwości oceny Portera Broka. Dokładny opis jest już powyżej, ale dla porządku powtórzę wszystko w ocenie. Zakupiony w Ustce, butelka 3,20 zł za 0,5 litra. Kolor - bardzo ciemny, opalizujący brązowy,
    Piana - pcherzyki drobne, początkowo szybko rośnie ale potem równie szybko niknie,
    Nasycenie CO2 - znikome (nawet jak na portera),
    Zapach - ładny, delikatny karmel + palona słodycz,
    Smak - bardzo specyficzny, najpierw ogromna słodkość, ale nagle przechodzi w mocną goryczkę, goryczka pozostaje już do końca na pierwszym planie, delikatnie przebija alkohol, ale to raczej nie przeszkadza,
    Opakowanie ładne, etykieta charakterystyczna dla Broka, kapsel z nadrukiem.
    Mi ten porterek podszedł, a i końcowo-sierpniowy wieczór na plaży w jego (między innymi) towarzystwie już nie był chłodny.

    Moja ocena: [4.075]
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      kolor - ciemnorubinowy, pod światło zauważalne refleksy
      piana - zdecydowana 5, ciemnobeżowa, gęsta, bardzo długo się utrzymuje, tworzy sie wspaniała czapa, pianę można jeść łyżką jak smietanę
      zapach - troszkę za słaby ale czuć słodkość wraz z aromatem palonego slodu
      nasycenie - dla mnie mocna 5
      smak - także 5 z czystym sumieniem, "wchodzi" delikatnie, nie wyczuwa się mocy alkoholowej ani żadnych zbyt gorzkich wrażeń, jest łagodne w smaku, dopiero gdzieś "w oddali" da się wyczuć moc, dlamnie doskonałe, a co dziwniejsze jest zupełnie czym innym niz orginalny porter Strzelca, który niedawno piłem

      Moja ocena: [4.625]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #18
        becik napisał(a)
        (...)a co dziwniejsze jest zupełnie czym innym niz orginalny porter Strzelca, który niedawno piłem
        (...)
        Dwa dni temu miałem okazję zakupić Portera z Broka. A tam na kontr etykiecie jest czarno na białym napisane, że jest on tylko napełniany w Koszalinie a warzony w Strzelcu.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • maki
          Senior
          • 07-2003
          • 186

          #19
          Ja mam jeszcze nieotwarą butlę - na kontrze info (napełnione w Koszalinie) a kapsel ze Strzelca - więc mniemam iz warzone w Jędrzejowie.

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #20
            Coś mi w tym porterze niepasuje. Myślałem, że to będzie piwo podobne do starego Portera ze Strzelca (tego z czerwoną etykietą), ale jednak jest inne.
            Występuje w nim jakiś "metalowy" posmak.
            Piana ładna, gęsta. Zapach - znowu zawód - słaby.
            U mnie kapsel był "łysy".
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23794

              #21
              adam16 napisał(a)
              Występuje w nim jakiś "metalowy" posmak.
              może to tzw. posmak cysterniany?
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #22
                ART napisał(a)
                może to tzw. posmak cysterniany?
                Kto wie. Jeżeli transportują to cysternami z Jędrzejowa do Koszalina i tam dopiero butelkują???
                Last edited by adam16; 03-01-2005, 17:31.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • artibl
                  Junior
                  • 11-2004
                  • 1

                  #23
                  Brok, Porter

                  Dobre! Cysterniany posmak! Piwo przecież przed rozlewem tez jest w tanku który wykonano ze stali nierdzewnej i przebywa w nim znacznie dłużej niż w cysternie. A ten posmak? Widocznie taki musi byc... Pracuje w tym browarze od paru ladnych lat więc co nie co wiem na ten temat. Pozdrawiam!

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23794

                    #24
                    mordka - wskazuje na żart. poza tym witamy w Browarze!
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #25
                      Poza tym nie ma się co obrażać. Pod adresem niektórych większych koncernów padają tu duże grubsze słowa ...

                      Comment

                      • adam363
                        Member
                        • 02-2005
                        • 30

                        #26
                        masz racje.jest tylko u nas rolewany.wiem bo przymuje to piwo w cysternie.

                        Comment

                        • jerzy
                          piwoholik
                          • 10-2001
                          • 4705

                          #27
                          Bardzo ładny ciemnowiśnowy kolor, ale przy tym ekstrakcie oczekiwał bym ciemniejszego piwa. Zapach intensywny i przyjemny. Piana niestety słaba, zaś gazu mało - ale spożywam je grubo po terminie. Za to smak bardzo dobry - wyraźnie wytrawny, ale nie wykrzywiający twarzy; minimalna kwaskowatość dodająca rześkości, tak że pije je się bardzo szybko. Znów jednak brak mi tu gęstości wynikającej z ekstraktu.
                          Podsumowując: z przyjemnością piłbym je częściej.
                          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                          Comment

                          • zythum
                            Kot Makawity
                            • 08-2001
                            • 8305

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny jak smoła z dodatkiem ciemnej wiśni. [5]
                            Piana: Porter prawie bez piany. Dla mnie niemiły szok. [2]
                            Zapach: Bardzo przyjemny i wyraźnie słodowy. [5]
                            Smak: Świetne zrównoważenie słodkości z mocą. Odmienny od innych polskich porterów właśnie przez wyraźną słodycz ale wyraźne też nuty słodowe. Piwo pełne. [4.5]
                            Wysycenie: Jak to w porterze, żadnego gazowania , za to czuć na języku. [5]
                            Opakowanie: Etykieta pasujaca do porteru, w tonacji ciemnej. [5]
                            Uwagi: Świetny porter, mam nadzieję, że Faxe go nie zlikwiduje.

                            Moja ocena: [4.5]
                            To inaczej miało być, przyjaciele,
                            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                            Rządzący światem samowładnie
                            Królowie banków, fabryk, hut
                            Tym mocni są, że każdy kradnie
                            Bogactwa, które stwarza lud.

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ciemna wiśnia z lekkim brązem. Przejrzysty [4]
                              Piana: W moim egzemplarzu pian była Na początku bardzo obiecująca, zwarta, jasna. PO chwili pojawiły się większę pęcherzyki i ściemniała. Jednak nalot utzrymywał się długo na powierzchni piwa. [4]
                              Zapach: W pierwszym odczuciu porterowy plus jakaś kwaskowatość. PO kilku łychach bardzo przyjemny. [4.5]
                              Smak: Smak całkiem dobry. Niezbyt słodki, treściwy, nie przepalony. Pozostawiający jakiś nietypowy posmak. Ogólnie przypominał mi trochę portera ze Strzelca, ale może to złudzenie. [4.5]
                              Wysycenie: Nasycenie wizualnie wydaje się odpowiednie, ale ten posmak może powodować właśnie zbytnie nasycenie tego portera [4]
                              Opakowanie: Etykieta ciekawa. Goły kapsel. [4]
                              Uwagi: Chętnie powtórzę niejednokrotnie przygodę z tym porterem. PIerwszy raz zauważyłem go we Wrocławiu

                              Moja ocena: [4.375]
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23794

                                #30
                                Ogólnie przypominał mi trochę portera ze Strzelca, ale może to złudzenie.
                                wszak Brok i Strzelec (i ostatnio "Rybnik") to te same portery z Jędrzejowa tylko z inną etykietą.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎