Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Północny, Beczkowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Północny, Beczkowe

    gotów do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Cyrkonia
    Senior
    • 10-2001
    • 1936

    #2
    To coś rzuciło mi się w oczy i nazywało się chyba Beczkowe Mocne.
    I było w puchach
    www.stat-gra.pl

    Comment

    • perłyfan
      Senior
      • 02-2003
      • 1244

      #3
      Zgadza się.Beczkowe Mocne i to w puszce. Piecia pisał o charakterystycznym zapachu piw z Suwałk. Istnieje takowy i jest to zapach, który ma w tle gotowane buraczki. Smak-wyraźna słodycz i stęchlizna, kolor dość ciemny. Nie czuć alkoholu. w sumie żadne piwo z Browaru Północnego mnie nie przekonało. To również nie. W skali 1-5 daję 3 z duuużym minusem
      Last edited by perłyfan; 20-01-2004, 11:53.
      JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

      Comment

      • Piecia
        Senior
        • 02-2002
        • 3307

        #4
        a mi się kojarzyło że Beczkowe to beczkowe z beczki (nie wiem czy nie są to Wigry ale na nalewaku nie ma nic poza logo browaru z misiem) ale parametry te same co w przypadku Wigier.....ale może się mylę?
        Last edited by Piecia; 20-01-2004, 12:18.
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • kopernik
          Senior
          • 11-2002
          • 204

          #5
          W warszawie jest to w szkle po 1.50 . piłem, ale nie mam jeszcze wyrobionego zdania na jego temat.

          Comment

          • sodom
            Senior
            • 12-2002
            • 351

            #6
            a konkretnie, gdzie jest do zdobycia w Warszawie?

            Comment

            • kopernik
              Senior
              • 11-2002
              • 204

              #7
              sodom napisał(a)
              a konkretnie, gdzie jest do zdobycia w Warszawie?
              Ja na to wpadłem na Targówku, przy ul. Złotopolskiej, sklep całodobowy wyglądem przpominający GS.

              Comment

              • kopernik
                Senior
                • 11-2002
                • 204

                #8
                Dopiero po zapoznaniu się z czwartym przedstawicielem tego piwa mogę cos o nim powiedzieć: kolor- słomkowy ciemny, nawet przyjemny dla oka; CO2 nie zaobserwowałem nadmiaru; smak jak na browar Północny wcale niezły, choć niewatpliwie jest to "młode" piwo; piana szybko znika pozostawiajac po sobie wspomnienie w postaci białych linni na kuflu; zapach niewątpliwie jest w nim szczypta zachęty do wypicia, ale tylko szczypta; opakowanie- koszmar- butelka starego typu z pomarańczowo-brązową etykietą.
                cena przystępna 1.50zł.

                Moja ocena: [1.925]

                Comment

                • kloss
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 2526

                  #9
                  Moje wieloletnie kontakty z Browarem Północnym doprowadziły mnie do takiego stanu,że każde tamtejsze piwo,które nie kwalifikuje się do natychmiastowego wylania usiłuję uważać za przyzwoite.Przy takim ustawieniu skali to piwo jest przyzwoite.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    jeśli można o jakimś piwe puszkowym powiedzieć, że jest dobre to w tym przypadku, na tle innych produktów Północnego jest całkiem przyzwoicie. Może nasycenie, piana i zapach pozostawiają wiele do życzenia to smak jest cokolwiek przyzwoity, choć znacznie anonimowy. dobrze byłoby go spróbować z beczki i wtedy ocenić, no ale nie można za dużo wymagać

                    Moja ocena: [3.25]

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #11
                      e-prezes napisał(a)
                      jeśli można o jakimś piwe puszkowym powiedzieć, że jest dobre to w tym przypadku, na tle innych produktów Północnego jest całkiem przyzwoicie. Może nasycenie, piana i zapach pozostawiają wiele do życzenia to smak jest cokolwiek przyzwoity, choć znacznie anonimowy. dobrze byłoby go spróbować z beczki i wtedy ocenić, no ale nie można za dużo wymagać

                      Moja ocena: [3.25]
                      Prawdą jest, że na tle innych piw z Suwałk, Beczkowe Mocne jest nawet dobre. Ma jednak charakterystyczny dla piw z tego browaru posmaczek. Czyli dobre ale nie najlepsze.
                      Last edited by adam16; 17-04-2004, 14:14.
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • Viktor
                        Senior
                        • 04-2002
                        • 617

                        #12
                        Północny , Beczkowe mocne

                        Zakupione w małym sklepie spożywczym - butelka "euro" , 0,5 l , 1,59 zł. Kolor piwa złoty, dobre gazowanie -duże bąbelki . Orzeźwiające, goryczka średnia, piana utrzymuje się dość długo ( 3 min ).
                        Słaby zapach chmielowy , lekko stłumiony , chociaż nie nieprzyjemny.
                        Kapsel pusty, nowa etykieta do kolekcji. Ogólnie 3+.

                        Comment

                        • bury_wilk
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 2655

                          #13
                          Na tle innych arcydziel Browaru Północnego, to beczkowe prezentuje się podejrzanie godnie. A może to kwestia tego, że mnie wysuszyło?
                          Kolor złoty, całkiem niezły, ale wygląda bardziej na zwykłego pilsa niż mocne.
                          Gazu nie zawiele, ot, kilka małych pęcherzyków, ale to nie nie razi.
                          Piana zupełnie, zupełnie; wysoka, biala puszysta i dość trwała.
                          Zapach też pasuje do lżejszych piw, chmielowo -gożkawy.
                          Smak goryczkowy, słód i chmiel w podobnej iloci, nie czuć za bardzo mocy.
                          Opakowanie, to czerwona pucha z rysunkiem beczki. Prezenuje się nawet niezgożej.
                          W tej chwili może jestem średnio obiektywny, ale właśnie ugasiłem pragnienie i za to duży plus.

                          Moja ocena: [3.6]
                          Lubię kiedy się zieleni
                          Lubię jak się piwo pieni...

                          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            wersja puszkowa z tym, że puszkowa wersja to Beczkowe Mocne ale zaw. alk. również wynosi 6.2% więc jest to napewno to samo piwo.
                            Kolor jasnobursztynowy, dość mierne nasycenie gazem, pisała gęsta, drobna szybko opada, zapach niewyczuwalny (bąź słabiutko - lekko słodowy) w smaku bardzo przyjemne, jak na mocne niewyczuwalna moc (??) przyjemnie sie pije, lekka słodowa goryczka, "wchodzi gładziutko", sama puszka mało rewelacyjna.

                            Moja ocena: [3.925]
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Wujcio_Shaggy
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 4628

                              #15
                              Kolor słomkowy, może ciut ciemniejszy, jak na taką zawartość ekstraktu (jaką? - nie wiadomo, ale te 6,2% alk. nie wzięło się znikąd) zbyt jasny.
                              Piana ładna, równa, biała i gęsta, opada raczej szybko, nie znika.
                              Nasycenie na początku przesadzone: duże, bardzo szybkie bąble, gryzie w język, "odbija się" juz po paru łykach; po kilku minutach bąbelki zmniejszają się i zwalniają trochę.
                              Zapach lekki, słabowyczuwalny, słodowy.
                              W smaku odrobina słodyczy, lekka goryczka, mocy raczej nie czuć.
                              Opakowanie - butelka euro, etykieta o nietypowej kolorystyce, bez bajerów, ale fajnie skomponowana. Ujmuję 0.5 za brak informacji o ekstrakcie.
                              Trunek można spożyć od czasu do czasu.

                              Moja ocena: [3.425]
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎