Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Północny, Kurkowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Północny, Kurkowe

    gotów do oceny. choć nazwa dziwnie znajoma z innego browaru...
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    Nikt nie chce zacząć,to ja spróbuję.
    Kolor-według mnie złoty.Nie podano zawartości ekstraktu, jak zwykle przy zawartości alkoholu 4.7%obj.
    Gaz-pokazało się trochę bąbelków z początku,potem leniwie pojedyńcze egzemplarze wędrowały do góry.
    Piana-z początku wyśmienita;bialutka,raczej drobna tworząca piekną czapę,ale niestety tylko na chwilę.Pozostawia cieniutki pierścień na szklance.
    Zapach-taki jakby słodkawy,ale jakiś nieprzyjemny.Nie mogę wyczuć co to może być?
    Opakowanie-pucha(insynuacja Arta dotycząca nazwy przekłada się częściowo na wygląd konserwy)
    Smak-jest to wersja słabsza piwa Północne Mocne.Smak ma bardzo wyraźny taki słodko-cierpki ,jest o dziwo troszkę ciężkie do picia.
    W sumie dość dobre.Jak trafię w butelce to kupię raz jeszcze.

    Moja ocena: [3.325]


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • Piecia
      Senior
      • 02-2002
      • 3307

      #3
      nabyte w białostockiej Stokrotce w cenie 0,89 za flaszkę 0,5
      kolor jak na taki ekstrakt przyzwoity jasnożółty, gazu mało, piana znikła w minutę ale zostawiała ślady, zapach ładny typowy dla piw z Suwałk, butla euro etykieta na fatalnej jakości papierze a smak wodnisty, mało wyraźny ale nuty czułem przyjemne

      Moja ocena: [3.775]
      Koniec i bomba,
      Kto nie pije ten trąba !!!
      __________________________
      piję bo lubię!

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        #4
        Kolor jasnego bursztynu.Piękna biała piana,niestety szybko znikająca.Gazu niestety bardzo mało.Zapach owocowy,natomiast smak kwaskowy leciutko słodkawy.
        Jak na razie to najlepsze piwo z Suwałk.
        Moje piwko miało kapsel Kipera

        Moja ocena: [3.025]
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • bury_wilk
          Senior
          • 01-2004
          • 2655

          #5
          Ogólnie rzecz ujmując, nic specjalnego. Kolor jasno złoty, piana biała, drobnoziarnista, niewysoka, zostawia trwałą kołderkę. Nasycenie CO2 objawia się drobnymi pęcherzykami, których jest dość dużo. Zapach średniointensywny. Na pierwsze wrażenie dobry, chmielowy, ale zaraz pojawia się jakaś stęchło -ropna nuta. Może nie jest silna, ale przeszkadza. Smak przeciętny, mocno szczypie w język, goryczka nie za mocna, dobrze nachmielone, ale i tu jest ta wredna stęchlizna. Opakowanie nie wyróżniua się, nie zapada w pamięć i w ogóle jest nijakie.

          Moja ocena: [2.875]
          Lubię kiedy się zieleni
          Lubię jak się piwo pieni...

          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

          Comment

          • nikita_banita
            Senior
            • 06-2003
            • 1363

            #6
            Piecia napisał(a)
            etykieta na fatalnej jakości papierze a smak wodnisty
            A chodzi Ci o smak piwa czy etykiety?

            Comment

            • nikita_banita
              Senior
              • 06-2003
              • 1363

              #7
              Nie spodziewałem się po suwalskim piwie niczego dobrego i chyba tylko dlatego nie jestem rozczarowany. Zapach raczej nie zachęca do skosztowania, piana słaba, wygazowanie również. W smaku jakieś takie kwaskawe posmaczki, które raczej zniechęcają do tego piwa. Dla mnie słabiutkie.

              Comment

              • piotrsh
                Senior
                • 07-2003
                • 435

                #8
                Kolor jasny bursztyn, piana bardzo gęsta, ale szybko znika pozostawiając cieniutki kożuszek, smak łagodny z lekka goryczka, dekoracja puszki ładna z jednym zastrzeżeniem karabiny nie pasują do kura (nie z tej epoki :-)

                Moja ocena: [3.15]
                Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Etykieta zasadniczo sympatyczna i dosć tradycyjna we wzornictwie, ale nie mam pojęcia po cholerę te narzędzia mordu tam na dole... Z powodu tego idiotyzmu obniżam ocenę.
                  Kolor pilsowy.
                  Piana dość wysoka i trwała, długo nie chce zacząć opadać. Do końca zostaje gruba warstwa.
                  Zapach słodowy, typowy dla piw z niektórych niewielkich browarów, czyli taki ścierowaty trochę.
                  Gaz trochę za słaby.
                  W smaku ta sama nutka co w zapachu, a więc nie jest dobrze. Goryczka niewielka, a szkoda, bo przy większej może łatwiej byłoby pić to piwo, a tak jest strasznie ciężko. Kurkowego nie ratuje nawet niska cena (1,20).

                  Moja ocena: [2.625]

                  Comment

                  • peter_1000
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 583

                    #10
                    Bardzo się zdziwiłem jak przypadkiem wpadłem na to piwko w Przemyślu. U nas bardzo rzadko wytępuje jakakolwiej piwna egzotyka, a tu nagle ujrzałem piwo z tak dalekiej północy.
                    Piwko pieniło się jak diabli czyli prawie wogóle. To co zwać miało się pianą opadło po kilku sekundach pozostawiając bardzo marne pozosałości po sobie. Za to kolor bardzo przyzwoity, zwłaszcza że piwo do mocnych nie należy. Zapach głównie słodu, jednak bardziej przypominający ten występujący w napoju słodowym, z Obolona, który zwą nie wiem czemu kwasem chlebowym. Smak także słodowy z leciutką chmielową nutką. Jednak w całości bardzo płytki i nijaki. Nagazownaie w porządku. Generalnie piwo jest do wypicia jest jednak bezparwne i zupełnie bez charakteru. W przyszłości raczej już po nie nie sięgnę.

                    Moja ocena: [2.9]
                    Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                    Comment

                    • zAjkA
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 1089

                      #11
                      Kurkowe

                      Witam!!!Dziś miałem okazję skosztować Kurkowego.Za butelkę 0,5l zapłaciłem 1,19.Piana grubo pęcherzykowa utrzymywała sie przez ok 2-3min.Smak z początku gorzkawy z czasem jednak można sie przyzwyczaić.Zapach piwny chmielowy.Ogólnie to nic specjalnego.W końcu czego można oczekiwać od piwa za 1,19zł.Nie polecam!!!Ocenił bym to piwo na 2.
                      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                      Comment

                      • Stip
                        Member
                        • 03-2005
                        • 30

                        #12
                        witam. Na moje nieszczescie mialem dzisiaj mozliwosc sprubowania tego napoju..bo inaczej tego niemozna nazwac!! Wyczuc mozna smak metalu!! Na początku smak byl gorszy niz w najtanszym piwie...puzniej jednak juz wogule byl niewyczuwalny tak jak by rozcieczyc go z wodą! Niepolecam Kurkowego!!!!

                        Comment

                        • Pinio74
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 3881

                          #13
                          Kurkowe w puszce można nabyć w Płocku w sklepie spożywczym na ul. Armii Krajowej (dawny Sesam), cena 1,60 zł. Ja wypiłem i chyba nie polecam. Piwo zaledwie poprawne, ze zbyt nadmierną, metaliczną goryczką.
                          BIRRARE HUMANUM EST

                          Comment

                          • sloniatko
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 1014

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA
                            [...]W końcu czego można oczekiwać od piwa za 1,19zł.Nie polecam!!!Ocenił bym to piwo na 2.
                            Oj, kolego w ocenie jakości piwa nie sugerował bym się ceną, wprawdzie Kurkowego nie piłem (buteleczka stoi w domu - i jakoś nie mam odwagi ), ale za cenę niewiele wyższą, 1.39 można nabyć bardzo dobrego Bonera z Zawiercia.
                            Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                            Comment

                            • kloss
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 2526

                              #15
                              Każdy mój kontakt z tym piwem jest jest dla mojego zmysłu smaku raczej przykrym,żeby nie rzec bolesnym doświadczeniem.Próbowałem go kilkakrotnie i za każdym razem biłem się z myślą czy nie wylać do zlewu.Niechęć do marnowania piwa zwyciężała z rozsądkiem.Piwo jest zwyczajnie niedobre,z tym nieprzyjemnym,suwalskim,jakby ziołowym posmaczkiem/arcydzięgiel?/ a do tego wodniste i słabo gazowane.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎