Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Dock Light

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    Łomża, Dock Light

    Zakupione w Żabce, po cenie sugerowanej 1,75 zeta za puszkę.
    Ekstraktu nie podano, alk. max. 4,7% obj.
    Piwo w smaku nie porywające, trochę wodniste, piana utrzymująca się przez dłuższą chwilę, gazu sporo.
    Graficznie puszka nieźle dopracowana, do tego z boku krótki cytacik z nieczytelnym podpisem.
    Piwo opatrzone hasłem "Dobry smak, dobry humor".
  • iommi
    Senior
    • 07-2003
    • 1522

    #2
    Również Żabka (Rybnik), ta sama cena, ten sam woltaż ekstraktu nie podano. Dziwna sprawa - siedzę nad tym piwem i zastanawiam się, czy nie kupiłem przeterminowanej konserwy. Data przydatności niby winna być na spodzie, ale jej nie ma - wyglancowane tam wszystko na cacy, i do tego blacha błyszczy jak nie powiem co...
    Nie ocenię więc na razie, bo biegnę Docka wylać do ścieku. Smakuje podle, stęchlizną jakąś...
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19166

      #3
      na pierwszy raz trudno powiedzieć coś więcej poand to, że nie jest to produkt markowy. ma posmak piwa, smakuje jak piwo i wygląda jak piwo, ale czy jest piwem?

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #4
        Pewnikiem jest.

        Kolor typowy dla pilsów, złocisty. Piana naewt ładna, drobnobańkowa, ale jak to u naszych piw niezbyt trwała. Nacycenie CO2 w normie. Zapach typowy dla lekkich piw - miękki, lekko słodkawy. Smak w zasadzie do wytrzymania, delikatna goryczka, choć pojawiło się "coś" nieprzyjemnego, jakiś taki niemiły posmak. Wypiłem, acz bez zachwytu.

        Moja ocena: [3.5]

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          I mnie nie powaliło na kolana.
          Ten posmaczek o którym napisał Grzech i u mnie się pojawił, tak gdzieś po spożyciu 2/3 szklanki. No i piana wyglądała całkiem milutko. Gorzej z jej trwałością. Znowu tak w 2/3 szklanki zaniknęła zupełnie. Puszka za to prezentuje się całkiem dobrze. Choc wolałbym butelkę. Ale tego piwa w butelce, zdaje się nie ma.

          Moja ocena: [2.875]
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • Cocobango
            Senior
            • 04-2002
            • 818

            #6
            Piana biała, drobna, szybko opada nie pozostawiając koronki. Gaz ok. Zapach lekko chmielowy i ...trudno to ocenić przy zapchanym nosie. Barwa słomkowo-złocista. Smak: brak goryczki, brak właściwie smaku (?) - takie super lekkie damskie piwo, niegodne polecenia.

            Moja ocena: [2.225]
            Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
            Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
            HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

            Comment

            • Falsmile
              Member
              • 10-2002
              • 32

              #7
              Zakupione w tyskim Promilu w cenie 1,39 za puszkę.
              Raczej typowe lekkie piwo których nie jestem zbytnim fanem, ale wypic sie da:-)
              Po pierwszym łyku wydawało sie dosc wodniste, potem bylo lepiej, ale po prostu przeciętnie, kolor jasny, piana w niewielkich ilosciach utrzymala sie na obrzezach kufla do konca.Trója.
              Memento Mori

              Comment

              • bury_wilk
                Senior
                • 01-2004
                • 2655

                #8
                Ogólnie rzecz biorąc, to za takimi cienkuszami nie przepadam, ale może uda mi się podejść do tematu obiektywnie... Kolor ciut ciemniejszy niż słomkowy. Dla mnie to zdecydowanie za mało. Za to miłe zaskoczenie jeśli chodzi o nasycenie. Piwo gazuje cały czas, drobnymi bombelkami, w nie za dużej ilości. Piana biała, wysoka, wybuchowa, niezbyt jednorodna, szybko się pojawiła i w niewiele gorszym tempie znikła... Zapach dość intensywny, taki słodko - goryczkowy. Nie zachwycił mnie. Smak leciutki, pewnie do popijania kotleta się nadaje, ale mnie nie podchodzi. Jest wyraźna goryczka i trochę chmielowego aromatu. Opakowanie ciężko ocenić, bo jest w nim sporo sprzeczności. Na minus jest brak poziomu ekstraktu i ogólne naćkanie różnistych grafik, kolorów, tekstów, znaczków i takich tam. Na plus pomysłowość i oryginalność, oraz przezde wszystkim fakt, ze trudno tego piwa nie zauważyć. Ogólnie, nie jest to najlepsze piwo, ale raz na jakiś czas, do czegoś ciężkostrawnego, wypić można.

                Moja ocena: [3.15]
                Lubię kiedy się zieleni
                Lubię jak się piwo pieni...

                ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  #9
                  Puszka 0,5 litra, cena 1,75 zł. Piwko bardzo przciętne. Kolor słomkowy, piana drobnopęcherzykowata, z początku obfita, ale dość szybko opada, nasycenie CO2 w normie, gaz wyczywalny przez cały czas picia. Smak i zapach nijakie, trochę jakby zwietrzała i rozwodniona goryczka, nic innego nie wyczułem. Opakowanie nawet ciekawe, na pewno zwraca uwagę, no i mnie skusiło. Może to piwo jest dobre na upały, a ogólnie nie koniecznie.

                  Moja ocena: [3.125]
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • cielak
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 2890

                    #10
                    kolor- najmocniejsza strona dock'a, ładny ciemno-słomkowy
                    co2-z początku w miarę ale po wypiciu kilku łyków znika
                    smak- nijaki, może przez ten gaz, cieńki, lekko goryczkowy przechodzący w jakiś sztuczny. Bleee...
                    piana- jak szybko się zjawiła tak szybko znikła
                    zabach- lekko chmielowy
                    opakowanie- może być

                    Taki tam sikacz, którego cena wskazuje na wartość trunku wewnątrz opakowania. Na puszce jest napis: "Dobry smak, dobry humor", co wcale nie oznacza że po wypiciu tegoż piwa tak się stanie. Przynajmniej mnie to nie dotyczy!
                    Nie polecam.

                    Moja ocena: [2.125]
                    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                    Comment

                    • Aldach
                      Senior
                      • 07-2003
                      • 1269

                      #11
                      Zapach dosyć przyjemny, chmielowy, ale przebija "aromat" metalu. niezbyt obfita, szybko opadająca i dziurawa piana. Nasycenie w normie, podobnie jak kolor. Smak kwaskowaty, jakby z jakimiś owocowymi dodatkami, jest też w drugim planie sympatyczna, niezbyt intensywna goryczka. Puszka niczym się nie wyróżniająca, brak podanego ekstraktu. Na lato lekkie piwo do przyjęcia, bez wszakże zachwytów.

                      Moja ocena: [3.5]

                      Comment

                      • peter_1000
                        Senior
                        • 05-2003
                        • 583

                        #12
                        Dock Light w wersji puszkowej. Piwko w moim wypadku wytworzyło nie lada pianę, jednakże przyznać muszę że lałem dość ostro z góry.Najważniejsze że pianka była dosyć trwała. Zapach Docka jest chmielowy, z deka ostry i kwaśnawy. Z barwy jaśniutki jak po cieńkoszu spodziewać by się można było. Po przełknięciu najpierw nic.. potem udzielił się leciutki chlebowy posmaczek. Ale tylko w pierwszym łyku bo potem to już bardziej tylk nic . Generalnie wyczuwalna leciutka goryczka i bardzo słabe słodowe akcenty.Piwo byłoby dużo bardziej smaczne gdyby było z dwa ballingi gęściejsze.A tak jest dość wodniste. Nasycenie także mogłoby być ciut większe. Opakowanie lekko przezdobione, dobór kolorów niezły.

                        Moja ocena: [3.55]
                        Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Puszka udziwniona, przekombinowana. Na dodatek pełna dyrdymałów: napis "Light Beer", który wg browaru oznacza zapewne piwo jasne, pretensjonalny orzełek, napis "European Tradition"...
                          Kolor strasznie jasny. Wygląda jak pils rozcieńczony pół na pół z wodą.
                          Piana wysoka, trwała, gęsta. Długo utrzymuje się gruba warstwa.
                          Zapach wyraźny, chmielowo-ścierowaty.
                          Gaz bardzo dobry.
                          W smaku jako pierwsza pojawia się nuta słodowa przypominająca nieprzyjemne posmaki słodowe z małych browarów, jednak na szczęście przechodzi ona szybko w przyjemną. Lekka, sympatyczna goryczka. Piwo jest zaskakująco dobre, spodziewałem się czegoś znacznie gorszego.

                          Moja ocena: [3.45]

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Słomkowy [3]
                            Piana: Biała, delikatna, utrzymuje się ok. 4 minuty po czym całkowicie zanika nie pozostawiając po sobie śladu. [2.5]
                            Zapach: Słabo wyczuwalny lekko słodowy. [2.5]
                            Smak: Bardzo delikatny, niezharmonizowany, lekko chmielowy. Wyczuwalny jest jakiś niedobry posmak. [2]
                            Wysycenie: Nasycenie przeciętne, mogłoby być troszkę większe. [3.5]
                            Opakowanie: Co tu dużo pisać. Nic specjalnego i do tego nie ma podanego ekstraktu. [2.5]
                            Uwagi: Piwko może i dobre na upalne dni czy tez do grilla ale za tą cenę można kupić coś lepszego.

                            Moja ocena: [2.375]
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • zAjkA
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 1089

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasny słomkowy kolor. Nawet przyjemny dl oka. [3.5]
                              Piana: Krótkotrwała. Grubo ziarnista. Szybko opadła pozostawiając po sobie nieapetyczny dziwny kożuszek. [3]
                              Zapach: Słabo wyczuwalny lekko chmielowy z delikatną nutą słodową. [2.5]
                              Smak: Faktem jest że piwo to nie jest z najwyższej półki. Stąd to samo mozemy powiedzieć o smaku który jak w przypadku zapachu jest lekko chmielowy. Spowodowane jest to zapewne tym iż piwo to jest wodniste. Ogólnie bez wyrazu. [2.5]
                              Wysycenie: Może być. W sam raz. Widoczna niewielka ilość bąbelków. [3]
                              Opakowanie: Puszka taka jak na zdjęciu u samej góry. [3]
                              Uwagi: W tym przediale cenowym zdecydowanie wolę skusić się na Złote Dojlidy. Nie wiem czy jeszcze kiedyś do niego wróce.

                              Moja ocena: [2.65]
                              Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎