Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zabrze, Diament

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iommi
    Senior
    • 07-2003
    • 1522

    Zabrze, Diament

    Dla mnie wielka poświąteczna niespodzianka - piwo ciemne słodowe Diament z Zabrza. Trafione w Rybniku, Delikatesy przy ul. Miejskiej. Cena - 1,40 za butelkę 0,5 l.
    Parametry - alk. 3 proc, 10,5 blg.
    Kolor - czerń (prawie) idealna.
    Zapach - karmel podkreślony aromatem słodu.
    Piana - wspaniała, ciemnokremowa. Utrzymuje się długo, osiada na ściankach.
    C02 - bąbelki delikatnie drażnią język choć jest ich niewiele.
    Smak - dobre, dobre, bardzo dobre. Słodkie, ale nie do przesady. Jako pierwszy atakuje nas karmel, ale jest też sporo chmielowych posmaków na końcu języka. Bardzo zrównoważony smak, nie tak jak w przypadku zabójczo słodkiego Karmi.
    Pani za ladą stwierdziła, że przypomina jej "to piwo, co lali za komuny na stacjach kolejowych". Może i coś w tym jest...
    Moim zdaniem Diament zadługuje na mocną czwórkę z plusem.
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    #2
    hm, to jest bardziej ciemne piwo czy bardziej napój karmelowy?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • iommi
      Senior
      • 07-2003
      • 1522

      #3
      Zwie się Diament "piwem ciemnym słodowym". Skład: słody, cukier, woda, chmiel. Jak dla mnie, zdecydowanie bliżej mu do ciemnego piwa, niż napoju karmelowego...
      *****************************

      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

      *****************************

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #4
        Od lat na etykietach widniały napisy piwo słodowe lub piwo ciemne dosładzane. Myślę, że to piwo mieści się w tych gatunkach. Napój karmelowy kojarzy mi się z Karmi i zawartością alkoholu do 1,2 procent.
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • kishar
          Senior
          • 10-2003
          • 1691

          #5
          Z checią bym spróbował tego piwka ciekawe czy w Lublinie bedzie??moze w Piwowarze?kolejne ciemne piwo oznacza cos nowego na naszym monotonym pilsowatym rynku i takze to duzy plus dla browaru który jest przeciez w nienajlepszej sytucji rynkowej a ryzykuje iwprowadza jakies tam ciemne i takie słabe piwo. Zastanawiam sie czemu potentaci tego nie robią(bo maja klientów w d...?)tak naprawde wiele by nie ryzokwali ale widac po co sie wysilać. Mam tylko nadzieje że ktos wejdzie na rynek i wprowadzi wiele gatunków piw nawet jak by mial je produkowac jeden wielki przemysłowy browar jak Peterburska Baltika czy Kijowski Obolon.

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Chorzów niedaleko od Zabrza, a Diamenta nie ma. A tak przy okazji się zastanawiam czy ten Diament to nie jest przypadkiem piwo nie z Zabrza a z Siemianowic, tylko robione na zlecenie tego pierwszego. No bo zapowiadano na grudzień ciemniaka z Siemianowic. Może browary nawiązały współpracę?
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • iommi
              Senior
              • 07-2003
              • 1522

              #7
              adam16 napisał(a)
              Chorzów niedaleko od Zabrza, a Diamenta nie ma. A tak przy okazji się zastanawiam czy ten Diament to nie jest przypadkiem piwo nie z Zabrza a z Siemianowic, tylko robione na zlecenie tego pierwszego. No bo zapowiadano na grudzień ciemniaka z Siemianowic. Może browary nawiązały współpracę?
              Na kontrze stoi: Wyprodukowano w Browary Górnośląskie S.A. w Zabrzu przy ul. Wolności 327.
              *****************************

              Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

              *****************************

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                iommi napisał(a)
                Na kontrze stoi: Wyprodukowano w Browary Górnośląskie S.A. w Zabrzu przy ul. Wolności 327.
                Czasy niestety takie, że to jeszcze o niczym nie świadczy. Nie chcę tu tworzyć spiskowej teorii dziejów browarnictwa ale podejrzenia mi pozostają.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • pjenknik
                  • 08-2001
                  • 3388

                  #9
                  ekstr. 10,5 % zaw. alk. 3%
                  Czyli raczej piwo.
                  Nabyte w Nysie w Białym Domku.
                  Dosładzane.
                  Bardzo sympatyczne "kobiece" piwo (już czekam na kopa od Marusi i Yemiołki)
                  Piana dość obfita, gruboziarnista, szybko opada pozostaje na ściankach kufla.
                  Kolor brązowy intensywny.
                  W zapachu wyczuwalny karmel.
                  Słodkie, ale bez przesady, lekka goryczka też jest.
                  Stawiam 5
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • StaryKocur
                    Senior
                    • 01-2002
                    • 1521

                    #10
                    Niniejszym informuję, że kratka tego piwa przyjedzie wraz z niżej podpisanym do Świdnicy. A może nawet dwie, jeśli znajdą się chętni.
                    Jakby co, to indywidualne zamówienia przyjmuję na PW.
                    Dotyczy też innych piw zabrzańskich.
                    Piwo pite z umiarem
                    nie szkodzi w żadnych ilościach.

                    Comment

                    • Czapayew
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1966

                      #11
                      Widzę, że browar w Zabrzu jest (obok Zakładu Automatyzacji Huty Katowice ) jednym z najlepiej propserujących upadłych przedsiębiorstw.
                      Piwko dotarło do Tychów, do "Kurzypa". Cena 1,60 PLN za butelkę 0,5 l.
                      Piana - mimo, że dość szybko znikła - nie przynosi ujmy piwu. Kolorek bardzo przyjemny. Smak i zapach przypomniał pite onegdaj niemieckie piwa malzowe. Piwko jest słodkie, ale nie za słodkie. Wychyliłem z przyjemnością i oceniam je na 5. Więcej takich piw !!!
                      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                      www.zamkoszlaki.com
                      www.piwnekapsle.net

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #12
                        Już dawno nie piłem tak dobrego piwka (Stokrotne dzięki Czapayew!!!). Może dla nie których za słodkie i za słabe ale dla mnie rewelacja!
                        Ale do rzeczy:
                        Flaszka 0,5cl , vol.3%, ekstraktu 10,5% wag..
                        Piana tego piwa mocno się pieni i niestety szybko opada.
                        Intensywna czerń tego piwka jeszcze bardziej zachęca do konsumpcji
                        W smaku mieszają się aromaty kawy i karmelu.


                        Stawiam mocne 5!!!
                        Last edited by abernacka; 27-03-2004, 11:50.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • iron
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 6703

                          #13
                          Próbowane dzięki uprzejmości SK

                          Bardzo dobre "piwo" - no właśnie raczej taki napój piwny, ale bardzo smaczny - tak w sam raz na deser po obiadku. Może tylko trochę za słodkie, ale z bardzo miłym słodowym smakiem.
                          Niewątpliwie wzbogaca ofertę polskich ciemniaków.
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • breslauer
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2690

                            #14
                            Ciekawy produkt zabrzańskiego browaru. Diament ma bardzo zrównoważony - jeśli mogę tak powiedzieć - smak i zapach. Wyczuwa się w nim i nutkę kawową i karmelową. Jest słodziutkie, ale zarazem orzeźwiające - jak napisał Iron: w sam raz na deser.
                            W zasadzie nie przepadam za tego typu piwami, ale np. mojej żonie smakowało. Duże brawa należą się "upadłemu" browarowi za wprowadzenie na rynek takiego ciemniaczka, bo jak na razie w Polsce to tylko okocimskie Karmi można było dostać z tej kategorii napojów. A to kieruje moje myśli ku wspomnieniom śp. "Podpiwka szlacheckiego" z śp. browaru Piastowskiego ...

                            Comment

                            • Aldach
                              Senior
                              • 07-2003
                              • 1269

                              #15
                              Bardzo ciemnowiśniowy kolor i piękna, kremowa, dłuuugo utrzymująca się piana pierwsze rzucają się w oczy. Doskonały lekko karmelowy zapach i bardzo podobny smak zachęcają do znacznie częstszych kontaktów z tym piwem. Minusy to nieco zbyt małe nasycenie i "taka sobie" etykieta na butelce euro. Świetne ciemne, niskoalkoholowe (ale nie bezalkoholowe) piwo do którego będę często wracał.

                              Moja ocena: [4.625]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎