Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytanko o sprzęt i surowce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Qak
    Gość
    • 01-2004
    • 26

    Pytanko o sprzęt i surowce

    Czy w okolicy Poznania można dostać sprzęt i surowce?
    Jeśli tak to gdzie?
    W Kompanii Piwowarskiej?
    Cholernie drogie te surowce wysyłkowe.
    Zestaw na 20 litrów portera 130zeta???
    Sam słód też nie wychodzi tanio jak jeszcze się doda koszty przesyłki paru kilogramów.
    No i główne pytanie:
    JAK OGRANICZYĆ KOSZTY WŁASNE?
  • crizz
    ...
    • 02-2003
    • 1255

    #2
    Odp: Pytanko o sprzęt i surowce

    W KP to trzeba mieć pewno niezłe znajomości... Ponoć jest gdzieś w Poznaniu słodownia, ale nie znam szczegółów.
    Warzenie z ekstraktów wcale nie jest tanie. Jeśli zależy Ci na tanim piwie, to lepiej - parafrazując Krzysia - udać się do Netto lub Biedronki. Ale chyba nie o to chodzi?

    Co masz na myśli pisząc "koszty własne"?

    Comment

    • Ka_Dar
      Senior
      • 03-2003
      • 248

      #3
      Odp: Odp: Pytanko o sprzęt i surowce

      crizz napisał(a)
      W KP to trzeba mieć pewno niezłe znajomości... Ponoć jest gdzieś w Poznaniu słodownia, ale nie znam szczegółów.
      Warzenie z ekstraktów wcale nie jest tanie. Jeśli zależy Ci na tanim piwie, to lepiej - parafrazując Krzysia - udać się do Netto lub Biedronki. Ale chyba nie o to chodzi?
      Masz rację.
      Gdyby np. zapalony wędkarz policzył poniesione koszty i porównał cenę złowionej rybki z ceną ryby w supermarkecie, to mielibysmy "puste" jeziora.

      Comment

      • Qak
        Gość
        • 01-2004
        • 26

        #4
        Znaczy się w KP nie da się kupić nic takiego?
        Właśnie wysłałem tam majla do niejakiego Kwiatkowskiego z pytaniem o surowce ciekawe czy odpowie.
        Skąd bierzecie materiały dla siebie?

        Comment

        • Qak
          Gość
          • 01-2004
          • 26

          #5
          Odp: Odp: Pytanko o sprzęt i surowce

          [QUOTE]crizz napisał(a)
          [B]W KP to trzeba mieć pewno niezłe znajomości... Ponoć jest gdzieś w Poznaniu słodownia, ale nie znam szczegółów.


          Na stronie Izby Przemysłowo Handlowej znalazłem:

          OPTIMA Słodownia Pneumatyczna Sp. z o.o.
          ul. Bałtycka 48
          61-016 - Poznań
          tel.: 61-6529505
          fax: 61-6529505

          Co o tym sądzicie?

          Comment

          • Qak
            Gość
            • 01-2004
            • 26

            #6
            Nie chodzi mi o to, by za małą kasę się ubzdryngolić.
            Po prostu wszystko jest strasznie drogie w sklepach dla hobbystów.
            Przeglądałem stronę Biowinu dziś i oferowali maszynkę do destylacji za 1000 zł!!! I to na 2 litry.
            Mało co z krzesła nie spadłem jak to zobaczyłem.
            Osobiście robiłem maszynę na 10 litrów niedawno i kosztowało mnie to coś koło 170 złotych.
            Właśnie dla tego pytam się czy gdzieś koło Poznania da się kupić tańsze surowce.

            Comment

            • crizz
              ...
              • 02-2003
              • 1255

              #7
              Qak napisał
              Właśnie wysłałem tam majla do niejakiego Kwiatkowskiego z pytaniem o surowce ciekawe czy odpowie.
              Źle wybrałeś. Tutaj i tutaj znajdziesz zdanie KP na temat browarnictwa amatorskiego.
              Nie sądzisz chyba, że browar oficjalnie sprzeda ci surowce do produkcji piwa. Przecież w ten sposób traciłby (potencjalnego) klienta. Co innego, jeśli znasz kogoś, najlepiej pracującego w warzelni.

              Comment

              • xxx9
                Gość
                • 09-2003
                • 33

                #8
                Pewnie nic nie dostaniesz.
                Zresztą wystarzczy przeczytać artykuł http://www.kp.pl/artykul06.html,
                w którym starają sie zniechęcić do robienia domowego piwa, bo przecież tyle "wspaniałych" piw jest na polskim rynku. Pewnie temu Piotrowskiemu kazali to napisać, a sam robi swoje piwo w domu.
                haha

                Comment

                • blues-beer
                  Senior
                  • 11-2003
                  • 114

                  #9
                  To ważne

                  Jestem przekonany, że wysokość kosztów sprzętu i surowców dla amatorów-piwowarów jest ważna. I nie chodzi mi absolutnie o to by można było tanio się napić. Jeżeli, domowe browary mają się rozwijać, a wszystkim nam powinno na tym zależeć, to ceny zwłaszcza surowców powinny być w jakiejś rozsądnej relacji do poziomu zarobków w Polsce. W tej chwili mamy typową sytuację tzw. rynku producenta, Browamator jako monopolista dyktuje ceny na swoje artykuły, czasami są one wyższe niż w krajach Zachodniej Europy. To powoduje, że pewnie spora część piwowarów szuka niekonwencjonalnych źródeł zaopatrzenia a ci, co nie mają takiej możliwości rezygnują z warzenia, w konsekwencji Browamator traci potencjalnych klientów co próbuje zrekompensować sobie wyższymi marżami. Tak błędne koło się zamyka. A może jest możliwe stworzenie przez uczestników forum browaru.biz własnego, konkurencyjnego sposobu zaopatrywania się w surowce do warzenia?
                  Pozdrawiam

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #10
                    Najskuteczniejszy sposób to stworzenie prywatnej firmy. Bo np. kto miałby się zajmować wysyłaniem worków słodu chętnym z całej Polski? Parę paczek można wysłać, ale kilkadziesiąt to już nie bardzo.

                    Krótko: surowce możesz kupić:
                    - za pomocą internetu (siedzisz wygodnie w domu, płacisz za przesyłkę)
                    - w niektórych marketach budowlanych,
                    - szukając po Polsce i fatygując się osobiście do różnych firm (ogromna ilość czasu, przejechanych kilometrów i złośliwe uśmieszki ludzi, którym mówisz o swoich problemach z surowcami).
                    Wybór należy do ciebie.

                    Comment

                    • blues-beer
                      Senior
                      • 11-2003
                      • 114

                      #11
                      No to może pomożemy komuś stworzyć taką firmę? Podjąć decyzję ułatwi jakiś przybliżony szacunek wielkości zakupów każdego z nas w ciągu np. miesiąca. Zakładając, że ceny musiałyby być niższe od Browamatora, zdeklarujmy orientacyjną wielkość surowców, które kupimy. To pozwoli potencjalnemu chętnemu na rozeznanie się w możliwościach hurtowego zakupu surowców, określenia ewentualnych zysków i skalkulowaniu całego przedsięwzięcia. Na forum jest to możliwe, jak w przypadku ankiety na piwo roku stwórzmy ankietę: „moje potrzeby surowcowe”.

                      Comment

                      • pjenknik
                        • 08-2001
                        • 3388

                        #12
                        No to weź i zrób ankietę a na podstawie wyników opracuj "biznesplan" i otwórz firmę. Jak będziesz konkurencyjny to chętnie u Ciebie kupię.
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • biermann
                          Senior
                          • 09-2001
                          • 2552

                          #13
                          blues-beer napisał
                          W tej chwili mamy typową sytuację tzw. rynku producenta, Browamator jako monopolista dyktuje ceny na swoje artykuły, czasami są one wyższe niż w krajach Zachodniej Europy.
                          Nie zgadzam się z Tobą, że są monopolistami - funkcjonują chyba jeszcze przynajmniej dwie - a jedna Biowin, to na pewno. Prowadzenie i utrzymanie się z takiej firmy nie jest tak proste jak się Tobie wydaje - wiem to najlepiej bo prowadząc Dom Piwa G******** , zacząłem handlować takimi artykułami jako jeden z pierwszych w Polsce. Początkowa oferta Browamatora oparta była na moim imporcie w stopniu znacznym. Niestety rynek zbytu nie był taki jaki mógłby byc, za małe zaplecze finansowe i niestety działalność musiałem zawiesić. Bez większej kasy i przy kretyńskich polskich przepisach, bandą urzędasów oraz przy debilnym prawie celnym - mała firma importująca cokolwiek z branży spożywczej jest skazana na porażkę.
                          dyktuje ceny na swoje artykuły, czasami są one wyższe niż w krajach Zachodniej Europy.
                          A jak sobie wyobrażasz przy małym imporcie, żeby ta cena była niżasz - gdzie koszty transportu, chora opłata dla Agebcji Rynku Rolnego (np 200 zł za import 200 GRAM chmielu) opłaty sanepidu ( partia ekstraktów - nieważne 50 kg czy tona - ok 1000 zł), przy słodach sypkich dochodzą jeszcze badania fito sanitarne (też za kase) no i oczywiściie cło (drożdzże do 40 %) i nasz ulubiony 22% Vat. BEZ DUŻEJ KASY WŁASNEJ JESTEŚ UDUPIONY
                          Last edited by biermann; 07-01-2004, 23:20.
                          "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                          Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                          Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                          Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                          Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                          Comment

                          • biermann
                            Senior
                            • 09-2001
                            • 2552

                            #14
                            Mam nadzieję, że po wejściu do unii - polscy urzędasy bedą respektować certyfikaty producentów zachodnich i wznowię działalność z poparciem i ofertą firmy Brau Partner.
                            "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                            Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                            Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                            Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                            Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                            Comment

                            • blues-beer
                              Senior
                              • 11-2003
                              • 114

                              #15
                              Browamator jest monopolistą i to jest oczywiste, czy ktoś się zgadza z taką tezą czy nie. Biowin nie jest konkurencyjną firmą a jedynie uzupełnia ofertę Browamatora i to w niewielkim zakresie. Gdzie można w Polsce kupić słód, drożdże w ilościach detalicznych? W Browamatorze! To nie jest monopol? Nie mam pretensji do Browamatora, że nie ma konkurencji. Życzę firmie szybkiego, dynamicznego rozwoju dla dobra wszystkich piwowarów, sam robię tam zakupy. Niech poszerzają ofertę i sprzedają jak najwięcej. Konkurencja spowoduje lepsze zaopatrzenie i obniży ceny.Przecież od paru dni nie ma w Browamatorze podstawowego słodu, przy cenie 5-6 zł za kg, gdzie w hurcie cena wynosi ok.2 zł za kg. Przez parę dni nie było żadnych drożdży. W hurcie 0,5 kg drożdży kosztuje 100zł, w Browamatorze 5g kosztuje 6,95 zł.Śrutownik stołowy w sklepie w Niemczech kosztuje 65 EUR, w Browamatorze 390,65 zł. To tylko wybrane przykłady.
                              Nigdzie nie napisałem, że prowadzenie firmy jest proste, doświadczam tego, na co dzień.
                              Czy do Polski trzeba importować chmiel i słód?
                              Krzysiu napisał:
                              Krótko: surowce możesz kupić:
                              - za pomocą internetu (siedzisz wygodnie w domu, płacisz za przesyłkę)
                              - w niektórych marketach budowlanych,
                              - szukając po Polsce i fatygując się osobiście do różnych firm (ogromna ilość czasu, przejechanych kilometrów i złośliwe uśmieszki ludzi, którym mówisz o swoich problemach z surowcami).
                              Wybór należy do ciebie.
                              Wywołując tą dyskusję myślałem o tym, żebyśmy mieli właśnie możliwość wyboru.
                              Pozdrawiam

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎