Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ktokolwiek widział... Krakus/Puckie Jubileuszowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    Ktokolwiek widział... Krakus/Puckie Jubileuszowe

    Mam pytanie, a właściwie dwa. Pierwsze o Krakusa. Czy to piwo jeszcze się robi, a jeśli tak, to gdzie można je kupić? Drugie o wytwór browarniczy, który kilka lat temu degustowałem w Pucku. O ile mnie pamięć nie zawodzi, nazywało się to "Puckie Jubileuszowe". Interesują mnie losy tej marki, jej ewentualna dostępność i jeśli ktoś pamięta, to tekst zamieszczony na etykiecie. Pozdrawiam.
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #2
    Krakusa już dawno nie ma Co do Puckiego to kojarzę że mam jakąś etykietę z tego piwa ale obecnie już chyba też nie jest produkowane.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Puckie warzył browar w Bielkówku
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #4
        Znając życie był to tylko produkt na jeden sezon, związany z jubileuszem Pucka (nie wiem jakim, ale obstawiam rok 2000 i 80-lecie zaślubin Niepodległej Polski z morzem).
        Analogicznie, browar w Gdańsku (wtedy jeszcze nie EB) robił JUBILEUSZOWE w 1997 z okazji 1000-lecia tego zacnego grodu - tylko przez jeden sezon.
        A Krakusa szkoda; podobnie jak występującego ze 3-4 zimy temu Zimowego z Żywca...
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • Simon
          † 1964-2008 Piwosz w Raju
          • 02-2001
          • 993

          #5
          1. Puckie 12,5 Blg; alk. 6,2% obj. but. 0,5ltr
          2. Pukie Mocne 14,5 Blg; 7,0% obj. but. 0,5 ltr

          Piwo zostało wyprodukowane na 650 - lecie Pucka w roku 1998.

          Napis na kontrze: "Piwa nie daje się zastąpić żadnym napojem. Od wielu wieków jest trunkiem rozpowszechnionym tak wśród ludzi zamożnych, jak i ubogich. W Pucku był ongiś zwyczaj próbowania każdej nowej partii piwa z puckiego browaru. Kompania piwoszów napełniała nim kufle i z każdego ulewano po trochu na ławę, po czym siadali na niej mocno i twardo sędziowie. Jeżeli piwo było dobrrze uwarzone, można się było podnieść jedynie z wielkim wysiłkiem i olbrzymią dziurą na siedzeniu. A że rybacka brać nosiła na ogół spodnie skórzane , łatwo wymiarkować, jak tęgie bywało puckie piwo. Nawiązując do tej tradycji proponujemy wam piwo warzone z najlepszych odmian chmielu i słodu - idealne połączenie mocy i łagodnego smaku."
          Simon

          Comment

          • bury_wilk
            Senior
            • 01-2004
            • 2655

            #6
            wow

            i właśnie o to mi chodziło...
            Lubię kiedy się zieleni
            Lubię jak się piwo pieni...

            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎