Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Westvleteren, 12

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tmspoko
    Senior
    • 09-2009
    • 207

    #16
    Dla mnie również to najlepsze piwo świata.
    Attached Files
    TMspoko

    Comment

    • seba_gliwice
      Senior
      • 10-2003
      • 374

      #17
      Niezapomniane, szcześliwe chwile u "ŹRÓDEŁ" ... pełne puchary i udane zakupy, czyli coś na teraz i na potem !!! ...
      Attached Files

      Comment

      • concerto
        Senior
        • 09-2003
        • 859

        #18
        Piwo było, z tego co kojarzę, do kupienia na FDP za ok. 100 zł. Jest tez chyba w polskim sklepie internetowym trochę taniej. Widocznie tworzenie legendy pt. "Kupisz tylko w klasztorze od zaspanego brata który właśnie odszedł od kadzi" przestały się opłacać i rozwinięto dystrybucję.
        "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

        Comment

        • seba_gliwice
          Senior
          • 10-2003
          • 374

          #19
          Takiej "legendy" nie znam i nigdy przy zakupie w Westvleteren nie spotkałem "zaspanego brata", a tym bardziej w niczym nie objawiał znamion tego, że "właśnie odszedł od kadzi" - mimo iż od dobrych 4-5 lat fascynuję się tym piwem i regularnie udaje mi się nabywać je u źródła. Jest to rzeczywiście bardzo trudne, co nie znaczy, że niemożliwe jeśli posiada się odpowiednie zasoby motywacji i determinacji. To, że sporadycznie pojawia się w naszym kraju nie nazwałbym "rozwiniętą dystrybucją" - zasady sprzedaży w opactwie nie zmieniły się od lat, poza nielicznymi wyjątkami, takimi jak w grudniu 2011 i 2012, gdy opactwo wprowadziło na rynek specjalne zestawy, a zysk z ich sprzedaży zasilił fundusz remontowy opactwa ...

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
          .... Widocznie tworzenie legendy pt. "Kupisz tylko w klasztorze od zaspanego brata który właśnie odszedł od kadzi" przestały się opłacać i rozwinięto dystrybucję.

          Comment

          • Koninck
            Senior
            • 03-2009
            • 180

            #20
            Dla zainteresowanych zakupem Westvletterena w opactwie, przydatne linki:
            http://www.sintsixtus.be/eng/home.htm _
            http://www.sintsixtus.be/eng/brouwerijactueel.htm _
            Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

            Comment

            • concerto
              Senior
              • 09-2003
              • 859

              #21
              Legendę oczywiście przerysowałem.

              Biorąc pod uwagę warunki kupna na stronie klasztoru i ceny jak rozumieć to:




              W klasztorze cena w przeliczeniu na butelkę jest normalna. Można mieć wątpliwości czy ta oferta internetowa u nas jest zgodna z pierwotną umowa zakupu.
              Last edited by concerto; 14-05-2013, 21:58.
              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

              Comment

              • seba_gliwice
                Senior
                • 10-2003
                • 374

                #22
                Piwo z tej oferty pochodzi właśnie z tych zestawów "komercyjnych" (na remont klasztoru), wypuszczonych pod koniec 2011 i 2012 roku. Wg. mojej najlepszej wiedzy za pierwszym razem cena zestawu (6 piw + 2 szklanki) wynosiła tylko 25 EUR, ale za drugim razem cena ta wynosiła już 85 USD w USA, a w Europie ok. 60 EUR.


                Jeśli ten sklep internetowy zakupił taki zestaw (zestawy) i posiada na to faktury (rachunki), to jak najbardziej ma prawo odsprzedawać je na rynku wtórnym. Zakaz obrotu wtórego dotyczy piw zakupionych bezpośrednio w opactwie (powyższy linki podany przez post od "Koninck"). Wątpliwości może budzić jednak marża (w tym przypadku prawie 100%), ale to decyzja sprzedającego, do której ma pełne prawo … twoja decyzja, czy kupisz po takiej cenie, czy nie (i również masz do tego pełne prawo).

                Sam byłem świadkiem, gdy w ubiegłym roku na Festiwalu w Żywcu zniknęły wszystkie wystawione butelki (nie więcej niż 30 butelek) piwa Westvleteren (w cenie 40 PLN za butelkę) w przeciągu zaledwie 2-3 minut. Poziom „wysokiej ceny” jest kwestią indywidualną każdego z nas i zależy od wielu czynników.

                Jeśli przytaczasz ceny klasztorne jako tzw. „benchmark”, to pozostaje mi życzyć Ci z całego serca, abyś kiedyś trafił na taki sklep, który sprzedaje to piwo po cenie zbliżonej, z minimalną zaledwie marżą – mam nadzieję, że podzielisz się z nami na forum, jeśli już natrafisz na takie oferty … Realia są niestety takie, że aby zakupić to piwo po najniższej możliwie cenie, trzeba niestety ślęczeć przy telefonie, uzbroić się w cierpliwość i nie zniechęcać pierwszymi niepowodzeniami, a na końcu wybrać się do Zachodniej Flandrii aż pod granicę francuską i odebrać to piwo. Szacuję, że wśród potencjalnych chętnych aż 99% rezygnuje z tych planów już na samym początku … Tak jak pisałem wcześniej piwo to jest bardzo trudno kupić, ale nie jest to niemożliwe. Drogą do sukcesu jest motywacja, determinacja i trochę szczęścia (jak we wszystkim z życiu), jednak nakłady te wartę są tego trunku …


                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                W klasztorze cena w przeliczeniu na butelkę jest normalna. Można mieć wątpliwości czy ta oferta internetowa u nas jest zgodna z pierwotną umowa zakupu.

                Comment

                • concerto
                  Senior
                  • 09-2003
                  • 859

                  #23
                  40 zł. to cena jak najbardziej do przyjęcia biorąc pod uwagę że wiele piw amerykańskich czy włoskich w trochę większej butli kosztuje podobnie.

                  Z tym że wydaje mi się, że kupujemy tu też legendę. I własny trud, wyprawę etc. I jak się robi "za łatwo" - jak np. z tym wypustem do USA to smakosze kręcą nosem. Widać to przy recenzjach jak chwalą się gdy degustują "oryginalne z Belgii", a nie "to co dotarło w zeszłym roku do Stanów". Choć być może różnice faktycznie były co by źle świadczyło o legendzie.
                  "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                  Comment

                  • Koninck
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 180

                    #24
                    W czerwcowym wydaniu "Antwerpia po Polsku" jest ciekawy artykuł na temat samego opactwa i najlepszego piwa na świecie _ http://www.antwerpiapopolsku.be/medi...er/pdfy/26.pdf
                    Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                    Comment

                    • kurgan
                      Gość
                      • 04-2004
                      • 315

                      #25
                      czy są jakieś podobieństwa miedzy Westy 12 a St. Bernardus 12 ?

                      Comment

                      • seba_gliwice
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 374

                        #26
                        Tak, jest jedno podobieństwo ... kolor !!!

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kurgan Wyświetlenie odpowiedzi
                        czy są jakieś podobieństwa miedzy Westy 12 a St. Bernardus 12 ?

                        Comment

                        • qbaseq
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 100

                          #27
                          Trzecie i ostatnie, najbardziej cenione z piw z opactwa Westvleteren, wypite w amsterdamskim pubie. Koszt - 16 eu, buteleczka 0,33l alk 10,2%, złoty kapsel na pamiątkę.

                          Kolor ciemnobrązowy, piana w zależnosci od nalewania, może być naprawdę okazała. Smak - przepyszne, po wypiciu "ósemki" to było jeszcze o klasę lepsze,
                          owocowo - mniej karmelowe niz "8" - bardziej czekoladowe, do tego idealnie zbalansowane goryczką, sama przyjemność.

                          Czy to naprawde "best beer in the world" ? nie czuję się aż takim fachowcem żeby wyrokować, na pewno jest to piwo najwyższych lotów - bardzo polecam !
                          Może kiedyś na spokojnie zrobię degustację i porownam na spokojnie np. z Rochefortem 10 i La Trappe Quadrupel-em, ktore rownież bardzo cenię.
                          Attached Files

                          Comment

                          • kurgan
                            Gość
                            • 04-2004
                            • 315

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika qbaseq Wyświetlenie odpowiedzi
                            porownam na spokojnie np. z Rochefortem 10 i La Trappe Quadrupel-em, ktore rownież bardzo cenię.
                            niekoniecznie droższe, trudniej dostępne oznacza...Rochefort jest nawet...

                            Comment

                            • baroN1
                              Senior
                              • 08-2011
                              • 181

                              #29
                              ktoś wie może kiedy westvleteren zmienił kapsel ? mowa o dwunastce oczywiście

                              Comment

                              • tmspoko
                                Senior
                                • 09-2009
                                • 207

                                #30
                                Chyba nie zmienił. Na edycji do sklepów był troszkę inny, z XII w środku (na butelkach z nadrukiem - fotka w poście 16) - chyba listopad 2011r. W zeszłym roku kupowałem standard i był normalny kapsel.
                                TMspoko

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎