Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Ratuszowe Nasze Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Poznaniak
    Member
    • 10-2002
    • 84

    Fortuna, Ratuszowe Nasze Mocne

    Moda na mocne piwa dotała także do Miłosławia, ale chyba niepotrzebnie.
    Zapach: trochę nieprzyjemny, silnie goryczkowy.
    Piana: gęsta i trwała.
    Nasycenie: dobre, choć bąbelki raczej małe.
    Smak: trochę rozczarowuje, lekka nuta alkoholowa , goryczka - wbrew zapachowi - nie jest nadmierna.
    Na okładce tego dzieła, która ma kształt typowy dla "F", widzimy ratusz wrzesiński.
    Ogólnie porównanie tego piwa z "Ratuszowym" wypada jak porównanie budowli na ich naklejkach: renesansowego ratusza poznańskiego i dość smutnego, neogotyckiego ratusza we Wrześni .
  • Poznaniak
    Member
    • 10-2002
    • 84

    #2
    Zapomniałem o liczbach: 14,2 % i 7 %.

    Comment

    • yendras
      Senior
      • 12-2001
      • 2052

      #3
      Kolor jak na lagera dość ciemny, jasnobursztynowy tudzież słaboherbaciany. Piana w porównaniu z innymi piwami z Miłosławia niezbyt obfita, ale może to kwestia schłodzenia piwa. Nagazowanie dość słabe. Zapach raczej słodkawy, dopiero głęboko w tle można wyczuć ślad specyficznego, rozpoznawalnego zapachu piw z browaru "Fortuna". Podobnie rzecz ma się ze smakiem: zdecydowanie spłaszczony i zdominowany przez słodycz, jedynie początkowo można na drugim (albo nawet trzecim) planie wyczuć słabe echo specyficznego "fortunowego" smaku. Lubię akcenty słodowe w smaku, ale w tym przypadku trochę przesadzili. Mimo to piwo jest absolutnie wypijalne, chociaż nie będzie moim ulubionym.

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Otrzymane dzięki... zabijcie - już nie pamiętam dzięki komu. Może to nawet był ktoś z poza forum??
        W każdym razie przystąpmy do oceny:
        Dla mnie rewelacyjne wręcz. Nie przepadam za piwami mocnymi, ale to jest ekstra klasa.
        Obfita i trwała piana. Wyrażny zapach, nawet nmożna rzec - ostrawy. Ale przyjemny. Goryczkowate nie za mocno, w bardzo miły sposób.
        To jest piwo co sie zowie...
        Tylko etykieta wzbudza we mnie sprzeczne uczucia. Tzn ogólnie jest ok ale zestawienie kolorów - jakoś mi tutaj nie pasuje. Ale pewnie się czepiam.

        Moja ocena: [4.275]
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Howard
          Junior
          • 03-2004
          • 24

          #5
          dawno nie pilem Fortunki i bardzo pozytywne odczucia po skosztowaniu.Smak idealny mimo |e nie pijam mocnych piw to jest OK, kolorek , piana, nasycenie co2 wszystko dalo przyjemny efekt ze spozycia i jeszcze ratusz z mojego rodzinnego miasta na etykiecie jest SUPER

          Moja ocena: [4.025]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
          Art, Admin

          ---------------

          Comment

          • cielak
            Senior
            • 03-2004
            • 2890

            #6
            Dostałem od Arcy. DZIĘKI!
            kolor- jasny, za jasny jak na mocne
            CO2- dobre, dużo bąbli pcha się do góry
            smak- wyraźnie słodowy, lekko w głębi wyczówalna goryczka
            piana- gruba, gęsta do końca picia widoczna w kuflu
            zapach- słodowy
            opakowanie- co mnie najbardziej razi, to straszny bałagan na etykiecie, jest tu tyle kolorów i informacji, a miejsca mało.
            Gdyby "Fortuna" była dostępna w Krakowie hmmm....było by super. A tak to pozostają nam "bartery" z kolegami z zachodu Polski (DZIĘKI!!!). Piwko super!!

            Moja ocena: [3.95]
            Last edited by cielak; 13-10-2004, 22:02.
            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎