Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głubczyce, Finkbrau (LiDl)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    Głubczyce, Finkbrau (LiDl)

    Zakupione w sieci Lidl (Radom) -butelka 0,5 l, 1,39 ( w tym kaucja 0,4 zł).
    Kolor piwa jasnozłoty, piana biała niereguralna - znika błyskawicznie, ładne drobne bąbelki (orzeźwiające), goryczka mała przechdząca w średnią, wydaje się wodniste, posmak metaliczno -chemiczny (jakość odpowiada cenie ).
    Alk. 5,5 %, e.v. - 10,1 st.
    Zaliczone i zapomniane.
  • marcin_l
    Senior
    • 10-2001
    • 145

    #2
    Tia....Doilidy robi też niby to samo piwo dla Lidla ale to zupełnie inna jakość. Doilidy o niebo lepsze, choć sprzedawane za 0,99zł.

    W Opolu od jakiegoś czasu można niestety kupić tylko Finkbreau z Głubczyc (wcześniej był wybór, a jeszcze wcześniej tylko Doilidy). Myślałem że to tak tylko w woj. opolskim, bo do Głubczyce blisko...
    www.tramping.slask.pl - relacje z wypraw, galeria, porady, niusy, tablica ogłoszeniowa 'szukam ludzi do wyprawy', rozkład PKS Katowice

    Comment

    • zomodj
      Junior
      • 01-2004
      • 2

      #3
      Nie ma co ukrywac, smak piweczka jest nieco wodnisty, a taki posmak może dawać stara linia myjni do butelek, mówie o metlicznym... no ale co chcecie za taka kase..

      Comment

      • marcin_l
        Senior
        • 10-2001
        • 145

        #4
        zomodj napisał(a)
        Nie ma co ukrywac, smak piweczka jest nieco wodnisty, a taki posmak może dawać stara linia myjni do butelek, mówie o metlicznym... no ale co chcecie za taka kase..
        Jak to czego? Skosztuj wersji robionej przez Doilidy to będziesz wiedział czego można oczekiwać za 0,99zł
        www.tramping.slask.pl - relacje z wypraw, galeria, porady, niusy, tablica ogłoszeniowa 'szukam ludzi do wyprawy', rozkład PKS Katowice

        Comment

        • Piecia
          Senior
          • 02-2002
          • 3307

          #5
          marcin_l napisał(a)
          Tia....Doilidy robi też niby to samo piwo dla Lidla ale to zupełnie inna jakość. Doilidy o niebo lepsze, choć sprzedawane za 0,99zł.

          W Opolu od jakiegoś czasu można niestety kupić tylko Finkbreau z Głubczyc (wcześniej był wybór, a jeszcze wcześniej tylko Doilidy).
          Dojlidy już nic poza Żubrem nie robi - przynajmniej takie chodzą słuchy a Finkbrau'a napewno już nie gdyż było to Dojlidy Mocne w innym opakowaniu - równie nienajlepsze (do nabycia było tylko w firmowym - Lidla na Podlasiu nie ma i zapewne długo nie będzie)
          Koniec i bomba,
          Kto nie pije ten trąba !!!
          __________________________
          piję bo lubię!

          Comment

          • marcin_l
            Senior
            • 10-2001
            • 145

            #6
            Piecia napisał(a)
            Dojlidy już nic poza Żubrem nie robi - przynajmniej takie chodzą słuchy
            U...to szkoda, bo ich piwa mi bardzo smakowały...

            Finkbrau'a napewno już nie gdyż było to Dojlidy Mocne w innym opakowaniu - równie nienajlepsze (do nabycia było tylko w firmowym - Lidla na Podlasiu nie ma i zapewne długo nie będzie)
            Hmm...chyba piszesz o Finkbraeu Mocnym? Bo zwykłe ma 10,5% ekstraktu i 5,5% alc. vol a Dojlidy Mocne 7%.
            Przyznam się że piłem mocne tylko raz i rzeczywiście było niespecjalne. Co innego zwykłe, całkiem dobre piwo, było...:-((
            www.tramping.slask.pl - relacje z wypraw, galeria, porady, niusy, tablica ogłoszeniowa 'szukam ludzi do wyprawy', rozkład PKS Katowice

            Comment

            • Pepek
              Senior
              • 04-2003
              • 1499

              #7
              Następna głubczycka porażka piwna dla Lidla. Wodniste, kwaskowate, odgazowane Jednym słowem: koszmar. Szkoda wydać 99 gr.

              Comment

              • jerzy
                piwoholik
                • 10-2001
                • 4705

                #8
                We Wrocławiu obecnie 79 gr. Nawet za tyle nie skusiłem się wczoraj - i chyba dobrze zrobiłem.
                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  #9
                  marcin_l napisał(a)
                  Hmm...chyba piszesz o Finkbraeu Mocnym?
                  Mocna lidlowska wersja to Grafen Walder Strong, niestety też robiona już przez Głubczyce.

                  Comment

                  • dryx
                    † 1966-2017 Piwosz w Raju
                    • 04-2002
                    • 1735

                    #10
                    tak dla informacji , od kilku miesięcy Dojlidy już nie produkują dla Lidla, Finkbrau i Grafenwalder Strong robione są obecnie przez Głubczyce. Ale w magazynach mogą być jeszcze dojlidzkie wersje tych piw, które rzucają do sklepów.

                    Comment

                    • robox
                      = kapslarz =
                      • 11-2002
                      • 8188

                      #11
                      Zakupione w Lidlu w cenie 0,99 złotego za butelkę. Nic pozytywnego o tym piwie nie mogę powiedzieć .

                      Comment

                      • babalumek
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1207

                        #12
                        Piłem je ostatnio z butelki na koncercie (było najtańsze) i... spodziewałem sie czegoś gorszego.Inni co prawda co najwyżej wzruszali ramionami ale mi to piwo jak na swoją cenę nawet smakowało.Jak się kupuje browar za taką cenę to innymi kryteriami trzeba podejść i ono w swojej kategorii egzamin zdało.
                        MRKS Kuźnia Jawor

                        WTS Sparta Wrocław

                        Comment

                        • Czapayew
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1966

                          #13
                          FINKBRAU był drugim piwem, które dostapiło wątpliwie nobilitującego potraktowania, jakim jest wylanie do zlewu. Goryczkowana i chmielowana woda w niewielkim stopniu przypominająca piwo - tylko tyle mam do powiedzenia.

                          Moja ocena: [1.375]
                          Last edited by Czapayew; 14-06-2004, 13:18.
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • Saghat
                            Junior
                            • 11-2003
                            • 1

                            #14
                            Witam!
                            To jest mój pierwszy post na tym forum Szkoda, że akurat na temat takich siurów, ale muszę! Takiego świństwa nigdy w zyciu w ustach nie miałem (Finkbrau puszkowy). Samo ALU. Jejku, gorsze od bierdonkowskich alusów - Kenigera i V.I.P.'a. Paskudztwo. Jeszcze połowy nie wypiłem i się zastanawiam czy nie wyciepać tego w zlew. NIE KUPUJTA TEGO, jak Was proszę!!! Hej.

                            Comment

                            • slado
                              Gość
                              • 07-2003
                              • 1072

                              #15
                              Zakupione w Lidl-u tylko dla zdobycia skrzynek i butelek.
                              W promocji za 0,89 PLN za butelkę plus kaucja.
                              Ciężko przechodziły przez gardło choć mocno schłodzone i po ciężkich, działkowych bojach. Nie wystawiam oceny bo skali brakuje. powinno być właściwie na -1,0.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎