Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Moje wsparcie BrawarBizu to taki odruch serca... Często korzystam z ogromnej wiedzy zawartej na tych stronach, ostatnio np. rady Marusi uratowały we mnie piwowara domowego. Jako że sam nie lubię za bardzo pisywać, postanowiłem dać coś od siebie w taki sposób. Może moja drobna pomoc przyczyni się choć trochę do dalszej działalności tego portalu.
Wosiu
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 02-02-2004, 14:26
pawelgor pawelgor is offline
Junior

Miejscowość: Poznan
Standardowy Etykiety - jak przechowywać?

Witam, od pewnego czasu zbieram etykiety, mam ich na razie okolo 700. Nie bardzo jednak wiem jak je przechowywac, dotychczasowy sposob (luzem w zeszycie) nie zdaje egzaminu. Z gory dziekuje za pomoc.
Stare 02-02-2004, 14:38
Fotka Użytkownika: mwa
mwa mwa is offline
Senior

Miejscowość: Ruda Śląsko
Standardowy

Choć nie zbieram etykiet, ale mam parę więc moge dać taki przykład.

Kup se koperty, dziurkaczem podziurkuj i do środka powkładaj etykiety.
Koperty możesz dać dosegregatora lub do kartonu, bądz poprostu do szuflady.

Możesz kupić również koszulki zwykłe lub takie na zdjęcia (są o wiele droższe i może nie stać Cie będzie na piwo).

Osobiście mam w kopertach, segregowane browarami. Na odwrocie koperty mam porobione znaczki ile tych etykiet mam w środku-tanio i poukładane.
Stare 02-02-2004, 15:12
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

segregator, koszulki foliowe, kartki (A4), gęsia skórka
etykiety naklejasz na gęsią skórkę, na kartkę, a potem do koszulki i bach do segragatora, nie klej na jednej kartce obustronnie, tylko na dwóch, te dwie kartki do jednej koszulki, później będzie Ci łatwiej przekładać nowe wzory jak coś Ci dojdzie
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2004, 15:38
maki maki is offline
Senior

Miejscowość: Poznań
Standardowy

Ja kupiłem w hurtowni kilkanaście albumów do zdjęć (najlepiej 10x15) w jeden wchodzi 200 szt i wygląda to całkiem nieźle.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2004, 16:18
Fotka Użytkownika: dryx
dryx dryx is offline
† 1966-2017 Piwosz w Raju

Miejscowość: Cieszyn
Standardowy

Cytat:
becik napisał(a)

etykiety naklejasz na gęsią skórkę
tak z czystej ciekawości :
czy można później odlepić od tej gęsiej skórki etykiety ??
a jeśli tak, to czy pozostają jakieś ślady po odlepieniu??
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2004, 16:21
DARCO DARCO is offline
Senior

Miejscowość: Sosnowiec
Standardowy

Ja właśnie jestem na etapie "wielkich porządków" i stosuje metodę
którą opisał kol. becik. Dołożyłem jednak do tego swój własny patent
który umożlwia szybkie dotarcie do konkretnego przedziału czasowego z którgo pochodzą etykiety.
U mnie każde województwo posiada własny segregator, a etykiety z poszczególnych browarów oddzielone są stroną tytułową danego browaru
z podstawowymi informacjami zdobytymi w serwisie, lub uzyskanymi
od bardziej doświadczonych kolegów ( becik, duże dzięki !!! )
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg xx02.jpg (34,6 KB, liczba wyświetleń: 773 )
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2004, 16:35
pwolak pwolak is offline
Senior

Miejscowość: Katowice
Standardowy

Cytat:
becik napisał(a)
(...) gęsia skórka (...)
nie zbieram coprawda etykiet, ale tak z ciekawości: co to jest "gęsia skórka"
[mam nadzieję, że pytanie nie wyda się jakoś strasznie głupie]
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2004, 16:48
DARCO DARCO is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
dryx napisał(a)
"Gęsia skórka", w przeciwieństwie do zwyklej taśmy klejącej, umożliwia
w każdej chwili przebudowę swojej kolekcji, czyli przeniesienie danej etykiety w dowolne miejsce. Ta, którą ja używam, a więc najzwyklejsza
nie pozostawia żadnych śladów.( najlepiej jednak wypróbować samemu na mniej cennym egzemplarzu etykiety)Stosuję ją zresztą z dużym umiarem :
dwa malutkie skrawki na każdą etykietę( a właściwie pod ) tylko tyle
aby się nie przesuwała ( etykieta ) pod koszulką.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2004, 17:08
becik becik is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
dryx napisał(a)
własnie tą zaletą gęsiej skórki jest to że można etykiety na niej przyklejone mozna wielokrotnie przyklejac i odklejać bez żadnego uszczerbku i śladu na niej (oczywiście ma cieniutkich paseczkach) oraz oczywiście odklejać od samej etykiety.
Można również stosować papier filatelistyczny (jestem laik i nie znam jego poprawnej nazwy), który też z latwoścą sie przykleja bez uszczerbku dla znaczka i etykiety również. Ja jednak cały czas stosuję gęsią skórką.

Gęsia skórka jest to rodzaj impregnowanej papierowej taśmy samoprzylepnej (przypominająca właśnie gęsią skórkę) Mozna sie o nią śmiało pytać w papierniku - choć raz trafiłem na jakąś uczennicę, która na moje pytanie o "gęsią skórkę" sporzała się dość dziwnie
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2004, 18:31
Fotka Użytkownika: mwa
mwa mwa is offline
Senior

Miejscowość: Ruda Śląsko
Standardowy

Będę musiął kupić gęsią skórkę na etykiety z Cieszyna.
Stare 02-02-2004, 18:40
Fotka Użytkownika: cororo
cororo cororo is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Stąporków
Standardowy

te podlepki filatelistyczne o których pisze Becik to zły pomysł pozostawiają ślady na odwrocie etykiet ,a po dłuższym czasie na etykietach pojawiają się tłuste plamy ,więc radzę jednak jak wszyscy gęsia skórka jest najlepszym rozwiązaniem.
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2004, 19:19
koniu koniu is offline
Senior

Miejscowość: ZABRZE
Standardowy

jA KUPÓĘ KOSZULKI A4 I ZGRZEWARKĄ
FORMUJĘ STRONĘ 4 X ETYKIETA+_4X KRWATKA
A Z TYŁU KONTRETYKIETA
Odpowiedz cytując
Stare 02-02-2004, 22:55
adam1975 adam1975 is offline
Senior

Miejscowość: Gubin
Standardowy

Ja stosuje odcięty pasek z karteczek tych co to przyklejamy wiadomości na lodówce no i koszulki A4,segregator.
Stare 03-02-2004, 13:14
igi igi is offline
Member

Miejscowość: Świdnik
Standardowy

Wszelkie podklejanie(nawet gęsią skórką) uszkadza etykiety(zostają plamy).Przekonałem się o tym osobiście i teraz przechowuję etykiety w specjalnie robionych kartach wpinanych do segregatorów (brystol w koszulkach zszywany i odpowiednio nacięty)-na jednej karcie z obu stron mieści się od 12 do 16 etykiet.Niepodklejanie etykiet ma jeszcze tę zaletę,że błyskawicznie mogę przemieszczać etykiety.Polecam także albumy fotograficzne,choć to wychodzi dość drogo.
Odpowiedz cytując
Stare 03-02-2004, 13:29
becik becik is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
igi napisał(a)
Wszelkie podklejanie(nawet gęsią skórką) uszkadza etykiety(zostają plamy).Przekonałem się o tym osobiście i teraz przechowuję etykiety w specjalnie robionych kartach wpinanych do segregatorów (brystol w koszulkach zszywany i odpowiednio nacięty)-na jednej karcie z obu stron mieści się od 12 do 16 etykiet.Niepodklejanie etykiet ma jeszcze tę zaletę,że błyskawicznie mogę przemieszczać etykiety.Polecam także albumy fotograficzne,choć to wychodzi dość drogo.
chyba nie zaproponowałbyś komus co zbiera cały świat albumów fotograficznych? Kiedy zakończyłem zbierać cały świat (ok 110 000 etykiet) jeden pokój wygladał jak biuro, segregatory w których i tak srednio znajdowało sie od 1000 do 4000 etykiet zajmowały sporo miejsca a co mowic o albumach, ile takich albumów fotograficznych by trzeba było mieć. No chyba że się zbiera tylko coś okreslonego, wtedy spoko
Nie miałem problemów z gęsią skórką tj ze śladami po niej na etykietach, jesli nie kleisz grubych plastrów tylko cienkie paski wszytsko jest w porządku. Chcą czy nie chcąc ale to właśnie gęsia skórka jest najlepszą rzeczą do klejenia etykiet
Odpowiedz cytując
Stare 03-02-2004, 14:27
breslauer breslauer is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław w Beskidach
Standardowy

Ja używam do podklejania etykiet masy plastycznej (takiej do przyklejania plakatów). Z gęsią skórką mam doświadczenia złe o tyle, że podczas odkupywania od kogoś części jego zbioru odklejałem etykietki klejone na gęsią skórkę i widziałem, jakie mocne ślady pozostawia ona na etykietach. Niejednokrotnie ślady te przebijały na drugą stronę, a były to naprawdę wąziutkie paski ... Rzecz dotyczyła etykiet klejonych na skórkę kilka lub kilkanaście lat temu.
Po masie plastycznej na razie śladów nie ma, ale raczej skłonny jestem sądzić, że plamy na etykietach pojawią się prędzej czy później, niezależnie od użytego rodzaju środka mocującego - wszak papier jest raczej delikatną materią, a kleje zawierają w sobie substancje dość tłuste, które papier plamią.
A poza tym używam segregatorów i koszulek A4.

breslauer edytował/a post 03-02-2004 o godz. 14:30.
Odpowiedz cytując
Stare 04-02-2004, 17:06
Fotka Użytkownika: adam16
adam16 adam16 is offline
Senior

Miejscowość: Chorzów
Standardowy

Cytat:
becik napisał(a)
segregator, koszulki foliowe, kartki (A4), gęsia skórka
etykiety naklejasz na gęsią skórkę, na kartkę, a potem do koszulki i bach do segragatora, nie klej na jednej kartce obustronnie, tylko na dwóch, te dwie kartki do jednej koszulki, później będzie Ci łatwiej przekładać nowe wzory jak coś Ci dojdzie
Moja metoda, moja metoda. Sprawdza się

Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
Odpowiedz cytując
Stare 08-02-2004, 16:43
Fotka Użytkownika: grzeber
grzeber grzeber is offline
Senior

Miejscowość: Mokotowo
Standardowy

Masa plastyczna to nie jest dobry pomysł. Przyklejałem za jej pomocą kiedyś do ścian plakaty i przy okazji ostatniego remontu po zdjęciu plakatów ukazały się tłuste plamy, które bardzo ciężko było zmyć

www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
Odpowiedz cytując
Stare 09-02-2004, 08:59
Fotka Użytkownika: Dojlidy
Dojlidy Dojlidy is offline
Gość

Miejscowość: Białystok
Standardowy

Te wszystkie pomysły z gesią skórka, koszulkami i segregatorami sprawdzaja sie tylko wtedy gdy ma się kilka set etykiet.Problem pojawia sie jeśli ma sie ich kilka tysięcy i pochodza one z blisko stu krajów.
Wtedy pozostaje tylko trzymac je w kartonach.
Odpowiedz cytując
Stare 09-02-2004, 13:29
breslauer breslauer is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław w Beskidach
Standardowy

Cytat:
grzeber napisał(a)
Masa plastyczna to nie jest dobry pomysł. Przyklejałem za jej pomocą kiedyś do ścian plakaty i przy okazji ostatniego remontu po zdjęciu plakatów ukazały się tłuste plamy, które bardzo ciężko było zmyć
Tak, tylko że do plakatu musisz użyć bardzo duży kawałek tej masy, a do podklejenia etykietki wystarczy dosłownie kawałek wielkości główki szpilki.
Odpowiedz cytując
Stare 09-02-2004, 23:12
becik becik is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Dojlidy napisał(a)
Te wszystkie pomysły z gesią skórka, koszulkami i segregatorami sprawdzaja sie tylko wtedy gdy ma się kilka set etykiet.Problem pojawia sie jeśli ma sie ich kilka tysięcy i pochodza one z blisko stu krajów.
wybacz, ale ja mając w przeszłości ponad 100 000 etykiet i wszystko trzymając w segregatorach i koszulkach nie miałem żadnego problemu, wprost przeciwnie, był porządek i zawsze pod ręka było to co chcialem znależć, ciekawe ile czasu szukałbyś jednego wzoru w kartonie aby sprawdzić czy nowy który Ci doszedł nie jest aby przypadkiem tym samym. Segregatory podzielone na kraje, te znów alfabetycznie na miasta i browary. Bez problemu w tej ilości odnajdywałem wszystko to co chciałem w pół minuty.
Odpowiedz cytując
Stare 10-02-2004, 00:04
DARCO DARCO is offline
Senior

Standardowy

Dokładnie. Ja właśnie miałem, a właściwie jeszcze mam etykiety w paru pudłach po papierze ksero, i właściwie nie wiem ile mam tych etykiet
i jakie ( choć część jest oczywiście w kopertach )
Dopiero teraz, kiedy je wkładam do segregatorów wyłania się z tego chaosu powoli jakiś ład.
Polskie etykiety dzielę na województwa, miasta, browary, a nawet na poszczególne normy. Dzięki temu mogę szybko sprawdzić kazdy wzór i dzięki temu mogę odłożyć do wymiany ( lub sprzedaży )wiele dubletów.
Odpowiedz cytując
Stare 10-02-2004, 11:16
xeia xeia is offline
Gość

Miejscowość: Gdańsk
Standardowy

Ja tez swoja niewielką kolekcjetrzymam w kilku albumach foto i całkiem przyzwoicie to wygląda.
Odpowiedz cytując
Stare 10-02-2004, 11:29
adam1975 adam1975 is offline
Senior

Miejscowość: Gubin
Standardowy

Cytat:
Dojlidy napisał(a)
Moim zdaniem to kilkaset można trzymac w kartonie a już kilka tysięcy lub kilkadziesiąt to lepiej skatalogowac w segregatorach a jeśli chodzi o koszty każde hobby ma swoją cene
Stare 10-02-2004, 12:15
Fotka Użytkownika: sopista
sopista sopista is offline
Senior

Standardowy

Jestem zdecydowanie za segregatorami. U mnie są one oznaczone numerami a na ścianie wisi lista dotycząca tej numeracji. Ze wzglądu na to, że zbieram etykiety kompletami (opisywałem to temacie
"Etykiety, kontry, krawatki") to dostęp do do "zestawów" zapewniają właśnie segregatory.
Ze względu na róźny "format" etykiet wymaga to niestety trochę pracy w odpowiednim przygotowaniu koszulek. Moje koszulki podzielone są na 6 części - małe etykietki, 4 części - stojące bez kontr, 2 części -
właśnie na etykiety z kontrami i pełne A4 na np etykiety zbiorcze klejone kiedyś na kartonowe pudełka z piwem (sposób przygotowania koszulek jest również opisany w temacie "Jak przechowywać podstawki").
Same etykietki kleję cieniutkim paskiem "gęsiej skórki" do papieru również odpowiedniego formatu (kolor biały, ale gdy etykieta ma też biały kolor, wówczas papier jest innego koloru, aby widać było gdzie się ta etykieta kończy). Jest to o tyle istotne, że swój zbiór mam zeskanowany. O ile oko ludzkie wyraźnie widzi gdzie kończy się biała etykieta na białym tle, to skaner tego już nie odróżnia.
Umożliwia to także szybkie przekładanie etykiet przy uzupełnianiu zbioru.
Dodam, że układam to miastami, w nich browarami a same etykiety normami.
To wszystko wymaga pracy, ale wynagradza to bardzo dobry dostęp do zbioru i możliwość dotarcia do wszystkiego bez potrzeby "grzebania" w pudełkach czy kopertach.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie