Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Etykiety - jak przechowywać?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #31
    I wiatę magazynową z regałami, żebyś miał je gdzie ustawić, te klasery.

    Comment

    • Peterciu
      Junior
      • 05-2005
      • 19

      #32
      Panowie toczycie tutaj na prawdę bardzo ciekawą dyskusję jednak tak na prawdę nie doszliśmy do porozumienia co jest tak na prawdę dobre do przechowywania etykiet. Chciałem się od was dowiedzieć czy istnieją np. jakieś specialne przeźroczyste folijki (koszulki), które są np. podzielone na pół i mają możliwość wpięcia do segragatora?

      Myślę, że jest to chyba jak dla mnie i przy mojej skromnej kolekcji najlepsze rozwiązanie. Jednak czy takie coś można dostać?

      Pozdrawiam.

      Comment

      • Odoakr
        Senior
        • 07-2003
        • 330

        #33
        Takie koszulki może i istnieją, ale nawet jeżeli to sędą drogie (tzn kilka gr sztuka, ale przy tysiącach szt to już są poważne pieniądze) Dla drobnej kolekcji może się sprawdzi, ale pamiętaj, że będzie sie ona rozrastać. No chyba, że sobie je sam zrobisz ze zwykłych koszulek i zgrzewarki.

        Ja skorzystałem z rady starszych forumowiczów i mam segregatory ze zwykłymi koszulkami a w nik kartki A4 z przyklejonymi gęsią skórka etykietami. Już mi sie ich nazbierało lekko ponad 3000 i to zdaje egzamin na 5.

        Polecam - jest to dobre także podczas przeglądania zbiorów, bądź też pokazywania komus innemu - dzięki kartką nie prześwituja etykiety ze spodu.

        A jak dojda nowe etykiety, to mozna je szybko poprzeklejać.

        Comment

        • Stomka
          Gość
          • 07-2010
          • 123

          #34
          Etykiety - w czym trzymać

          Witam, mam problem, ostatnio od kolegi dostałem kilkadziesiąt polskich etykiet, tak na dobry początek, wciąż nie wiem gdzie mam je trzymać, więc proszę was o pomoc.

          Pozdrawiam, Stomka

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #35
            Przede wszystkim prosze używać wyszukiwarki przed założeniem tematu. (Przyłączono)
            Last edited by ART; 06-01-2011, 14:11.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #36
              Najlepiej w jakimś segregatorze, zaplanować ile etykiet mieścić się bedzie na stronie, kupić odpoiwednią ilość koszulek i zacząć układać

              Comment

              • Stomka
                Gość
                • 07-2010
                • 123

                #37
                A może przykleić do zeszytu?

                Comment

                • Promil03
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2833

                  #38
                  Bez sensu. Co jak będziesz chciał przełożyć jakąś etykietę?
                  Ja trzymam w zwykłych koszulkach A4. Mieści mi się 6 etykiet na stronę. Przyklejam je na zwykłej kartce A4 cieniutkimi paseczkami taśmy dwustronnej.
                  Wszystko trzymam oczywiście w segregatorach. Jeśli dochodzi mi kilka etykiet danego wzoru, dokładam po prostu kolejną stronę.
                  Łatwo, tanio, funkcjonalnie i ładnie.

                  Comment

                  • Stomka
                    Gość
                    • 07-2010
                    • 123

                    #39
                    A jednak przyklejasz?

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #40
                      No jak ma się kilka etykiet wkoszulce to można spróbować takiego patentu z taśmą dwustronną. Chodzi o to, żeby zawsze była mozliwośc skorygowania kolejności, bo zwykle zbierasz układa swoje etykiety państwami/browarami a podzbiory browarowe zazwyczaj chronologicznie, od najstarszych do najświeższych. Jak przykleisz etę na stałe to potem może się zdatzyć że dojdzie Ci Zabrze Pn-66 i nie będzie jak tego sensownie dołozyć do dotychczasowo posiadanych etykiet.

                      Comment

                      • leszektrebacz
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 126

                        #41
                        Ja przechowuję tak jak Promil03 z tą różnicą ze etykiety przyklejam taśmą tz. gęsia skórka.
                        Taśma ta charakteryzuje się tym ,że równie łatwo odkleja się od kartki jak i od etykiety.
                        Można też używać wąskiej taśmy malarskiej.
                        https://www.facebook.com/Etykiety-Pi...8083177539645/
                        http://www.facebook.com/leszek.trebacz
                        http://picasaweb.google.co.uk/beerlabel2010

                        Comment

                        • Promil03
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 2833

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stomka Wyświetlenie odpowiedzi
                          A jednak przyklejasz?
                          No przecież napisałem jak.
                          Ze mną jest sprawa łatwiejsza, bo kolekcjonuję tylko Żywiec. Etykiety układam chronologicznie (normami) i według różnych wzorów (inne wzory na nowych stronach).
                          Mam wówczas duże pole manewru co do przestawiania i dodawania nowych stron.

                          Comment

                          • Wiktoria
                            Senior
                            • 07-2003
                            • 796

                            #43
                            Dla mniejszych kolekcji całkiem poręczne są albumy na zdjęcia typu segregatorowego. Można łatwo przekładać etykiety i dokładać strony:
                            Attached Files

                            Comment

                            • genea
                              Senior
                              • 02-2006
                              • 1515

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leszektrebacz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ja przechowuję tak jak Promil03 z tą różnicą ze etykiety przyklejam taśmą tz. gęsia skórka.
                              Taśma ta charakteryzuje się tym ,że równie łatwo odkleja się od kartki jak i od etykiety.
                              Można też używać wąskiej taśmy malarskiej.
                              A gdzie kupiłeś gęsią skórkę? Bo z tego co wiem , to od około roku nie jest już produkowana...
                              Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                              Bractwo Piwne

                              Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                              Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                              Comment

                              • sibarh
                                PremiumUżytkownik
                                • 01-2005
                                • 10384

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika genea Wyświetlenie odpowiedzi
                                A gdzie kupiłeś gęsią skórkę? Bo z tego co wiem , to od około roku nie jest już produkowana...
                                Podobno fabryka w niemczech się spaliła.
                                2800 nowe piwa opisałem na forum
                                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎