Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Black Boss Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kmieciu
    Member
    • 02-2004
    • 33

    BOSS, Black Boss Porter

    Wkrótce będzie dostępny nowy porter z browaru Boss w Witnicy.
    Piwo to dotychczas było dostępne w Szwecji.
    Uzyskało ono najwyższą ocenę w historii Państwowego Monopolu Szwecji 96 na 100 możliwych punktów.
  • kmieciu
    Member
    • 02-2004
    • 33

    #2
    Jest to dla nas piwoszy bardzo dobra wiadomość jeśli to piwo będzi conajmnij tak dobre jak dotychczaswy porter to zapowiada się nieżle

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      jestem tylko ciekaw ciekaw czym sie rożni Black Boss od Czarnego Bossa skoro parametry obu piw są identyczne i róznią się tylko etykietą.

      etykietę szwedzkiej wersji Bossa mozna tu zobaczyć http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=12672&s=
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • kmieciu
        Member
        • 02-2004
        • 33

        #4
        Szczerze mówiąc też się nad tym zastanawiałem

        Comment

        • Krotoszyniak
          Senior
          • 08-2002
          • 516

          #5
          O ile wiem to te same piwa . Kolega ze swecji przyslal mi na probe, moim zdaniem za slodkie , musza oni popracowac nad slodem ...ja bym troche wiecej opalil , moze troche wiecej chmielu o wyzszej ilosci alfa kwasu ...
          Admin z Ratebeera
          Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
          Poromotor piwnej Polski na swiat :)

          Comment

          • Andi
            Senior
            • 07-2001
            • 1915

            #6
            na Gieldzie w tychach udalo mi sie dostac to piwo
            Black Boss Porter 0,5 L.
            Zawartosc Alk 9,4%
            Kolor bardzo ciemno brazowy prawie czarny ale pod swiatlo przepuszcza smugi dajac bardzo ladny kolor
            Piuana obfita i sredniu dlugo sie utrzymujaca.
            Smak przyjemny slodkawy z wyczuwalna aroma przypalonego slodu.
            Przyjemna goryczka i te 9,4 % Alc jakos sie traca.
            Przyjemny Porter
            Attached Files
            Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

            http://www.andreas-kronkorken.de

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #7
              Boss Porter i Black Porter Boss to jest to samo piwo. Kilka dni temu testowałem.Różnic nie stwierdziłem jakichkolwiek-wcale się temu nie dziwię.


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • y4c
                Junior
                • 03-2005
                • 3

                #8
                BLACK BOSS PORTER.

                Do nabycia w Kaliszu, w byłym pewex'ie za 2,60 zł. Moim zdaniem naprawdę ciekawe piwko. Etykieta mogłaby być ładniejsza, za to rzuca się w oczy. Gazu niewiele, piany bardzo mało, w smaku za to bardzo przyjemne - taki lekki porterek bez smaku słodyczy. Nie da się wyczuć, że ma 9,4% vol. Często do niego wracam

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4996

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ciemna wisnia, ale czarny to on nie jest [4.5]
                  Piana: Wysoka, dlugotrwala choc mogla by byc lepsza, bo w koncu zanika bez kozuszka, ktory tak lubie. [4.5]
                  Zapach: Brakuje tylko nutek kawowych [4.5]
                  Smak: Lekki, przyjemny porter, delikatna goryczka i slodycz, troszke brak mu ekstraktu ale to wcale nie przeszkadza [4.5]
                  Wysycenie: Powinno byc troszke lepsze [4]
                  Opakowanie: Jest tak obrzydliwe, ze nie da sie go nie zauwazyc na polce. Wiec spelnia swoja role. [5]
                  Uwagi: Od roku jest moim piwem nr 1 (a w tym roku wypilem go juz 430 butelek) , ze wzgledu na to, ze jest jedynym dostepnym piwem tego rodzaju tu gdzie mieszkam. Zawsze lubilem lekkie portery ale do Portera Krajana to mu jeszcze troche brakuje.

                  Moja ocena: [4.5]
                  5400 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • antoś
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 213

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarny,pod światło prześwituje rubinono [4]
                    Piana: średniotrwała,opadająca do cieniutkiego kożuszka [3]
                    Zapach: bardzo intensywny,kawowy [4]
                    Smak: w smaku dominuje kawowa paloność z gorzkim finałem [3]
                    Wysycenie: niewielkie,wyczuwalne na języku [2.5]
                    Opakowanie: butla0,5l,etykieta w tonacji czarno-białej,eksport do Szwecji [3.5]
                    Uwagi: bardzo wytrawny porter z obniżonym alkoholem,smaczny,godny polecenia,bardzo lubię takie regionalne wyrooby.

                    Moja ocena: [3.4]

                    Comment

                    • Budvar
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 265

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: piękny, głęboki, prawie czarny, pod światło wyraźnie rubinowy [4.5]
                      Piana: o niezwykłej, wyjątkowo ciemnej barwie, niestety jest tak nietrwała, że nie zasługuje na wyższą notę (mimo wszystko - nasłabsza strona tego piwa) [3.5]
                      Zapach: przyzwoity, acz bez wzlotów, nieco za mało intensywny [3.5]
                      Smak: "aksamitny", palony, z wyraźną goryczką i nie narzucającą się mocą [4.5]
                      Wysycenie: nie za duże, dokladnie takie, jak być powinno [5]
                      Opakowanie: brawa za oryginalność ! [4.5]
                      Uwagi: alk. 8,5 %

                      Moja ocena: [4.075]

                      Comment

                      • maciejos
                        Junior
                        • 12-2004
                        • 29

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemnorubinowy (pod światło), klarowny, głęboki, czego pragnąć więcej... [5]
                        Piana: piana o barwie beżowo -karmelowej, drobnopęcherzykowa. Przez 2-3 minuty od momentu nalania do szklanki utrzymywał się dywanik, później piana znika całkowicie, szkoda [3]
                        Zapach: przyjemny zapach palonego słodu, wyraźny, ale nie natarczywy [4.5]
                        Smak: głęboki, zrównoważony smak zarówno słodu jak i goryczki chmielowej. Ten drugi wyczuwalny po chwili, ewidentnie wytrawny - SUPER! [5]
                        Wysycenie: racze niewielkie [2.5]
                        Opakowanie: Niestety w ciemnych rejonach dolnych półek regałów, gdzie przeważnie stoi, praktycznie niezauważalna. W dodatku, w sklepie musiałem długą chwilę przebierać, by znaleźć w miarę nienaruszoną etykietę przednią. Dominacja kolorów czerni i stonowanego złota. Pomiędzy literami brandu przydałaby się większa separacja lub mocniejszy biały kontur. Ilustracja browarnika z beczką nie przekonywuje (zbyt duży poziom szczegółowości rysunku na zbyt małej powierzchni. Czy browarnik z beczką to nie czasem Azja Tuhajbejowicz?:-) Uważam, że piwo tej klasy nie potrzebuje tego typu ilustracji. Ciekawa kontra. Pierwsze zdanie jednak nieco irytuje. "Piwo produkowane z rozmachem" - czy wytrawny porter potzrebuje rozmachu...? Zamieszczając propozycję podania "do solidnych dań mięsnych" Witnica ewidentnie przesuwa się w obszar, który okupują wina... Brawa za odważną próbę!!! [3.5]
                        Uwagi: Od niedawna zasmakowałęm w ciemnych piwach, tak więc daleki jestem od teoretyzowania nt. jego wyjątkowości.

                        Moja ocena: [4.425]

                        Comment

                        • Krotoszyniak
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 516

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Barwa ciemno brazowa , moze nawet troche coz z kory ciemnego drzewa. [4]
                          Piana: Duza ,ciemno , opalona piana. [3.5]
                          Zapach: Piekny zapach palonego ziarna z domieszka orzecha laskowego i czekolady. [4.5]
                          Smak: Na przodzie srednia slodycz za nia dobrej jakosci opalenizna . Byl by to by znakomity Baltycki Porter gdyby nie ta niedofermentowana slodycz. [3.5]
                          Wysycenie: Srenio-niskie [3]
                          Opakowanie: Zwylke , etykieta w wersju eksportowej utrzymana w tym samym fasonie co mniejsi bracia z browaru Boss. [3]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.825]
                          Admin z Ratebeera
                          Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                          Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4996

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krotoszyniak
                            Na przodzie srednia slodycz za nia dobrej jakosci opalenizna . Byl by to znakomity Baltycki Porter gdyby nie ta niedofermentowana slodycz.
                            Poniewaz w moim sklepie zabraklo Black Bossa udalem sie na poszukiwania (niestety nie ma go w kazdym sklepie).
                            Troche to trwalo, lecz w koncu znalazlem zakurzony karton tego piwa. Nie wiem ile ma lat, ale w Stanach wszystko jest mozliwe
                            Boss nie podaje daty waznosci na swych piwach, a to rozni sie od tych, ktore pilem wczesniej (butelki mi jeszcze zalegaja), tylko mniej czytelnymi napisami na kontretykiecie, co sugeruje jakas wczesna transze eksportowa.

                            Ale do czego zmierzam, tak "stary" Black Boss Porter nie ma juz tej slodyczy. Ma tak silna palonosc z goryczka, ze w pierwszej chwili go nie poznalem. Slodycz jest tylko na granicy wyczuwalnosci. Po latach robi sie z niego znakomity Baltycki Porter.
                            5400 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • atheus
                              Member
                              • 10-2006
                              • 67

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny, z ciemnowiśniowymi refleksami pod swiatło.Prześliczny widok [5]
                              Piana: Bąbelki średnie, kolor ciemnobeżowy.Bardzo szybko opada. Po pewnym czasie w ogóle niknie.Najsłabszy punkt tego piwa [3]
                              Zapach: Aksamitny. Czuć przypalony słód i delikatnie alkohol na drugim planie. Zdecydowanie przyspiesza moment degustacji [4.5]
                              Smak: Dochodzimy do sedna. Pierwsze wrażenie jest nie do opisania. Mam wielki problem co poczułem na języku ale mogę powiedzieć jedno: było to pyszne! Ppo tym pierwszym wrażeniu też jest super: delikatna kawa plus jakby kremowość zakończona goryczką. Dla mnie to Liga Mistrzów!!! [5]
                              Wysycenie: Taka klasa srednia niższa. W kuflu nie widać pracy bąbelków. Na jezyku bardzo delikatne. Dość szybko wygazowuje się ale znakomicia współgra ze smakiem [4.5]
                              Opakowanie: Bączek, kapsel czarny bezimienny. Etykieta czarna z elementami złota. Nie rzuca na kolana [3.5]
                              Uwagi: Ogólnie dałbym temu piwu mocne 4.5. Zdecydowanie wrócę do niego i to nie raz. Chyba nawet jeszcze dzisiaj

                              Moja ocena: [4.525]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎