Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Palm, Royale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Palm, Royale

    Alk. 7%, but. 0.33 l
    Ciemnozlote, sporo gazu, piana spora ale szybko opada do kozuszka.
    Zapach i smak mocno slodowe i lekko owocowe. Troche brakuje tego drugiego dna ale w sumie przyjemne piwko.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Howard
    Junior
    • 03-2004
    • 24

    #2
    Skosztowałem dzis Royala z browaru Palm -no cóz dobre piwko ale nic wyrywnego w sobie nie ma.Na etykiecie informacja 7% alkoholu ,ale wcale tego nie czuć.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Aktualnie piwo ma 7,5%. Na moim egz. jest napis Royale a nie Royal, ale to chyba jest to samo piwo
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Zdecydowanie powinno być "Royale" a nie "Royal".

        7,5% alk., butelka Vichy 0,33l.

        Kupione w Carrefourze w Tournai za jakieś 1€.

        Kolor: Bursztyn, klarowny.
        Piana: Niezbyt wysoka i znika błyskawicznie, zostawiając smętne resztki.
        Zapach: Dość silny, z dobrze wyczuwalną owocowością, czuć też troszkę toffi i miód.
        Smak: Bardzo treściwy, z wyraźnymi akcentami owocowo-drożdżowymi, podbitymi miłym alkoholowym ciepełkiem. Goryczka wyczuwlana, choć nieprzesadna. W tle troszkę biszkoptów.
        Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Ładna granatowa wersja etykiety bardziej znanego Palm Speciale.
        Uwagi: Choć koncerniak, to bardzo sympatyczne i ciekawe piwo. Gdzieś na forum czytałem kiedyś przypuszczenia, że ś.p. Frater Podwójny był klonem tego właśnie piwa i choć nie mogę przeprowadzić analizy porównawczej, jestem w stanie skłonić się do tej hipotezy.

        Comment

        • GaryFisher
          Senior
          • 10-2009
          • 739

          #5
          Kolor: piękny, jasny bursztyn [5]

          Piana: średnioziarnista, biała, taka sobie pod względem trwałości, w połowie szkła zostaje obrączka i parę podmokłych wysepek na środku;
          brudzi szkło [3.5]

          Zapach: bardzo intensywny słodowo-chmielowy, lekko owocowy, lekko kwiatowy, lekko kwaskowy [5]

          Smak: słodki, ciężki, słodowy z nutami chlebowymi; piwo jest słodkie (na bank dosładzane cukrem, o czym nie raczyli nas poinformować na etykiecie), jednak ta słodycz pasuje jako tako do kompozycji, chociaż z drugiej strony brakuje trochę konkretnej chmielowej goryczki (tej jest tutaj na prawdę jak na lekarstwo); alkohol nie wyczuwalny w smaku [4.5]

          Nasycenie: średnie może średniowysokie, nie widać bąbelków śmigających ku górze [4]

          Opakowanie: smukła brązowa flaszka 0.33 (ciekawe czy jest wersja 0.75), granatowa etykieta (całkiem elegancka) i dedykowany kapsel (też całkiem elegancki) [5]

          Uwagi: piwo uwarzone z okazji 90-tych urodzin piwowara Alfreda Van Roya (the Van Roy-Ale);
          zakupione w: Albert Heijn w Venray, Holandia;
          soundtrack: "Inflikted" by Cavalera Conspiracy
          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Smaczniutki Belg pity w toruńskiej Krajinie Piva. W zapachu wyrazisty chmiel, smak z początku słodkawy - słodowo owocowy, a potem solidna chmielowa goryczka. Warto spróbować.
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎