Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gambrynus, Eksportowe Beczkowe Wyborne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bleik
    Member
    • 11-2002
    • 80

    Gambrynus, Eksportowe Beczkowe Wyborne

    Eksportowe Beczkowe Wyborne
    Ekstrakt 12,5 % wag.
    Alk. do 6,2 %
    Piwo Jasne Pełne
    Pasteryzowane
    Opakowanie bączek 330 ml
    Kolor ciemniejszy niż w Leżaku, piana gęsta drobnoziarnista utrzymuje się około 3 minut potem opada pozostaje obwódka do końca, dobrze nagazowane, smak pełny pozostaje dziwny posmak trudno mi go określić ale jest dośc ciekawy ,specyficzny, zapach chmielowy przyjemny , etykieta identyczna jak w leżaku różni się jedynie obwódką tu zielona, tam żólta a w mocnym czerwona , dość stonowana według mnie bardzo fajna, wydaje się "solidna" trochę jakby stylizowana na te z lat 60-70 Dla mnie mocne 4.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    nic dodać nic ująć, kwintesencja piwa, kolor jasno-bursztynowy, doskonałe nasycenie gazem, piana mocna, trwała osadza się na szklaneczce, w smaku doskonale scharmonizowane wszytskie elementy, chmielowy, leciutka goryczka, doskonale "wchodzi", a zapach - takiego dawno nie czułem, jakbym znalazł się w chmielowym raju, bardzo mocny, wybija sie ponad pucharek tak, że nie trzeba nosa wściubiać do szklanki + lekka woń słodowego aromatu.
    Butelka bączek, etykieta może być, kapsle gładki, ale cóz to znaczy wobec tego co kryje w sobie to opakowanie. Zdecydowana 5
    (zakupione w Blue City)

    Moja ocena: [5]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • sloniatko
      Senior
      • 02-2004
      • 1014

      #3
      Mnie też smakuje )
      Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Następny prezent od Dzika z jego warszawskiego wypadu - dzięki!
        Bączek 0.33 l, moje się nazywa Beczkowe Wyborne, nazwa najlepiej pasuje tutaj natomiast parametry (12.1/6.2) podchodzą pod Ciechana Wybornego. Bardzo proszę o aktualizację nazw
        Kolor po prostu pilsowy, złoty, bez zarzutu (4)
        Piana bardzo drobnobąbelkowa, kremowa, średnio trwała, zostawia dywanik (3.5)
        Nasycenie mogłoby być lepsze (3.5)
        Zapach wyraźny ale trochę niepokojąco kwaskowaty, z jakąś taką nieokreśloną nutą, chmiel i słód też da się wyczuć. Charakterystyczny, pewnie nie przypasi masowemu odbiorcy (4)
        Smak - na początku ta sama nieokreślona kwaskowa nutka z przeplatającymi się słodowymi i goryczkowymi posmakami (4)
        Opakowanie - bączek z prostą graficznie etykietą (3.5)
        Fajne piwko, ciekawy charakterystyczny smak. Niektórzy moi znajomi by pewnie powiedzieli "takie wiejskie piwo" ale mi to absolutnie nie przeszkadza

        Moja ocena: [3.725]
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • bury_wilk
          Senior
          • 01-2004
          • 2655

          #5
          Bardzo smaczne piwko i na dokładkę równe. Właściwie wszystkie składowe oceny na przyzwoitym, takim samym poziomie.
          Kolor złoty, klarowny, nie za jasny.
          Piana drobnoziarnista, gęsta, średniowysoka, po jakims czasie opada, ale zostawia trwałą kołderkę.
          Nasycenie nie za duże. Pęcherzyki dtobne, akuratne.
          Zapach przyjemny, chmielowo kwiatowy, średniointensywny.
          W smaku gaz przyjemnie podszczypuje w język, goryczka delikatna, ale wyraźna, po przełknięciu zostaje miły posmak słodowy. Nachmielone w sam raz.
          Etykietka zrobiona na starą, jest prosta, ale przy tym pomysłowa, elegancka i klimatyczna. Fajna.

          Moja ocena: [4.025]
          Lubię kiedy się zieleni
          Lubię jak się piwo pieni...

          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

          Comment

          • kalifat
            Senior
            • 10-2004
            • 1168

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Pierwsza to moja ocena piwna, więc proszę wybaczyć pewne niedociągnięcia merytoryczne.

            Kolor: Kolor złocisty, jak dla mnie minimalnie za jasny.
            Barwa nabiera świetnych refleksów, szczególnie patrząc pod ... zachodzące słońce (pojawia się wtedy coś koło bursztynu, lekkiego pomarańczu). [4]
            Piana: Piana wysoka, dość szybko opada (może też dlatego, że wziąłem wąski kufelek), ale kożuszek pozostaje niemal do końca. [4]
            Zapach: Naprawdę ciekawy. Ten zapach już trąca po otwarciu butelki i daje dość miłe wrażenie, że piwo będzie sympatyczne. Elementy chmielowe nieco zakwaszają zapach, ale element słodowy (delikatny, średniointensywny) zdaje się wyrównywać te kwaskowe aromaty. [4.5]
            Smak: Przyjemne doznanie. Da się wyczuć zarówno delikatną goryczkę jak i słodowe ekstrakty. Nie wiem które przebijają, bo przy pierwszej butelce pozostawał słaby posmak goryczkowy, a przy drugiej (poźniejszej) już ten słodowy wyrównywał goryczkę i smak wzrósł do 4.5 [4]
            Wysycenie: Ciut za słabe, niedogazowane, szczególnie jeśli ktoś nie spieszy się z jego wypiciem (mimo, ze to tylko 0.33l).
            Rewelacyjnie gazuje w pierwszych kilku minutach. Gaz odrywa się od dna nie całą powierzchnią (silnie odgazowując nadmiar CO2), a wąskimi stróżkami. Przepiekny, niemal magiczny widok.
            Niestety po paru minutach gazowanie słabnie, aż niemal całkowicie zanika. [4]
            Opakowanie: Za bączka 4, ale etykieta po prostu Ciechanowska. Prosty wzór, mało kolorowy, dla statystycznego piwosza nieciekawy (za to 2) [3]

            Moja ocena: [4.125]
            Last edited by kalifat; 29-03-2005, 08:08.
            bla bla bla

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎