Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Romus, Lux pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Romus, Lux pils

    Nazwa okropna, ale samo piwo całkiem przyzwoite. I to jeszcze w cenie 1.15 zł. Zielona etykieta, graficznie podobna do pozostałych wzorów z tego browaru. Ładna nie jest.
    Zawartosć alkoholu 4,7%. Nie jest podana zawartość ekstraktu ale oceniam gdzieś na 10%.
    Piękna piana, drobnoziarnista, trwała. Ładny słodowy zapach. Smak też taki słodowawy.
    Za te pieniądze to jest całkiem miłe piwo.
    Aha - nie mylić tego piwa z innym z Dąbrowy zwanym Luxusem.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    #2
    Zazdroszcze Adamowi egzemplarza, który zakupił. Moje kosztowało 1,25 PLN za butelkę i zadawalający ma tylko kolor. Piana znikła natychmiast. Zapach słodkawy, ale nie zachęcajacy. Smak natomiast słodkawo-pomyjowaty ze szczypiącą w język i podniebienie goryczką. Nigdy więcej. Daję 2+.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      niezła rozbieżność ocen
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • Aldach
        Senior
        • 07-2003
        • 1269

        #4
        Przychylam się niestety do opinii Czapayewa. Lux zakupiony w Bytomiu w Szpaku na Reymonta za 1.09. Nie wiem jaka piana bo piłem z butelki ale zapach i smak raczej nie do przyjęcia. W sumie interesująca tylko cena.

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Moim zdaniem żaden produkt Romusa nie nadaje się do stałego spożycia aczkolwiek po zmianie właściciela i tak nastąpiła poprawa.Mogę to stwierdzić bo od paru lat regularnie bywam w Rzeszowie gdzie to piwo bywa dostępne choć nie bez trudu mimo,że do browaru tylko parę kilometrów.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            zaw. alk 4.7%, ekstraktu nie podano, wreszcie trafiłem na pilsa, który ma mniej niż 5% alkoholu, barwa jasnobursztynowa, klarownośc całkowita, dobrze nasycenie gazem, piana drobna, zostaje do końca cieniutki kożuszek, zapach słabo wyczuwalny ale to da sie okreslić to delikatna woń słodowo-chmielowa, w smaku jak dla mnie zbyt ostre ale jest przyjemne, bez przykrych niespodzianek. Nowa etykieta, gładki kapsel, butelka euro.
            Browar chyba zmienił nazwę gdzy na etykiecie jako producent jest ROMEXPOL-BIER

            podziekowania dla Winiarza21 za możliwość degustacji

            Moja ocena: [4.275]
            Last edited by becik; 02-05-2004, 19:06.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Ostatnim razem pisalem dobrze o tym piwie. Teraz muszę zmienić zdanie. Trafio mi sie okropne. Źle przechowywane? Nieudana warka?
              Fatalne
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • robox
                = kapslarz =
                • 11-2002
                • 8188

                #8
                Niestety moje, otrzymane na giełdzie w Żywcu od RAFIFAFI, także było okropne i ciężko strawne.

                Comment

                • mapajak
                  Senior
                  • 12-2002
                  • 1187

                  #9
                  adam16 napisał(a)
                  Ostatnim razem pisalem dobrze o tym piwie. Teraz muszę zmienić zdanie. Trafio mi sie okropne. Źle przechowywane? Nieudana warka?
                  Fatalne
                  Niestety, to jest wadą piw z Romusa. Obok całkiem smacznych, trafiają się partie zupełnie nieudane. Gdyby Romus popracował nad utrzymaniem jednakowej jakości byłby to całkiem porządny browar regionalny.

                  Comment

                  • kiszot
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 8081

                    #10
                    adam16 napisał(a)
                    Ostatnim razem pisalem dobrze o tym piwie. Teraz muszę zmienić zdanie. Trafio mi sie okropne. Źle przechowywane? Nieudana warka?
                    Fatalne
                    Byłem nawet tak zdesperowany,że chcałem wypić tego Luxa z sokiem.Po prostu nie dało się tego pić.
                    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                    So von Natur, Natur in alter Weise,
                    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      #11
                      Pierwszy raz spotykam się z tym piwem i mówiąc szczerze odniosłem pozytywne wrażenie.
                      Barwa bursztynowa(przy tej zawartości ekstraktu-pewnie nie więcej jak 10% to sukces),lekko mętnawa.Piana zbita,bialutka,zostawia obwódkę na szkle,obfita to ona nie była.Gaz śladowy,słabo wyczuwalny.Zapach jakiś słodkawy,średnio intensywny.Opakowanie zjechana butelka typu Euro,goły kapsel,etykieta i krawatka niewyszukana.
                      Smak taki kwiatowo-słodkawy,pije się leciutko.
                      Dzięki dla Adama 16 do spółki z Kiszotem za to piwko.

                      Moja ocena: [3.85]


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎