Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Zwierzyniec, Kryształ

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aldach
    Senior
    • 07-2003
    • 1269

    #16
    Piwko pyszne, i smak i kolor i zapach bardzo mi się podobają. Nie wiem tylko czemu sprzedawane z kaucją w butelce bezzwrotnej

    Comment

    • igi
      Member
      • 02-2002
      • 44

      #17
      Właśnie jestem w trakcie spożycia.Pierwsze wrażenie-smakuje dokładnie jak stare lubelskie (i nie tylko) piwa pite na krasnostawskich Chmielakach na nadwieprzańskich łąkach.A ,że trochę wodniste-przecież tamte piwa takie właśnie były....A jeszcze ta cena!!!

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #18
        kolor - jasnozłocisty, piana - drobna, gęsta, utrzymuje się czapami w trakcie picia jak archilepag, zapach - bardzo miły, chmielowy, dobre nasycenie gazem, w smaku - doskonałe, przyjemne chmielowe nutki z lekką goryczką, kazdy łyk domaga się następnego. niezwrotna butelka euro.
        Ogołnie - doskonałe piwo.
        nową etykietę mozna zobaczyc tu: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=15729&s=

        Uwaga, mam nieśmiałe podejrzenie do tego, że piwko to może byc niepasteryzowane, na etykiecie nie ma takiej informacji, natomiast przydatność do spozycia - poczatek maja (nadruk na kapslu), a wątpię żeby to piwo tak długo stało

        Moja ocena: [4.75]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • biermann
          Senior
          • 09-2001
          • 2552

          #19
          No i kicha Krzyształ w Puszczykowie się wykrysztalił i nie ma widoków na więcej
          "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
          Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
          Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
          Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
          Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

          Comment

          • yendras
            Senior
            • 12-2001
            • 2052

            #20
            Obawiam się, że sprawdziła się koncepcja Bahtola - stare butelki Euro już "wyszli" i Kryształ znika na zawsze

            Comment

            • Piecia
              Senior
              • 02-2002
              • 3307

              #21
              yendras napisał(a)
              Obawiam się, że sprawdziła się koncepcja Bahtola - stare butelki Euro już "wyszli" i Kryształ znika na zawsze
              Oby tylko wszystkie produkty ze Zwierzyńca nie znikły na zawsze... W Kuźni zwierz się spłoszył, oby tylko ktoś niepowołany go nie upolował coby nie wyginął
              Koniec i bomba,
              Kto nie pije ten trąba !!!
              __________________________
              piję bo lubię!

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #22
                Gdzie znika ??? Ja właśnie wczoraj upolowałem go w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach w sklepiku ABC. Cena 1,50 PLN, butelelka bezzwrotna. I muszę przyznać, że piwko mnie baaaaaaardzo pozytywnie zaskoczyło. Obfita piana, dobre gazowanie, miły drożdżowany zapaszek. W smaku delikatne, z wyczuwalną goryczką, i - co najważniejsze - po odstawieniu na chwilę nie nabiera "zwietrzałego" posmaku. Solidne 4, nawet z plusem.
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • albeertos
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 2313

                  #23
                  Eeee, w Poznaniu na razie dostępny w Selgrosie po 1,21 za butelkę w opakowaniu zbiorczym po 12 sztuk - czyli po niecałe 15 zł za 12 buteleczek. Był w połowie kwietnia, jest i teraz (kupowałem w środę). W sklepiku osiedlowym też ostatnio widziałem (róg Głogowska/Kosynierska)
                  (_)>
                  Nigdy się nie poddawaj!!!
                  Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                  Lech jest tam gdzie jego wiara
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • biermann
                    Senior
                    • 09-2001
                    • 2552

                    #24
                    W poznańskim Selgrosie już niet a opóściłem puszczykowskie pielesze specjalnie by się zaopatrzyć.
                    "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                    Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                    Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                    Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                    Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                    Comment

                    • albeertos
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 2313

                      #25
                      Szkoda, miejmy nadzieję że się jeszcze pojawi. Raz jest raz go nie ma. Też kiedyś musiałem odjechać z kwitkiem. Ale później był
                      (_)>
                      Nigdy się nie poddawaj!!!
                      Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                      Lech jest tam gdzie jego wiara
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • yendras
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 2052

                        #26
                        Jest jeszcze w sklepiku "Jeżyk" (mam nadzieję, że nie pomyliłem nazwy) na Garbarach, tak mniej więcej między Wielką, a Wodną. Obowiązuje cena sugerowana

                        Comment

                        • breslauer
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2690

                          #27
                          Poezja !!! Piwo zakupione we Wrocławiu w małym sklepie spożywczym na ulicy ... ;-) Bardzo ładny ciemnozłoty kolor.Zapach to wspaniała kompozycja aromatu słodu, drożdży i chmielu. To samo można powiedzieć o smaku - tu dochodzi jeszcze taki specyficzny posmak jakby chlebowy oraz coś w rodzaju "piwnicznej" głębi. Jest to tym bardziej wyczuwalne, że Kryształ nie jest za mocno gazowany i bąbelki nie "narzucają" się smakowo podczas picia. Piana tworzy się puszysta, obfita, oblepiając grubym kożuszkiem ścianki szkła. Szata graficzna etykiety dość uboga i tylko zastanawia napis na -bądź co bądź butelce euro - "butelka bezzwrotna".
                          Gdybym miał porównać to piwo do jakiegokolwiek innego polskiego piwa, to wskazałbym bliski pokrewieństwo z Brackim - to jest ten sam typ piany, z której można utworzyć trwały, duży grzybek nad szkłem; z tym, że w Krysztale piana jest bielutka. Cudo, po prostu cudo !!!

                          Moja ocena: [4.975]

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            #28
                            Wreszcie mam okazję opisać to piwko.
                            Liczyłem się z tym, że piwo ze Zwierzyńca jest doskonałe, ale żeby piwo w takiej cenie było również doskonałe to się niespodziewałem.

                            Po przelaniu do kufla swierdziłem:
                            kolor jak na 11% dobry, mógłby być ciemniejszy
                            piana: perfekcyjna, jędrna i długo się utrzymująca w formie grzybka
                            Co2: Odpowiednio nasycone. Piwo nie wyskakuje z kufla a pracuje cały czas
                            Zapach: bardzo świeży i zachęcajacy do wypicia
                            Smak: Świetny, orzeźwijący i lekko ziemisty posmak. Kilkanascie wczesniejszych butelek tego piwa miało mniej wyrazisty smak lecz równie dobry. Pochodziły z innego źródła.
                            Opakowanie nie należy do rewelacyjnych. Tak na 3,5 ale jako, że butelka jest bezkaucjowa i aby nie obniżać ogónej noty piwa daję 4,0

                            Moja ocena: [4.75]
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • naczelnik
                              Senior
                              • 08-2003
                              • 1884

                              #29
                              breslauer napisał(a)
                              Poezja !!! Piwo zakupione we Wrocławiu w małym sklepie spożywczym na ulicy ... ;-)
                              Sam obserwuję, że to piwo wkracza do coraz większej ilości sklepów. I bardzo dobrze, nie będę miał kłopotów z zakupieniem piwa , które cenię sobie przede wszystkim za świetny smak.Nienarzucająca się, aczkolwiek dość zdecydowana goryczka, bardzo mi odpowiada. Porównałem z kumplem pianę tego piwa z Książęcym-wygrywa Kryształ.Stała zdecydowanie dłużej. Jeśli jednak zbyt mocno schłodzić to piwo, to po pianie po chwili pozostaje tylko niewielki ślad. Zapach bardzo delikaty, łagodny, chyba zbyt mało zdecydowany.

                              breslauer napisał(a)
                              Szata graficzna etykiety dość uboga i tylko zastanawia napis na -bądź co bądź butelce euro - "butelka bezzwrotna".
                              No właśnie, jeszcze butelka. Wszystkim swoim współlokatorom każę kupować właśnie to piwo. Głównie po to, by pili bardzo dobre piwo, a do tego wspierali mój mikrobrowar butelczynami, jakże pzrez mnie pożądanymi
                              Last edited by naczelnik; 02-06-2004, 14:11.
                              Popieram domowe browary!

                              Polakom gratulujemy naczelnika

                              Zamykam browar.
                              Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                              gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                              Comment

                              • Piwofil
                                Senior
                                • 01-2002
                                • 907

                                #30
                                Kupiłem we Wrocku za 1,55. W sumie piwko całkiem dobre, nie wiem o nim więcej bo piłem z butelki i było ciemno, ale wchodziło. PEwnie po nie jeszcze sięgnę!
                                www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎